Salt la continut

Fotografie

Ustensile noi in bucatarie

• Please log in to reply
31 raspuns(uri) in acest subiect

#1 May

May

Yeti

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12300 Mesaje:
  • Din:Madrid
  • Dispozitie:just fine :)
  • Sex:Feminin

Postat 17 April 2007 - 07:13 PM

M-am gandit sa deschid acest topic pt ca mi-am cumparat niste lucruri noi pt bucatarie si am fost super multumita de ele. Haideti sa ne laudam aici noile achizitii si poate ne inspiram unele de la altele :D

Azi am dat o raita pe la magazine si nu mi-am putut lua ochii de la aceasta forma de tort cu peretii detasabili
Si ca sa sarbatoresc evenimentul am facut si un tort ca tot imi reprosa Remy ca nu il mai iubesc ca inainte pt ca nu ii mai fac nimic dulce :))

Mi-am mai cumparat si niste forme micutzepe care le-am uns cu margarina, le-am ``tapetat`` cu aluat si le-am umplut cu ceapa, ardei, bacon, tomate si cascaval si a rezultat asta

Va astept si pe voi cu noile achizitii :give_rose:

#2 sibel

sibel

Amiba

• Membri
  • 30 Mesaje:
  • Din:bucuresti

Postat 17 April 2007 - 07:34 PM

maybeline, zi-mi si mie de unde ti-ai luat formele cele mici. caut de mult niste cerculete care sa nu aibe nici capac si nici fund si nu gasesc.
mersi

#3 May

May

Yeti

• Membri
  • 12300 Mesaje:

Postat 17 April 2007 - 07:51 PM

sibel eu locuiesc in Madrid asa ca nu cred ca te ajuta raspunsul meu :*

#4 May

May

Yeti

• Membri
  • 12300 Mesaje:

Postat 17 April 2007 - 10:04 PM

Sectiune tort :p

#5 michelle

michelle

Hiena

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4542 Mesaje:
  • Din:Iasi
  • Dispozitie:Ole!

Postat 18 April 2007 - 08:24 AM

Wow, May, felicitari! :cheer:
Toate arata super! Nu s-a lipit aluatul de formele mici? As vrea si eu o reteta daca se poate :give_rose:

#6 Titou

Titou

Pestisor

• Membri
  • PipPip
  • 117 Mesaje:

Postat 18 April 2007 - 01:31 PM

Eu recent mi-am luat doua forme din silicon ,una cu Mickey Mouse si una cu 3 floricele ,inca nu le-am incercat ptr ca am exagerat cu prajiturile si cu mancatul de Paste ,asteapta cumintele ,intre timp caut o reteta potrivita .
eu nu stiu sa pun un cuvant in loc de link asa ca o sa pun imaginile ,daca nu deranjeaza :blushing:
Imagine postata
asta este cu floricele
si la MM nu reusesc sa-i gasesc poza insa pun una cu un ursulet sa vedeti cum arata
Imagine postata

#7 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7974 Mesaje:
  • Din:Bucuresti
  • Dispozitie:Fericita! :D

Postat 18 April 2007 - 02:29 PM

Eu recent mi-am luat doua forme din silicon ,una cu Mickey Mouse si una cu 3 floricele ,inca nu le-am incercat ptr ca am exagerat cu prajiturile si cu mancatul de Paste ,asteapta cumintele ,intre timp caut o reteta potrivita .
eu nu stiu sa pun un cuvant in loc de link asa ca o sa pun imaginile ,daca nu deranjeaza :blushing:

Cum gatesti in formele de silicon? :unsure: Rezista la cuptor?

ps:Din punctul meu de vedere e chiar mai bine cu poze, ca nu te ametesti in multe ferestere. ;) Iar ca fapt divers, daca vrei sa pui link pe un cuvant, il selectezi, apesi pe butonul Imagine postata si introduci linkul.

#8 Titou

Titou

Pestisor

• Membri
  • PipPip
  • 117 Mesaje:

Postat 18 April 2007 - 04:00 PM

Rezista ptr ca sunt speciale ptr cuptor ,mai am una de la Tefal si sunt tare incantata de ea ,nu se lipeste deloc si este foarte usor de manevrat ,daca as putea mi-as lua doar din astea dar sunt destul de scumpe .merci ptr sfat o sa incerc data viitoare :give_rose:

#9 May

May

Yeti

• Membri
  • 12300 Mesaje:

Postat 18 April 2007 - 05:52 PM

Ms miha. :* Retzata pt ce vrei? Pt tartinele alea mici? Eu zic ca alea merg umplute cu ce te taie capul. De exemplu: ceapa, ardei, bacon si pasta de tomate/ sau ciuperci, ceapa, tomate/ sau ou batut cu branza si marar/ sau oua fierte taiate marunte si amestecate cu putin pate, maioneza, mustar. Bineinteles cu cascaval desupra si sunt gata. Aluatul e cumparat, cred ca merge perfect si cu aluat de foietaj si nu s-a lipit de forme pt ca le-am uns in prealabil cu margarina. Eu le-am testat ieri caci vreau sa fac chestii d-astea pt ziua lui Remy si daca pana si soacra-mea a zis ca sunt super bune, atunci chiar or sa fie apreciate :))

titou sunt super formele tale si de abia astept sa le incerci :cheer:

#10 sibel

sibel

Amiba

• Membri
  • 30 Mesaje:
  • Din:bucuresti

Postat 18 April 2007 - 06:35 PM

ai dreptate maybeline, dar eu cand am vazut prajitura.....mi-au iesit ochii din orbite....

#11 May

May

Yeti

• Membri
  • 12300 Mesaje:

Postat 18 April 2007 - 10:07 PM

sibel tortul acela il poti face si fara o forma speciala, pur si simplu in tava cum a facut si persoana de la care am luat reteta

#12 vitamina_plus

vitamina_plus

Amiba

• Membri
  • 4 Mesaje:

Postat 24 November 2007 - 06:47 PM

sibel eu locuiesc in Madrid asa ca nu cred ca te ajuta raspunsul meu :*

Ce norocoasa esti! si eu am vazut niste ustensile tari in El Corte Ingles. Mi-a placut mult tava aceea de pe care nu cad obiectele indiferent daca esti neindemanatic sau nu. Am mai gasit niste idei mishto pentru aranjarea mesei: aranjarea mesei Usor si eficient.

#13 stardust

stardust

Ciocanitoare

• Membri
  • PipPipPipPip
  • 362 Mesaje:

Postat 24 January 2008 - 12:28 PM

May, dupa aproape un an am descoperit si eu subiectul asta :)) Din pacate nu mai merg linkurile din cauza migrarii pozelor de pe yahoo pe alt cont. :(

#14 ortica

ortica

Amiba

• Membri
  • 2 Mesaje:

Postat 11 March 2008 - 12:23 PM

:)) hello...deci. Eu am cumparat de curand doua ustensile noi. Unul pentru ''curatat interior'' ananasul, iar altul pentru...feliat mere.
Sunt doua treburi extrem de simple dar fascinante. Consum fructele de dragul lor! :)

Acest mesaj a fost editat de ortica: 11 March 2008 - 12:24 PM

#15 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7974 Mesaje:
  • Din:Bucuresti
  • Dispozitie:Fericita! :D

Postat 11 March 2008 - 09:52 PM

:)) hello...deci. Eu am cumparat de curand doua ustensile noi. Unul pentru ''curatat interior'' ananasul, iar altul pentru...feliat mere.
Sunt doua treburi extrem de simple dar fascinante. Consum fructele de dragul lor! :)

Interesant cel pentru ananas. Niste poze nu poti sa pui? Poate am vazut si eu, dar nu mi-am dat seama la ce se foloseste.

0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi