Salt la continut

Fotografie

BB si botezul....VIP sau nu...ce conteaza

• Please log in to reply
12 raspuns(uri) in acest subiect

#1 dany

dany

T-Rex

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 15218 Mesaje:
  • Sex:Feminin

Postat 25 February 2007 - 12:20 AM

Tocmai am vazut botezul " printului " lui Romanita Iovan si...sa dau pe spate ..Hainute de la DIOR !!!!!!!!!!!!!!! Sa-mi fie cu iertare dar...acele hainute nu vor mai fii folosite peste cateva luni ...deci ...bani aruncati !!!

Ce parere aveti voi , mamicile , despre aceasta " aruncare de bani " ?? Oare nu e mai important ca bb-le sa fie sanatos ....mai important decat o asemenea petrecere ( vedeti cheful de "botez" dat de Romanita )....mai important decat acele hainute de la DIOR ...mai important decat o filmare la TV ??????????

Nu sunt mama dar.....ma gandesc ca unii oameni arunca cu banii aiurea !!!! Sa nu ma inteleaga mamicile aiurea !!!!!! Sunt de acord sa cumparam hainute si tot ce ii trebuie unui bb dar...chiar de la Dior ??????

Awwwwww...si mai vine si povestea ca "printul " Romanita a fost deja in Dubai...chiar daca are doar vreo 4 luni ....:((.Sunt nascuta in Romania dar...urasc misoginii romani !!!!!!!

Sper ca nu am deranjat cu acest subiect !

#2 Andreea-Rodica

Andreea-Rodica

Hiena

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4925 Mesaje:
  • Din:Suceava
  • Dispozitie:Vine, vine primavara!!!

Postat 25 February 2007 - 10:48 AM

Nici eu nu sunt inca mamica, dar sunt intru totul de acord cu tine. Mi se pare o aberatie sa dai atatia bani pe o hainuta pe care copilul o poarta cateva saptamani.
Dar nu stiu cum gandesc oamenii cu foarte multi bani, sau poate unii dintre ei nu prea mai gandesc (fiind ocupati cu cheltuitul lor). :D
Plecatul in Dubai a fost o excursie pentru parinti, ca nu cred ca-si va aduce aminte bb ca a fost el in Dubai cand avea 4 luni. :lol2:

#3 alex25

alex25

Nevastuica

• Membri
  • PipPipPipPipPipPip
  • 900 Mesaje:
  • Sex:Masculin

Postat 25 February 2007 - 03:50 PM

Mai... in momentul in care castigi cateva zeci de mii de euro pe luna, nu prea te mai uiti ca dai 800 euro pe o bluzita pentru copilul tau; e ca si cum m-as duce eu sa iau paine de la supermarket si nu de la magazinul din colt pur si simplu pentru ca la supermarket painea e 5 000 lei, iar la magazinul din colt e 6 500...

Adica imi imaginez ca de la un venit lunar in sus, unele accesorii, unele obiceiuri (cum ar fi sa cumperi haine exclusiv de marca) sunt la fel de naturale cum este pentru fiecare din noi sa bem un suc. Si ce daca nu le va mai folosi in doua saptamani? Ce inseamna 800 euro? Si in plus, sunt Romanita Iovan, nu imi pot imbraca plodul cu orice mai ales cand apare la TV... Adica faptul ca arunc astia 800 de euro nu inseamna, nici pe departe, ca n-o sa mai am bani de medicamente sau de orice fel de mancare isi doreste bebele...

#4 michelle

michelle

Hiena

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4542 Mesaje:
  • Din:Iasi
  • Dispozitie:Ole!

Postat 25 February 2007 - 06:05 PM

Dany, si eu iti impartasesc opinia. Toate lucrurile astea sunt prea exagerate.

#5 daconst

daconst

Taz

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3543 Mesaje:

Postat 25 February 2007 - 07:55 PM

N-am vazut emisiunea,dar tare as fi vrut.Poate o prind in reluare in seara asta.

Ce sa zic,nu ma mai socheaza nimic in Ro...adica snobismul e la mare rang si nu mai conteaza nimic altceva.Cred ca Romanita il concureaza pe Columbeanu care isi imbraca fetita de citeva zile in blugi si bascheti. :doh:
Eu una nu dau 2 bani pe firme,asa ca nici la copilul meu n-o sa ma omor cu ele.Un copil are nevoie de cu totul si cu totul altceva...firmele nu-l incinta pe el la virsta aia,e vorba doar de orgoliul parintilor.Si asta am intalnit foarte des in Romania si la familii care poate nu au un nivel prea ridicat de trai,dar se imbraca doar cu haine de firma.
Ca sa nu mai vorbesc ca am prietene care-si cumpara haine de firma de la second hand,dar asta nu mai conteaza...ca doar nu stie nimeni. :angry:

Bine ca nu pot spune vorba lui Mircea Badea:"traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!" :))

#6 himere2005

himere2005

Jaguar

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6016 Mesaje:
  • Dispozitie:incendiara

Postat 26 February 2007 - 08:09 AM

sunt de acord cu dana, acelasi lucru l-as fi zis si eu....ei nu realizeaza ca de fapt se fac de cacao prin asta, nu stiu din ce categorie sociala trebuie sa provii si ce gandire sa ai ca sa apreciezi astfel de lucruri :))

#7 Deea

Deea

Koala

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2356 Mesaje:

Postat 26 February 2007 - 09:41 AM

a spus Dana foarte bine ce a zis. In Ro deja e o alergatura dupa firme de zici ca alte haine musca; mie mi s-a intamplat sa se uite o mamica crucis la mine ca nu i-am cumparat Alexiei carucior de 1500-2000 ron si alte accesorii de firma....degeaba m-am chinuit sa-i explic ca stiu sigur ca tot ce e pe piata romaneasca (cu f. putine exceptii) e adus din China si imprimat in Ro cu ce nume de firma vor.
Eu din experienta de mama (putina pana acum) pot sa zic ca e normal sa-ti doresti tot ce e mai bun pt. copil dar se exagereaza cu ideea ca tot ce e scump si de firma e bun, nu ma refer aici la pers. care castica cat Romanita sau Columbeanu ci la persoane care au venituri decente.

#8 amalia0701

amalia0701

Jaguar

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6314 Mesaje:
  • Dispozitie:Under construction

Postat 26 February 2007 - 10:30 AM

Sincer io cred ca fiecare are dreptul sa faca ce vrea.
Nu inteleg de ce nu schimbatzi canalul cand va oripileaza astfel de comportamente , ca cele ale R. de a-si expun eodorul la TV imbracat in Dior.
Din partea mea poate sa-l poleiasca cu aur.

#9 Sexymom

Sexymom

Jaguar

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 9086 Mesaje:
  • Inaltime (cm):170
  • Greutate dorita:61

Postat 05 March 2007 - 11:34 AM

Si mie mi se par aberatii.
Eu sunt genul de mama care are ceva banuti, in schimb isi imbraca copii de la unul la altul.Pastrez de la Bianca pt Miruna si primesc haine si de la alti copii.Si eu le dau mai departe altor mamici care au copii mai mici.

#10 dany

dany

T-Rex

• Membri
  • 15218 Mesaje:

Postat 14 March 2007 - 02:36 AM

Sincer io cred ca fiecare are dreptul sa faca ce vrea.
Nu inteleg de ce nu schimbatzi canalul cand va oripileaza astfel de comportamente , ca cele ale R. de a-si expun eodorul la TV imbracat in Dior.
Din partea mea poate sa-l poleiasca cu aur.

Amalia...mi se pare cam " razboinica" replica ta , scuze !!! Daca am TV-ul pe acel post ( fiind in strainatate ) ...de ce ar trebui sa-l schimb ??? Eu doresc sa vad / aud stiri din Ro !! Si nu am cum sa stiu ce stire urmeaza , nu ?

#11 Ella79

Ella79

Taz

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3606 Mesaje:

Postat 14 March 2007 - 10:37 PM

Dar pieptanul de aur al fetitei lui Columbeanu l-ati vazut? :doh: Am prins aseara o secventa si radeam singura prin casa. Fetita aia are 1 luna jumate si are 2 fire de par pe cap si taica-su i-a cumparat piepten de aur sa-si decurce pletele :lol: :lol:

#12 dany

dany

T-Rex

• Membri
  • 15218 Mesaje:

Postat 15 March 2007 - 11:02 PM

:lol: Ella . Am pierdut faza asta :lol: Vorba aceea : "mare-i gradina Domnului si ........" . Restul il stim toti.

#13 Candy

Candy

T-Rex

• Membri
  • 22263 Mesaje:
  • Dispozitie:fatty :D
  • Sex:Neutru

Postat 02 June 2007 - 10:22 PM

Stati ca nu ati vazut botezul si petrecerea data dupa pt ca a fost si ziua lui Irinel C in aceeasi zi ca botezul :bang: :bang: :cuplu: .Multa prostie in Tara romaneasca :lol: .Sincera sa fiu de banii pe care i`au cheltuit atat R cat si C. .. mai bine ii donau unor copii orfani si isi faceau pomana si faceau si unele suflete amarate mai fericite <_<

Acest mesaj a fost editat de bubbles: 02 June 2007 - 10:23 PM

0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi