Salt la continut

Fotografie

Dieta de 90 de zile, partea 1

• Subiect inchis Acest subiect este inchis
12279 raspuns(uri) in acest subiect

#1 _noni_

_noni_

Nevastuica

• Membri
  • PipPipPipPipPipPip
  • 995 Mesaje:
  • Dispozitie:de zana;)
  • Sex:Feminin

Postat 30 March 2007 - 02:43 PM

Moni , ma bucur pentru tine! :* :hug:

chiar ma gandeam si eu la varianta asta! mult spor!

Nota moderatorului:
Primul mesaj al subiectului, cat si discutiile, s-au mutat in Partea a doua a Dietei de 90 de zile
.

Acest mesaj a fost editat de Nessie: 10 August 2009 - 02:20 PM

#2 Tulip

Tulip

Hiena

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4008 Mesaje:

Postat 30 March 2007 - 02:51 PM

am tinut si eu aceasta dieta timp de 9 zile(pana alaltaieri) si am scapat de 1.5 kg :cheer: :cheer:

Numai ca aveam prea multe tentatii in jurul meu si m-am hotarat sa reiau dieta dupa pasti......

Chiar mi-a placut aceasta dieta,insa am avut probleme cu fructele,dimineata,pe stomacul gol nu prea alunecau,dar cred ca se obisnuieste organismul dupa un timp ;)

#3 _noni_

_noni_

Nevastuica

• Membri
  • PipPipPipPipPipPip
  • 995 Mesaje:
  • Dispozitie:de zana;)

Postat 30 March 2007 - 02:53 PM

eu m-am obisnuit cu fructele dimineata de la monti si chiar nu mai am nicio problema. de 2 ani pap in fiecare dimineata un fruct si ma ajuta si sa ies afara! ;)

}{

#4 dany

dany

T-Rex

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 15218 Mesaje:

Postat 30 March 2007 - 03:56 PM

Wow , Monic !! Felicitari pentru slabeala si multa bafta in continuare .
Chiar suna bine dar .... eu nu cred ca as rezista sa am 1 zi in care sa beau doar apa . Tu cum ai reusit ?

#5 Monic

Monic

Iepuras

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1866 Mesaje:
  • Dispozitie:bine ca intotdeauna

Postat 30 March 2007 - 05:36 PM

Wow , Monic !! Felicitari pentru slabeala si multa bafta in continuare .
Chiar suna bine dar .... eu nu cred ca as rezista sa am 1 zi in care sa beau doar apa . Tu cum ai reusit ?

Dany, eu inca nu am ajuns la ziua de lichide, pt ca tot aman ;)
Vreau sa va spun ca chiar nu am impresia ca sunt la dieta. Doar ca stiu de dinainte ce tip de mancare voi manca in ziua urmatoare. Si pt ca nu duc lipsa din nici un fel de mancare imi organizez poftele astfel incat sa poftesc exact ceea-ce am voie. ;)

#6 dany

dany

T-Rex

• Membri
  • 15218 Mesaje:

Postat 30 March 2007 - 05:40 PM

:)) Si cat o mai amani ? De abia astept sa-mi spui daca ai reusit sa stai doar cu apa .

#7 Tulip

Tulip

Hiena

• Membri
  • 4008 Mesaje:

Postat 30 March 2007 - 06:04 PM

eu nu am de gand sa tin ziua aceea,cand sa beau doar lichide......abia am trecut de ziua cu fructe :blushing:

#8 Monic

Monic

Iepuras

• Membri
  • 1866 Mesaje:

Postat 30 March 2007 - 07:12 PM

mie nu mi se pare foarte disociata dieta asta, pt ca fructele sunt incluse in fiecare zi si daca vrei ai dezlegare la o felie de paine... de aceea consider ca rau nu are ce sa-mi faca.
Iar legat de ziua de lichide, sincera sa fiu nu-mi bat capul cu el cat timp slabesc. Ma voi gandi la o zi de lichide in momentul in care intru la platou.

#9 Tulip

Tulip

Hiena

• Membri
  • 4008 Mesaje:

Postat 30 March 2007 - 07:32 PM

mie nu mi se pare foarte disociata dieta asta, pt ca fructele sunt incluse in fiecare zi si daca vrei ai dezlegare la o felie de paine... de aceea consider ca rau nu are ce sa-mi faca.
Iar legat de ziua de lichide, sincera sa fiu nu-mi bat capul cu el cat timp slabesc. Ma voi gandi la o zi de lichide in momentul in care intru la platou.

corect :clap:

#10 nusarich

nusarich

Hiena

• Membri
  • 4437 Mesaje:
  • Din:Bucuresti

Postat 30 March 2007 - 09:30 PM

fetele, despre dieta asta ii povestisem si eu pisikai la un moment dat, cand era foarte stresata ca nu reusea sa dea jos nimic cu Scarsdale...
Sorela mea a slabit binisor cu ea, numai ca a fost foarte neglijenta dupa si evident a pus cateva kilograme inapoi. Oricum, s-a hotarat sa o reia, in conditiile in care are si sot si 2 copii la scoala si le gateste in fiecare zi, ca sunt mofturosi cu totii...

Eu pot sa va povestesc cam cum e o zi de apa, pentru ca in vinerea mare de ex, cand se tine post negru, eu care sunt dependenta de apa nu beau decat apa (nici macar ceaiuri). Nu e chiar asa de negru, ce sa zic, in conditiile in care alerg ca in orice alta zi, nu simt foamea prea tare. Este la fel de adevarat ca dupa o zi apa mi se "indreapta" burtica, adica nu mai pare asa de revarsata. Parerea mea e ca nu e greu. Eu din dieta am inteles ca oricum, ziua de apa se tine o data pe luna, adica intr-o singura zi din decursul unei luni, probabil pentru a ajuta mai mult la deplasarea acului cantarului.

Acum multi ani am tinut si eu o disociata mult mai drastica (doar o saptamana se tinea), o zi cu 1,25 l sucuri, apoi 1zi cu 1kg de cartofi fierti, apoi 1 zi cu 200g orez fiert, apoi 1 zi cu 1kg de legume crude, apoi 1 zi cu paste fierte si apoi 1 zi cu 1 kg de fructe . Asta da dieta grea. E drept ca dupa o saptamana aveai cu vreo 3kg mai putin, dar foarte greu le mentineai pe astea. Vroiam sa va zic numai ca in ziua de sucuri aveai senzatia ca nu poti merge mai departe, asa de drastic era. Eu preferam sa amestec 500 ml de suc cu apa si in rest sa beau doar apa, mai ales ca mie sucurile imi provoaca foarte mare sete, indiferent ca sunt indulcite sau nu.

Monic, astept sa mai pvestesti cum merge dieta.

#11 amalia0701

amalia0701

Jaguar

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6314 Mesaje:
  • Dispozitie:Under construction

Postat 31 March 2007 - 07:13 AM

Sincer mie mi se pare o dieta de ingrasat.
Moni iti doresc sa ai succes cu ea, dar io asa ajunge rapid la 120 kg iar.
Apoi nu mi se pare sanatoasa.
In ziua de proteine daca vrei oua mananci asa;
- fructe;
- 3 oua, o felie de paine si salata fara limite si supa;
-3 oua , o felie de paine si salata fara limite?
sau brinzeturi asa:
- fructe;
-cascaval, o felie de paine, salata si supa;
-cascaval, o felie de paine si salata?
Iar in ziua de carbohidrati mananci paste si tort si slabesti?

Am mai vazut regimuri de slabit disociate cu cartofi prajiti sau cu macaroane cu brinza, cred ca disociatul asta cu tort si obligatoriu ciocolata menaj se incadreaza tot acolo.

#12 Candy

Candy

T-Rex

• Membri
  • 22263 Mesaje:
  • Dispozitie:fatty :D
  • Sex:Neutru

Postat 31 March 2007 - 04:23 PM

INcerc si eu sa o tin dupa paste dar inca nu m`am lamurit...cat inseamna o felie de ciocolata de menaj? :oo: Monic in a cata zi esti?

#13 BLUELIFE

BLUELIFE

Lama

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5913 Mesaje:
  • Dispozitie:Do it today or regret it tomorrow !

Postat 04 April 2007 - 09:53 AM

Intru si eu pe la voi,am incercat si eu dieta asta dar numai 4 zile ca eram dupa o alta dieta si efectiv mi s-a facut rau.De fapt este un regim care scade tensiunea arteriala indicat pentru hipertensivi.Sincera sa fiu am sa incerc sa o tin si eu sunt curioasa de rezultatele voastre.Astept cu interes.Pupici

#14 Monic

Monic

Iepuras

• Membri
  • 1866 Mesaje:

Postat 16 April 2007 - 02:42 PM

Dupa 1 saptamana pauza(cu ocazia sarbatorilor de Paste) in care nu am reusit sa mananc nici fructe dimineata, dar nici disociat cum ar fi trebuit... de excese nu mai zic nimic ca stiti voi :grin: ... raportez ca am reusit sa ma mentin, nu am pus la loc cele cateva kg pierdute. De maine(azi nu am avut fructe la indemana) incep in forta, pt ca in 6 saptamani plec intr-o delegatie de cateva saptamani in california, si nu vreau sa imi car grasimile dupa mine. ;)

#15 Tulip

Tulip

Hiena

• Membri
  • 4008 Mesaje:

Postat 16 April 2007 - 03:34 PM

Monic,maine incep si eu!!!!!! :grin: :grin:

2 useri citesc subiectul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Bing (1)