Salt la continut

Fotografie

Motiv de lauda

• Please log in to reply
10 raspuns(uri) in acest subiect

#1 emu

emu

Marmota

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1150 Mesaje:
  • Din:NC
  • Sex:Feminin

Postat 07 May 2007 - 06:53 PM

Trebuie sa ma laud undeva... si ma intreb cine mai vrea sa-si sustina dreptul la lauda cu mine :))

Weekend-ul acesta am rezistat eroic la atat de multe tentatii "ingrasacioase": popcorn, migdale-n ciocolata si M&Ms la film sambata si tort de ciocolata, low carb ce-i drept, pt sot duminica.
Nu m-am atins de nimic din toatea astea mentionate... n-am gustat deloc nici in timp ce faceam tortul si nici dupa!!! Asa imi vine sa ma pup :)) e primul weekend cand nu calc stramb.

Mai vrea cineva sa se laude cu astfel de reusite in fata tentatiilor?!

#2 alandana

alandana

Marmota

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1082 Mesaje:
  • Inaltime (cm):163
  • Greutate maxima:60
  • Greutate curenta:55
  • Greutate dorita:50

Postat 07 May 2007 - 07:18 PM

Bravo Emu !!!

#3 honey79

honey79

Marmota

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 Mesaje:
  • Din:Texas, SUA

Postat 07 May 2007 - 10:21 PM

:* Emi. Bravo!!!!!
Eu... pot sa ma laud ca... azi m-am oprit... la doar 1 croiassant :blushing: cu cioco. :devil: :sorry:

La cat mai multe we in stilul asta.

Pup.

#4 amalia0701

amalia0701

Jaguar

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6314 Mesaje:
  • Dispozitie:Under construction

Postat 08 May 2007 - 10:30 AM

Io in weekend am fost al tzara la niste prieteni si nu am baut nimic alcool, nu am mancat nici inghetzata, nici mici :cheer:
Aseara le-am facut alor mei crema de zahar ars :doh: , sper sa rezist sa nu imi bag nasul in ea :blushing:

#5 sunshine

sunshine

Furnica

• Membri
  • Pip
  • 68 Mesaje:
  • Din:Busteni

Postat 08 May 2007 - 01:25 PM

Bravo, fetelor! :*
Tineti-o tot asa! Si eu am inceput din nou dieta ca nu se mai poate....am cazut prada bunatatilor de Paste si de atunci, adio dieta! Pana azi, ca iar am luat-o de la capat! De data asta sper sa ma tina, ca tare era bun startul.....of! Daca nu am vointa :sorry: .....Dar incerc sa dreg acum treaba, sper sa reusesc...bafta tuturor si sa reusim sa invingem in lupta asta cu kg in plus! :cheer:

#6 Pisik

Pisik

Hiena

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4055 Mesaje:
  • Dispozitie:incerc sa ma simt bine cu mine

Postat 08 May 2007 - 04:10 PM

Eu ma laud ca de o sapt si doua zile (astazi) am rezistat fara dulce, in mare, cu o singura abatere, o felie de tort sambata.
Daca reusesc sa am o abatere pe sapt ma declar eroina!!! :blushing:

#7 Pisik

Pisik

Hiena

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4055 Mesaje:
  • Dispozitie:incerc sa ma simt bine cu mine

Postat 14 May 2007 - 12:14 PM

Daca nu se mai lauda nimeni, ma laud tot eu :p
In week-end am fost la munte si nu am mancat kurtos kolac, ceea ce pt mine este crima. Pt mine Bran = kurtos, deci e blasfemie chiar.
Am mers, l-am vazut, l-am mirosit si am vrut sa imi iau de pofta, iare restul sa i-l duc mamei. Dar fie nu puteam sa ma abtin si il mancam pe tot, fie ma abtineam si ma omora mirosul din masina pana in Bucuresti, asa ca am preferat sa aleg varianta abtinerii.

#8 May

May

Yeti

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12300 Mesaje:
  • Din:Madrid
  • Dispozitie:just fine :)

Postat 14 May 2007 - 03:17 PM

Stai asa ca si eu ma laud azi :lol: faceti loc :lol:

Sambata am mers in Carrefour si Remy a mancat de la Burger King si eu nu mi-am luat nimic, eu care sunt fanul nr I :)). Am mancat vreo 5-6 cartofi de la el si o muscatura mica din sandwich. Asaaaaa si duminica am refuzat mici :p . Cantarul m-a rasplatit azi cu 200 gr minus :cheer:

#9 annie

annie

Amiba

• Membri
  • 2 Mesaje:

Postat 31 August 2007 - 11:03 PM

Eu ma laud ca de o luna nu am mai mancat dulciuri de loc, am rezistat eroic unor tentatii ca inghetata, gogosi, iar astazi am mancat doar un covrigel dintr-o punga de covrigi cu chimen. Am cumparat-o pt ca o invartisem cam mult, era doar 1 leu, iar vanzatorul incepuse sa zambeasca pe sub mustati. dupa ce am vazut ca are vreo 400 de calorii, mi-am continuat drumul cu punga in mana, desi salivam si eram moarta de foame. Cand am ajuns acasa, am mancat doar unul si pe restul i-am daruit mamei, pt ca eu sa mananc piersici si struguri. :cheer:

#10 allesandra

allesandra

Amiba

• Membri
  • 32 Mesaje:
  • Dispozitie:increzatoare -

Postat 09 May 2008 - 09:00 PM

Stai asa ca si eu ma laud azi :lol: faceti loc :lol:

Sambata am mers in Carrefour si Remy a mancat de la Burger King si eu nu mi-am luat nimic, eu care sunt fanul nr I :)). Am mancat vreo 5-6 cartofi de la el si o muscatura mica din sandwich. Asaaaaa si duminica am refuzat mici :p . Cantarul m-a rasplatit azi cu 200 gr minus :cheer:

Imi poti spune si mie cu ce dieta ai slabit 18 kg si in cat timp?
Ms anticipat! :D

#11 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7974 Mesaje:
  • Din:Bucuresti
  • Dispozitie:Fericita! :D

Postat 10 May 2008 - 10:28 AM

Imi poti spune si mie cu ce dieta ai slabit 18 kg si in cat timp?
Ms anticipat! :D

Din cate stiu May a slabit doar cu Weight Watchers, dar daca intra aici, poate spune ea mai multe.

0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi