Salt la continut

Fotografie

festivaluri si obiective turistice in romania

• Please log in to reply
10 raspuns(uri) in acest subiect

#1 himere2005

himere2005

Jaguar

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6016 Mesaje:
  • Dispozitie:incendiara
  • Sex:Feminin

Postat 20 February 2007 - 01:04 PM

pentru ca sunt mare amatoare de plimbari, propun sa discutam un pic despre ceea ce ar putea sa ne incante ochiul, sa ne scoata din cotidan ...ma refer la plimbarile in romania care sunt mai accesibile ca cele din afara tarii. revin

#2 himere2005

himere2005

Jaguar

• Membri
  • 6016 Mesaje:

Postat 20 February 2007 - 01:49 PM

pentru ca la mare nu prea ai ce vizita :grin: , am sa ma refer mai mult la munte.
si o s-o iau dintr-un colt al tarii...o sa povestesc de zonele pe care le-am vizitat demult, sper sa nu le incurc :grin:
in zona neamt: ar fi de vizitat manastirile, cetatea neamtului, casa memoriala a lui ion creanga, cheile bicazului-superbe , lacul rosu
iasiul ar fi iarasi un oras pe care imi doresc sa-l vad, mai multe amanunte poate ne da miha, moderatoarea siteului :p
la galati ar trebui sa fac reclama, dar nu stiu cu ce sa va incant. ar fi faleza dunarii, lacul vanatori, gradina botanica, padurea garboavele :lol2: legat de festivaluri la galati, dar nu foarte spectaculos: ziua marinei-15 august, zilele galatiului-30 noiembrie
in buzau imi doresc sa ajung sa vad vulcanii noroiosi
pe valea prahovei am fost in sinaia (cota 2000, castelul peles) busteni (cascada urlatoare, vf.omul, babele, pestera ialomicioara, varful caraiman, valea cerbului)
bucurestiul poate il comentati voi putin :)
iarasi o zona pe care am vizitat-o a fost valea oltului, noi ne-am stabilit la ramnicu-valcea si sibiu. ce am vizitat acolo? calimanestiul, olanestiul-superb, turnul rosu, cozia, ocnele, la sibiu -cisnadioara, dumbrava minunata-este gradina zoologica, muzeul satului, un lac de agrement
in zona brasovului iarasi e foarte frumos-biserica neagra, poiana brasov pe care imi doresc s-o revad
zona alba iulia, muntii apuseni - sunt foarte multe pesteri-eu sunt innebunita dupa ele: pestera ursilor, scarisoarei, stiu ca am mers inspre oradea si am vizitat baile felix
alta zona interesanta...muntii fagaras: transfagarasan pana la lacul balea
as vrea sa vad si sighisoara cand o fi in plin festival
am vizitat o groaza de case memoriale, pe care inca nu le-am trecut aici, mai intai trebuie sa le localizez pe harta :grin: ...tot ce v-am povestit aici e ce-mi amintesc din tinerete :)) adica gimnaziu si liceu ca dupa aia s-a cam restrans bugetul :grin:
stiu ca am trecut si prin cluj, si pe la bran...am fost in multe locuri in tara...dar bineinteles ca va ramane subiect deschis si poate venim si cu fotografii, poate aveti si voi si propuneti obiective, trasee :)

#3 zaha

zaha

Koala

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2371 Mesaje:
  • Din:colo
  • Dispozitie:zen

Postat 20 February 2007 - 01:59 PM

Himere..intai scriu ceva, si pe urma vin diseara sa te contrazic la chestia cu "nu e nimic de vazut la mare" :grin:

Imi doresc sa ajung la Festivalul de jazz de la Garana
http://www.garana-jazz.ro/

E foarte dragut site-ul, sariti peste partea cu oitele :p. Anul trecut nu am putut ajunge, poate anul asta..sper.

Ar mai fi Stufstock-ul din Vama Veche. Am fost in 2003, mi-a placut (mai ales scena mica, unde se canta folk/jazz &co), in 2004 mi-a placut mai putin (atmosfera..sa zicem ca m-au..scarbit niste chestii), drept urmare in 2005 nu am mai fost, fix in anul in care s-a introdus taxa, si deci au inceput sa se disciplineze lucrurile. Poate ajung anul acesta...cine stie.

http://www.stufstock...php?folderid=77

i'll be back :devil:

#4 himere2005

himere2005

Jaguar

• Membri
  • 6016 Mesaje:

Postat 20 February 2007 - 02:13 PM

cred ca mai sunt atractii, dar eu nu prea stiu de ele luchi. mie imi place la mare si merg pentru marea in sine, festivaluri, luna-parc si delfinariu...dar poate ne dai tu amanunte ca eu nu stiu ce sa vizitez la mare. eu cand merg la mare programul meu este: mancat-plaja-mancat-eventual dormit-plaja-cumparaturi-o plimbare pe lac cu hidro sau alte atractii de sezon, discoteca sau o bere la teresa :p -dormit si iar o iau de la capat :))
dar am impresia ca tu esti din constanta si ne dai amanunte :naughty:

#5 anca veselie

anca veselie

Lama

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5382 Mesaje:
  • Dispozitie:PLINA DE VIATZA!

Postat 21 February 2007 - 03:10 PM

eu am ajuns la concluzia ca tara noastra este foarte frumoasa si oriunde gasesti locuri minunate.
o sa postez niste poze de la paltinu, care este un lac de acumulare pe valea doftanei, situat mai sus de campina, orasul meu de bastina:

Imagine postata Imagine postata
Imagine postata Imagine postata

#6 anca veselie

anca veselie

Lama

• Membri
  • 5382 Mesaje:

Postat 21 February 2007 - 03:33 PM

acum din zona bran moeciu cateva poze:

vedere din cetatea rasnov: Imagine postata pe un pod la moeciu: Imagine postata la castelul bran: Imagine postata
pe la moeciu Imagine postata Imagine postata Imagine postata

strada sforii din brasov Imagine postata

#7 anca veselie

anca veselie

Lama

• Membri
  • 5382 Mesaje:

Postat 21 February 2007 - 04:23 PM

la mare eu sunt total subjugata de culorile cu care ne desfata natura si pot spune ca am prins unele superbe. rasaritul imi creeaza o stare cu totul si cu totul deosebita si ma cucereste de fiecare data, mai ales ca nu sunt 2 la fel. o sa pun niste poze:

incep cu marea inghetata din ian 2006: Imagine postata Imagine postata

o seara superba cand am crezut ca va ploua Imagine postata o seara in 2 mai: Imagine postata si apusul: Imagine postata
o poza care-mi place: Imagine postata

furtuna: Imagine postata Imagine postata niste nori superbi: Imagine postata

rasarituri: Imagine postata Imagine postata Imagine postata Imagine postata Imagine postata
http://img73.imagesh...00495yv4.th.jpg http://img64.imagesh...00569pc1.th.jpg http://img64.imagesh...00543sm8.th.jpg

si gata, cred ca v-ati plictisit :p

#8 anca veselie

anca veselie

Lama

• Membri
  • 5382 Mesaje:

Postat 21 February 2007 - 04:36 PM

si acum de prin dobrogea cateva poze:

Imagine postata Imagine postata Imagine postata lan de floarea soarelui: Imagine postata
spre dunare: Imagine postata Imagine postata dunarea: Imagine postata Imagine postata
apus pe dunare: Imagine postata

Acest mesaj a fost editat de anca veselie: 21 February 2007 - 04:36 PM

#9 ina_ceva

ina_ceva

Hiena

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4770 Mesaje:
  • Din:Bucuresti
  • Dispozitie:...pufoasa..

Postat 12 March 2007 - 04:24 PM

Himere, spuneai ca vrei sa ajungi la vulcanii noroios. Iata cateva poze pe care am reusit sa le fac inainte de apusul soarelui:

Imagine postata
Imagine postata
Imagine postata
Imagine postata
Imagine postata
Imagine postata
Imagine postata
Imagine postata
Imagine postata
Imagine postata

Acest mesaj a fost editat de ina_ceva: 12 March 2007 - 04:53 PM

#10 ina_ceva

ina_ceva

Hiena

• Membri
  • 4770 Mesaje:

Postat 13 March 2007 - 10:18 AM

Poze din Delta Dunarii:

Pasari Imagine postata Imagine postata Imagine postata
Peisaj Imagine postata Imagine postata Imagine postata Imagine postata Imagine postata
Apus de soare Imagine postata Imagine postata Imagine postata Imagine postata

#11 ina_ceva

ina_ceva

Hiena

• Membri
  • 4770 Mesaje:

Postat 13 March 2007 - 10:47 AM

Muzeul aviatiei - Bucuresti

Imagine postata Imagine postata Imagine postata Imagine postata Imagine postata Imagine postata Imagine postata Imagine postata Imagine postata Imagine postata Imagine postata

0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi