Salt la continut

Fotografie

La multi ani, mama!

• Please log in to reply
7 raspuns(uri) in acest subiect

#1 uka

uka

Iepuras

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1906 Mesaje:
  • Din:Brasov
  • Dispozitie:somnoroasa...
  • Sex:Feminin

Postat 08 March 2007 - 03:57 AM

Imi pare rau pentru acest topic, nu vreau compatimirea nimanui, dar la ora asta tarzie in noapte am simtit nevoia sa scriu.. si nu am stiut unde...
In momentul acesta este 8 Martie, ziua femeilor si a mamelor in special...din pacate de 3 ani de zile mama mea nu mai este printre noi si ii simt lipsa, mult.....
Ziua aceasta ti-o dedic tie, mami, chiar daca nu mai esti langa mine, iti simt lipsa zilnic, si tot zilnic ma gandesc la tine... nu ti-am spus niciodata dar Te iubesc, te-am iubit, chiar daca relatia dintre noi nu a fost una stralucita, acum te inteleg perfect, eram si eu adolescenta si zapacita, cum este normal la varsta respectiva... si chiar cand am inceput sa ne intelegem ai plecat...sunt sigura ca acum ne-am fi inteles de minune ca doua prietene... stiu ca noi, familia ta am fost totul pentru tine, si ai fi facut orice sacrificiu pentru noi...chiar si acela de a renunta la mama ta desi noi nu ti-am cerut-o...te iubesc...am nevoie de tine si stiu ca tu de acolo de unde esti ma veghezi si ai grija de mine, chiar daca nu te mai vad, te simt langa mine...si ma rog la tine in gandul meu des...as vrea sa te strang in brate...dar macar mi-au ramas amintirile si pozele cu tine...sunt tot ce am mai scump...
Te iubesc, mami, La multi ani de ziua ta! :give_rose:

Inca o data scuze pentru topicul asta...
LA multi ani fetelor, nu uitati sa va sunati mamele si sa le spuneti ca le iubiti

Acest mesaj a fost editat de uka: 08 March 2007 - 03:58 AM

#2 dany

dany

T-Rex

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 15218 Mesaje:

Postat 08 March 2007 - 04:07 AM

Uka....m-ai dat pe spate cu acest subiect !!! :hug:

Mama mea mai traieste dar relatia dintre noi 2 nu e chiar roza ( nu a fost niciodata ) .Offff , nici nu stiu ce am vrut sa scriu .......Cert e ca imi voi suna mama maine dimineata , de 8 Martie !!!!! Oricum ar fii ea ....ramane mama mea ( de fapt , ramana "mami" a mea ... "mama" e soacra-mea ).Nu stiu daca ii voi putea spune ca o iubesc ......pentru ca nu prea simt asta ( sa-mi fie rusine oare ??????? - probabil ca veti spune " da" dar nu cunoasteti povestea vietii mele ....)...dar o voi suna !!!

Multumesc pentru acest "subiect" , Uka !!!! :hug:

#3 uka

uka

Iepuras

• Membri
  • 1906 Mesaje:

Postat 08 March 2007 - 04:09 AM

nU CREDEAM sa mai fie cineva p aici la ora asta.... nici eu nu i-am spus mamei mele niciodata ca o iubesc sau ca imi e dor de ea, ea mi-a spus si eu i-am zis un da bine sec... acum regret
te pup

#4 dany

dany

T-Rex

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 15218 Mesaje:

Postat 08 March 2007 - 04:50 AM

Hmmmmm, nici eu nu i-am spus niciodata ca o iubesc pentru ca....nu am simtit asta !!!! Ciudat dar adevarat !!!

Ea mi-a spus ca ma iubeste dupa ce am plecat in Germania ( eu nu am primit niciodata un pup de "noapte buna" sau o imbratisare de mama )....offffff e poveste lunga si .....trista . Asta e ! Va trebui sa traiesc cu aceste sentimente ...nu le pot schimba...chiar daca as vrea.....

Oricum ....LA MULTI ANI MAMELOR AZI !!!!

#5 lilianab

lilianab

Iepuras

• Membri
  • 1774 Mesaje:
  • Din:Galati
  • Dispozitie:de zile mari

Postat 08 March 2007 - 09:26 AM

Mama!!!LA MULTI ANI MAMA!
De 3 ani am pierdut-o pe bunica si era parte din sufletul meu ca si mama.O sunam mereu dimineata sa ii spun "La multi ani!" de 8 Martie,iar apoi cand ieseam de la munca mergeam la ea macar cu un buchet de flori,impreuna cu mama si matusa mea.La tot ce a tinut de mamaia,am fost ca si fata ei si sora mamei si a matusei,asa ca mergeam toate trei sa o imbratisam si sa ii uram sanatate si multi ani.I se lumina fata si ii stralucea sufletul in ochi...Cand am stiut ca nu e cale de intoarcere si o vom pierde,mi-am luat concediu,am stat cu ea,impreuna cu mama si matusa si ii citeam,ii tineam mana in mainile mele,ii mangaiam fruntea si ii spuneam in fiecare clipa ca o iubesc.Simteam ca va fi o povara greu de dus, regretul de a nu-i fi spus ca o iubesc si cat de mult...Acum stiu ca nu e rusine sa te copilaresti,si nu e jenant sa spui "te iubesc" mamei,chiar si la 35 de ani.Am sunat-o pe mama si i-am spus "LA MULTI ANI DE ZIUA MAMEEEI!!TE IUBEEESC!!"ASTAZI E ZIUA TAAAA!/ZI FRUMOASA CA TINEEE!/TI-AM ADUS GHIOCEI,CA SA-TI MURMURE EI ,CAT DE MULT TE IUBEEEESC!!"...Ma iubesti?-s-a mirat cochet mama..."Da te iubesc si iti doresc sa fii sanatoasa si fericita!!" si acum astept sa vina sora mea sa mergem impreuna sa ii ducem un cadou...iar cealalta sora mi-a telefonat din Spania dand ordin:"Ai bani la tine?!Plateste-i mamei distractia de la restaurant,din partea mea,si ne "reglam" noi apoi"...Fetelor!o iubesc pe mama pentru tot ce ne-a dat:viata,dragostea, atentia si grija ei si fiecare clipa din viata ei .De cate ori am fost la pamant,mama a fost acolo sa ma ridice,sa ma ajute sa invat sa merg din nou.Sa o tina Dumnezeu sanatoasa pe mama mea!

#6 lilianab

lilianab

Iepuras

• Membri
  • 1774 Mesaje:
  • Din:Galati
  • Dispozitie:de zile mari

Postat 08 March 2007 - 09:39 AM

La multi ani fetelor,LA MULTI ANI uka...Odata am visat-o pe bunica,mi se asezase ca un porumbel alb pe umar,aproape de gat,o mangaiam cu obrazul si mi-a repetat de 3 ori"Sa nu iti fie teama niciodata,de nimic.Intotdeauna vei fi aparata"...Sunt sigura ca si mama ta la fel face de acolo de sus:te urmareste peste tot si te apara,chiar daca nu a ajuns inca in vis sa ti-o spuna.Mama ta va fi mereu cu tine,atat timp cat o vei purta in suflet. :*

#7 uka

uka

Iepuras

• Membri
  • 1906 Mesaje:

Postat 08 March 2007 - 09:43 AM

Am visat-o pe mama de mai multe ori....in diferite ipostaze....mai mult sau mai putin ciudate unele dintre ele...
pup

#8 Andreea-Rodica

Andreea-Rodica

Hiena

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4923 Mesaje:
  • Din:Suceava
  • Dispozitie:Vine, vine primavara!!!

Postat 08 March 2007 - 02:01 PM

La multi ani, Mama! Nu i-am spus niciodata mamei mele ca o iubesc, si cred ca abia acum, cand am plecat la 400 km de ea, si ne vedem doar de 2-3 ori pe an, imi dau seama cat mi-e de draga! Parca azi mai mult decat oricand imi pare rau de toate razvratirile mele adolescentine, de toate vorbele si mai ales gandurile pe care le-am avut candva. Dar o iubesc pe Mama si bine ca s-au inventat telefoanele si ne auzim aproape zilnic. :floare: pentru mama mea si pentru voi toate!

0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi