Salt la continut

Fotografie

Hobby-uri

• Please log in to reply
22 raspuns(uri) in acest subiect

#1 Bubble

Bubble

Amiba

• Membri
  • 44 Mesaje:

Postat 21 May 2006 - 01:35 PM

Mie imi place sa imi fac de lucru (a se citi "sa pierd timpul") la calculator. Fac de toate: internet, jocuri, programe etc si mi se pare ca uneori trece timpul pe langa mine de pomana. :angry:
Hobby-urile voastre sunt mai constructive? Ce va place sa faceti?

PS:mai e cineva pasionat de jocuri si calculatoare pe aici? :D

#2 Grace

Grace

Pestisor

• Membri
  • PipPip
  • 120 Mesaje:
  • Sex:Feminin

Postat 30 May 2006 - 03:18 PM

Mie imi place sa citesc! Imi plac tare mult cartile pe care le pot tine in mana si sa le iau cu mine oriunde (metrou, plaja, tren, balcon :D ). Am mai citit carti in format electronic pe telefonul mobil, dar senzatia nu se compara.

#3 Bubble

Bubble

Amiba

• Membri
  • 44 Mesaje:

Postat 30 May 2006 - 04:12 PM

Asta cu balconul imi aduce aminte de liceu, clasa a 9-a sau a 10-a, cand aveam de citit pe vacanta j'de'mii de carti si eu le citeam pe fotoliu, in balcon, pana veneau ai mei de la serviciu. Apoi aveam voie sa ies si eu pe afara.

#4 alex25

alex25

Nevastuica

• Membri
  • PipPipPipPipPipPip
  • 900 Mesaje:
  • Sex:Masculin

Postat 25 June 2006 - 11:42 PM

Mie-mi plac sporturile. Nu sa le urmaresc, cat sa le practic. Imi place sa merg cu bicicleta, sa ma dau cu rolele, sa joc baschet, snowboard-ul, ski-urile, sa ma urc pe munte, imi place sa inot, vreau sa incep sa ma catar( e o sala de catarari pe langa mine ) si mai apoi poate alpinism. As vrea sa incerc saritura cu coarda elastica. Nu cred ca as putea sari cu parasuta :( dar e o provocare.

Imi place publicitatea si marketingul si merg din cand in cand pe la cate un club de publicitate, citesc cele mai importante bloguri ale jucatorilor principali din marketing-ul romanesc de pe internet si nu numai.

Imi place sa citesc si ma cam deranjeaza ca ma complac in pierdutul timpului in fata televizorului. Imi place sa calatoresc, sa cunosc oameni noi si sa descopar noi personalitati.

Ca mai toata lumea pe care o cunosc, imi ocup mult timp cu calculatorul si imi place - cred ca il pot numi un hobby dar e mai degraba necesitate.

Un alt hobby cred ca ar fi gatitul. Din cand in cand imi place sa surprind pe cate cineva cu cine stie ce tampenie culinara am mai realizat :).

Imi place sa conduc si vara asta ma gandesc (ca si vara trecuta :() sa fac scoala pentru categoria A (motociclete).

Imi plac diminetile si noptile, chiar daca nu sunt hobbyuri :).

#5 alandana

alandana

Marmota

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1082 Mesaje:
  • Inaltime (cm):163
  • Greutate maxima:60
  • Greutate curenta:55
  • Greutate dorita:50

Postat 31 July 2006 - 04:19 PM

Mie imi place sa tricotez.
Si sa citesc, sa vad filme, sa ma joc pe caluclator, sa navighez pe net, sa gradinaresc.

#6 2peu

2peu

Furnica

• Membri
  • Pip
  • 59 Mesaje:

Postat 31 July 2006 - 04:27 PM

Super gradinaritul! Inseamna ca stai la casa, nu? Mie imi placea sa stau pe langa bunica la tara pand se ingrijea de gradina si de florile din fata casei. Eram micuta si decat statea pe langa ea, dar ma gandesc ca e mai greu decat pare. Adica e mult de munca.

#7 aki

aki

Yeti

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10595 Mesaje:
  • Dispozitie:Ca totdeauna...

Postat 31 July 2006 - 04:34 PM

Imi place calculatorul la nebunie.Ma in scurt sunt dependenta.Eri am descarcat joaca Zuma,m-am jucat cam vre-o ora si pe urma mi-a venit ca termenul a expirat si trebuie sa o cumpar :oo: .Cuma sa putea sa fac sa o am?
Alt hobby e gatitul,imi place sa stau la bucatarie ore intregi :grin:

#8 alandana

alandana

Marmota

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1082 Mesaje:
  • Inaltime (cm):163
  • Greutate maxima:60
  • Greutate curenta:55
  • Greutate dorita:50

Postat 31 July 2006 - 04:39 PM

Super gradinaritul! Inseamna ca stai la casa, nu? Mie imi placea sa stau pe langa bunica la tara pand se ingrijea de gradina si de florile din fata casei. Eram micuta si decat statea pe langa ea, dar ma gandesc ca e mai greu decat pare. Adica e mult de munca.

Eu sunt crescuta la bloc si la bloc am stat pana acum 4 ani. Credeam ca gradinaritul e usor - uzi florile, le tai , le pui intr-un cos frumos. E chiar greu - am incercat 2 ani cu legume si nu mi-a iesit mai nimic, acum cresc doar flori, capsuni, fructe de padure, livada - eu stau la munte.

Imi place calculatorul la nebunie.Ma in scurt sunt dependenta.Eri am descarcat joaca Zuma,m-am jucat cam vre-o ora si pe urma mi-a venit ca termenul a expirat si trebuie sa o cumpar :oo: .Cuma sa putea sa fac sa o am?

Poti sa o gasesti pe net - cu oDC++ sau rmDC++.

#9 aki

aki

Yeti

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10595 Mesaje:
  • Dispozitie:Ca totdeauna...

Postat 31 July 2006 - 05:11 PM

Eu sunt crescuta la bloc si la bloc am stat pana acum 4 ani. Credeam ca gradinaritul e usor - uzi florile, le tai , le pui intr-un cos frumos. E chiar greu - am incercat 2 ani cu legume si nu mi-a iesit mai nimic, acum cresc doar flori, capsuni, fructe de padure, livada - eu stau la munte.

Poti sa o gasesti pe net - cu oDC++ sau rmDC++.

Nu prea inteleg cum pe net... :blushing: Pe google? :rolleyes:

#10 cristi

cristi

Amiba

• Membri
  • 48 Mesaje:
  • Din:?
  • Dispozitie:fantastic

Postat 03 September 2006 - 04:22 AM

munteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

#11 ina_ceva

ina_ceva

Hiena

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4770 Mesaje:
  • Din:Bucuresti
  • Dispozitie:...pufoasa..

Postat 06 September 2006 - 10:52 AM

Gatitul e primul hobby pe lista mea, ma calmeaza si-mi ofera satisfactie (chiar daca nu iese cum mi-am propus :blushing: )
Muntele e pe locul doi; pot spune ca un traseu pe munte (oricat de greu) ma umple de energie. :yahoo:

#12 alex25

alex25

Nevastuica

• Membri
  • PipPipPipPipPipPip
  • 900 Mesaje:

Postat 26 November 2006 - 11:35 PM

Spuneam mai demult, in acelasi topic, ca as vrea sa ma apuc de escalada. M-am apucat, intre timp, si chiar mi-a placut: de maine as vrea sa imi fac abonament la o sala pe la Universitate. Scriu mai multe despre asta si in subiectul Alpinism.

#13 moonbaby

moonbaby

Amiba

• Membri
  • 21 Mesaje:

Postat 28 November 2007 - 05:46 PM

Imi place sa conduc si vara asta ma gandesc (ca si vara trecuta :() sa fac scoala pentru categoria A (motociclete).

u, mai e un rider pe forum? :)

on-topic: imi place sa citesc, sa ma zbantui prin cluburi, sa zac cu prieteni la un ceiut/cafea/bere rece/vin cald, sa zac intr-un hamac pe o plaja (sau intr-o bodega de pe o plaja) si, in general, sa lenevesc :)

imi place tare mult sa fiu undeva pe coclauri, in natura, fie ca e pe un munte, fie ca e pe un drum de tara, numai betoane sa n-am in jur.

si imi place motorul meu de mor, desigur, dar am mai aberat deja despre el la metode anti-stress :)

#14 axe10

axe10

Taz

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3764 Mesaje:
  • Din:Bucharest
  • Dispozitie:acra

Postat 29 November 2007 - 09:24 AM

Imi place sa citesc, sa calatoresc mai ales cu masina condusa de mine...si inainte coseam goblenuri (hai radeti acum de mine!!!!)...
Sa vad un film bun stand intinsa pe canapea...

#15 VelvetGirl

VelvetGirl

Amiba

• Membri
  • 12 Mesaje:

Postat 26 June 2009 - 10:12 AM

Si eu sunt cu cititul, iar restul de hobby-uri au variat de-a lungul timpului, in fiecare an altele: filmele, muntele, dansul , jocurile de societate ( monopoly, activity si altele), iesitul cu bicicleta... si daca imi mai amintesc mai scriu.

0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi