Salt la continut

Fotografie

ooofff....ma chinuiesc sa slabesc...sper sa reusesc

• Please log in to reply
267 raspuns(uri) in acest subiect

#1 pumby

pumby

Pestisor

• Membri
  • PipPip
  • 144 Mesaje:
  • Dispozitie:dizzy
  • Sex:Feminin

Postat 15 March 2007 - 08:06 PM

M-am hotarat in sfarsit sa scriu si eu; am tot citit ce au mai scris unele fete pe aici si am aflat lucruri interesante.

#2 ina_ceva

ina_ceva

Hiena

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4770 Mesaje:
  • Din:Bucuresti
  • Dispozitie:...pufoasa..

Postat 15 March 2007 - 08:08 PM

Si ? Ce dieta te-ai hotarat sa tii? Noi suntem alaturi de tine, sa te sprijinim :hug:
Bine ai venit! :give_rose:

#3 pumby

pumby

Pestisor

• Membri
  • PipPip
  • 144 Mesaje:

Postat 15 March 2007 - 08:09 PM

Sa va zic cate ceva despre mine. Am 25 de ani si acu 1 an si jumatate am tinut un regim dat de nutritionist si dupa ce l-am abandonat m-am ingrasat dublu.... :( acum de 2 sapt tin regim dat de o doctora, fac si acupunctura si vad ca incepe sa dea rezultate. am tinut 12 zile regimul yin-yang, iar acum de 3 zile am schimbat regimul. in 15 zile am slabit 4 kilograme...acum am 81....sper sa dea rezultate si sa nu ma opresc pana sub 70 :)

#4 pumby

pumby

Pestisor

• Membri
  • PipPip
  • 144 Mesaje:

Postat 15 March 2007 - 08:27 PM

[b][color=#3333FF]Dieta pe care o tin acum se numeste Max-Plank si este aceea care in prima zi se mananca spanac la pranz...sper ca o stiti.
Azi am mancat asa:
-dimineata:ceai cu lamaie(nu pot sa beau cafea) si o felie de paine prajita
-pranz: 2 oua fierte cu salata verde si rosii
-cina: sunca de praga si salata verde

#5 Andreea-Rodica

Andreea-Rodica

Hiena

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4925 Mesaje:
  • Din:Suceava
  • Dispozitie:Vine, vine primavara!!!

Postat 15 March 2007 - 08:37 PM

Bine ai venit! Si mult succes cu dieta! :hug:

#6 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7976 Mesaje:
  • Din:Bucuresti
  • Dispozitie:Fericita! :D

Postat 15 March 2007 - 10:36 PM

Bine ai venit! :floare:

Stiu dieta ta ca pe dieta de schimbare a metabolismului, daca e aia cu miel la un moment dat. :grin:
Eu stiam ca la dieta asta nu se slabeste neaparat, dar la tine merge bine vad. Felicitari! :cheer:

PS:Pumby, vad ca ai incercat sa iti pui ticker, dar nu a iesit. Uite, citeste aici despre cum sa faci: Cum sa imi pun ticker?.

#7 dany

dany

T-Rex

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 15218 Mesaje:

Postat 15 March 2007 - 11:09 PM

Pumby , bine ai venit pe Oneden si multa , multa bafta cu slabitul :give_rose: !!!

Mie , sincer , mi se pare ca mananci fffff putin pe zi dar ...daca doctorul tau zice ca e bine ...poate stie ce spune .

#8 Sexymom

Sexymom

Jaguar

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 9086 Mesaje:
  • Inaltime (cm):170
  • Greutate dorita:61

Postat 15 March 2007 - 11:24 PM

Bine ai venit intre noi. :*
Ma bucur ca esti ambitioasa si ti regim , dar dieta ta nu e cea mai potrivita, o spun din experienta, eu am tinut-o de cel putin 4,5 ori, are rezultate EXTRAORDINARE si de MOMENT.prima data am slabit cu ea 8 kg in 13 zile ( pe bune, nu mint), a doua si a treia oara cate 4 kg in 13 zile. Dar am pus in luna urmatoare 6,7 kg .....
Recomand slabitul incet si sigur....asa cum imi propun eu zi de zi si nu reusesc. :(
Sa sti ca Yang si Yin sunt mult mai usor de tinut si mult mai satatps, daca ai si o imaginatie bogata poti combina alimentele in asa fel incat sa vrei sa mananci tot timpul numai legume.

#9 Tzutzi80

Tzutzi80

Iepuras

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1862 Mesaje:
  • Dispozitie:superba :D

Postat 16 March 2007 - 12:33 AM

Bine ai venit! Si eu iti recomand slabitul incet dar sigur. 500gr-1kg pe saptamana e suficient. Plus ca daca incepi sa te alimentezi sanatos (vezi regimul Montignac sau WW), regulile iti vor ramane adanc intiparite si usor de urmat si dupa ce atinge greutatea dorita. Eu am tinut Montignac acum aproape 2 ani. Am slabit 15kg si mi-a luat un an de zile sa le pun la loc in conditiile in care mancam ca o sparta si numai produse de fast-food si dulciuri. Acum tin WW, dar cred ca tot la Montignac ma intorc dupa ce imi fac toate poftele

#10 axe10

axe10

Taz

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3764 Mesaje:
  • Din:Bucharest
  • Dispozitie:acra

Postat 16 March 2007 - 08:09 AM

Sa va zic cate ceva despre mine. Am 25 de ani si acu 1 an si jumatate am tinut un regim dat de nutritionist si dupa ce l-am abandonat m-am ingrasat dublu.... :( acum de 2 sapt tin regim dat de o doctora, fac si acupunctura si vad ca incepe sa dea rezultate. am tinut 12 zile regimul yin-yang, iar acum de 3 zile am schimbat regimul. in 15 zile am slabit 4 kilograme...acum am 81....sper sa dea rezultate si sa nu ma opresc pana sub 70 :)

Bine ai venit printre noi...mai bine nu veneai :grin: ...vorbesc aici de ingrasat ,normal...iti urez succes si sper sa te ajutam sa iti mentii moralul ridicat ca asta e important...sa nu cazi in depresie. Aici se tin multe regimuri...alege ce ti se pare mai usor de tinut ca altfel abandonezi....
Hai ca te-am incurajat...acum treci la treaba .... :cheer: :cheer: :cheer:

#11 julyalina

julyalina

Taz

• Membri
  • 3360 Mesaje:
  • Dispozitie:dor de zilele insorite

Postat 16 March 2007 - 08:14 AM

'neatza pumby! bine ai venit printre noi :*

#12 buretel

buretel

Taz

• Membri
  • 3590 Mesaje:
  • Dispozitie:computer says no

Postat 16 March 2007 - 10:49 AM

buna dimineata pumby si bine ai venit printre noi :give_rose:
multa bafta la pierdut kilogramele! si have fun, pe aici e o gasca foarte vesela ;)

#13 Candy

Candy

T-Rex

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 22263 Mesaje:
  • Dispozitie:fatty :D
  • Sex:Neutru

Postat 16 March 2007 - 11:36 AM

`neata si bun venit printre noi..stiu si eu dieta de care vb ;) numai ca sa ai grija sa nu te apuce lesinurile mia tarziu :grin: vb ff serios

#14 pumby

pumby

Pestisor

• Membri
  • PipPip
  • 144 Mesaje:

Postat 16 March 2007 - 01:41 PM

Multumesc mult pentru incurajari.Stiu ca dieta yin-yang e mult mai buna, am simtit pe pielea mea si ca e mai usor de tinut...dar daca asa mi-a recomandat medicul...azi am mancat asa:
-dim:1 ceai cu 1 felie de paine prajita
-pranz:un ou fiert, o felie de cascaval si 2 morcovi
-si diseara urmeaza iaurt si fructe
Sper sa pot duce la bun sfarsit dieta. Repet, imi convenea si mie mai mult yin-yang.

#15 Karin

Karin

Veverita

• Membri
  • PipPipPipPipPip
  • 691 Mesaje:
  • Dispozitie:Ignorati-ma....

Postat 16 March 2007 - 01:44 PM

Pumby bine ai venit! :floare:
Sper sa te simti bine aici cu noi si kg sa se duca, atatea cate vrei tu! ;)

1 useri citesc subiectul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi