Salt la continut

Fotografie

Costume de baie

• Please log in to reply
13 raspuns(uri) in acest subiect

#1 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7976 Mesaje:
  • Din:Bucuresti
  • Dispozitie:Fericita! :D
  • Sex:Feminin

Postat 14 June 2006 - 03:13 PM

Am cautat pe diferite site-uri si am gasit ca se poarte mult costumele intregi si cele cu sutienul dintr-o bucata, ca acum cativa ani. Uite si cateva poze.
Imagine postata
Imagine postata
Imagine postata
Pentru picioarele mele groase asta ar fi perfect...
Imagine postata

Si costumele cu sutienul dintr-o bucata:
Imagine postata
Imagine postata
Imagine postata

#2 fiona

fiona

Amiba

• Membri
  • 43 Mesaje:
  • Dispozitie:Funny :))

Postat 14 June 2006 - 03:36 PM

Frumooooos! :clap: Mai vreau! Cum pui pozele?

#3 Brunette

Brunette

Pestisor

• Membri
  • PipPip
  • 133 Mesaje:

Postat 14 June 2006 - 03:37 PM

Bai, frate, dar astea nu au pic de sunculita, celulita?? :devil:
Te fac sa le cumperi pe toate ca te gandesti ca asa o sa iti vina si tie, iar cand le imbraci... :blushing:

#4 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • 7976 Mesaje:

Postat 14 June 2006 - 03:40 PM

Bai, frate, dar astea nu au pic de sunculita, celulita?? :devil:
Te fac sa le cumperi pe toate ca te gandesti ca asa o sa iti vina si tie, iar cand le imbraci... :blushing:

:beach: I know! :doh:

#5 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • 7976 Mesaje:

Postat 14 June 2006 - 04:06 PM

Fiona, poti pune poze in 2 moduri:
  • Daca poza este in calculatorul tau, ai cand postezi un mesaj sectiunea "atasament" si butonul "Browse". Alegi poza din calculatorul tau, apesi pe "Adauga ascest atasamnet" si continui cu mesajul.
  • Folosind URL-ul pozei, daca se gaseste online. Deasupra casutei de scriere a mesajului ai o iconita "adauga imagine". Apesi pe ea si adaugi URL-ul la care este poza.

#6 Rino

Rino

Amiba

• Membri
  • 44 Mesaje:
  • Sex:Masculin

Postat 17 June 2006 - 05:04 PM

Si eu mai vreau costume de baie. :p

#7 alex25

alex25

Nevastuica

• Membri
  • PipPipPipPipPipPip
  • 900 Mesaje:

Postat 20 June 2006 - 01:53 PM

Am cautat si eu costume de baie barbatesti pe internet... dar ma simt destul de aiurea sa vad barbati in ... chiloti. Chiar, mereu mi se pare aiurea cand cumpar slipi, pentru ca ai o singura sansa. Nu-ti iei 3 perechi de slipi si vezi care-ti vine. Iei o singura pereche si vrei sa fii sigur ca-s buni. Si cum marimile difera de la producator la producator ( adica tipul marimilor, definitia lor: pentru unii M e de fapt L de ex.) as vrea sa-i probez :) Bineinteles ca asta nu prea e posibil. Ar trebui sa inventeze astia un sistem de probare a slipilor sau ceva de gen. Mi s-a intamplat sa-mi iau slipi prea mici si prea mari pana acum. Vara trecuta mi-am luat un short. E mai fain decat slipul, desi cei mai multi romani inca folosesc slipi. Bineinteles ca short-ul respectiv era cam mic, acum cred ca e si mai mic. Incepe iar vanatoarea. Cred ca de data asta o intreb pe vanzatoare exact cat mi-ar trebui. Sper sa nu-mi ceara sa ma dezbrac.

#8 florin

florin

Amiba

• Membri
  • 1 Mesaje:

Postat 20 June 2006 - 05:58 PM

Dupa ce am citit subiectul asta si mai ales ce a spus alex25, imi dau seama ca s-ar putea sa fie multi care nu stiu cum sa aleaga un costum de baie pentru barbati. Si cum lucrez in lumea modei, m-am gandit sa fac un fel de ghid, poate va ajuta pe cativa. L-am scris mai intai in Word si dau copy&paste aici, sper sa ma descurc.

speedo
http://images.google.ro/images?q=tbn:e9IM9IDB3espLM:buy.overstock.com/images/products/L121660a.jpg

Stilul speedo ar fi trebuit sa dispara de mult timp, in opinia mea, pentru ca este lipsit de stil si a fost conceput pentru inotatorii profesionisti care folosesc aerodinamica. Inca ceva: orice seamana cu stilul tanga este pur si simplu dezgustator, agresiv si ar trebui eliminat din garderoba unui barbat. Pe langa faptul ca nu sunt deloc atractivi, slipii speedo sunt in general inconfortabili pentru ca se freaca de coapse. Singurul avantaj pe care il vad la ei: sustin bine :).

spandex
[img]http://images.google.ro/images?q=tbn:SIbMBfJT9j2D7M:http://www.swim-shop.com/images/sp_m-RisingSun-7050250.jpg[/img]

Am observat tendinta ascendenta a costumelor de baie spandex in ultimii ani, desi nu o inteleg. Sunt, practic, o extensie a speedo cu ceva mai mult material spandex. Tot se lipesc de corp strans si le lipseste stilul estetic. Daca nu ai un corp perfect, costumele de baie spandex n-au ce cauta in cosul tau de cumparaturi. Nu este o problema de constiinta, ci mai degraba una de bun simt: de ce sa atragi atentia asupra unui lucru care nu este nici atractiv vizual, nici in pas cu moda. Pur si simplu nu se merita.

pantaloni scurti clasici - short
[img]http://images.google.ro/images?q=tbn:8JBbqMF3vnbXOM:www.swim-shop.com/images/ProductImages/chmyz_cl_x600shorts.jpg[/img]

De ce nu ai opta pentru niste pantaloni scurti clasici in schimb? Sunt mai siguri, in sensul ca se adapteaza fizicului fiecaruia. Sunt si foarte comfortabili, mai ales ca tehnologia actuala face posibil ca acestia sa se usuce aproape instantaneu. Stie toata lumea cat de neplacut este sa iti ramana costumul de baie ud mult dupa ce ai terminat sa te “balacesti” :) Pantalonii scurti clasici sunt perfecti pentru barbatii mai seriosi, respectabili, care nu cauta atentie si carora nu prea le pasa de moda.

pantaloni de salvamar
[img]http://www.swim2000.com/images/product_gen/100x100/7320073.jpg[/img]

Pentru un look mai tineresc, sugestia mea este sa cumperi pantaloni de salvamar. Au aparut de mult timp si portretizeaza o imagine tinereasca, precum si un stil de viata sanatos. Toti vrem sa aratam ca bodyguarzii aceia bine construiti ce fac parada pe malurile marii cu pantaloni scurti, rosii. Pentru cei care au corpuri mai putin atractive, pantalonii bermude acopera cele mai multe defecte.

Si pantalonii scurti clasici, si cei de salvamar au o linie comfortabila. Asigura-te, totusi, ca iti vin cum trebuie si ca au cordonul(firul cu care ii prinzi) rezistent. Cordonul este, de obicei, accesoriul care se trica primul la pantaloni scurti. Se poate rupe foarte repede, sa poate sa ramana in interior, fara sa mai poate fi tras afara.

Anul asta, tendinta este imaginea de skater. Cauta costume de baie ce trec putin peste marimea standard, sau panataloni scurti ornamentati in stil tribal sau asiatic, culori gri, albastru deschis sau crem.

Sper sa va fie de ajutor.

#9 alex25

alex25

Nevastuica

• Membri
  • PipPipPipPipPipPip
  • 900 Mesaje:

Postat 20 June 2006 - 07:19 PM

Da, pai cum am zis si mai sus, si eu mi-am luat short. E mai fain, te simti mai bine decat in speedo, nu te strange, nu se muleaza pe toate cele :), mi se par oarecum mai decenti, nu sunt pudic, dar e mult mai civilizat sa nu ne aratam asa de flagrant podoabele pe plaja.

#10 DIAbolica

DIAbolica

Pestisor

• Membri
  • PipPip
  • 168 Mesaje:
  • Din:The Land of Laughs
  • Dispozitie:Never Felt Better !

Postat 18 July 2006 - 03:37 PM

apropo de costume de baie... :w00t:

Imagine postata

#11 2peu

2peu

Furnica

• Membri
  • Pip
  • 59 Mesaje:

Postat 18 July 2006 - 03:43 PM

:o Asta-i ultima moda la barbati?? :doh:

#12 DIAbolica

DIAbolica

Pestisor

• Membri
  • PipPip
  • 168 Mesaje:

Postat 18 July 2006 - 03:47 PM

sper ca nu :lol:

nu de alta...dar.. unii cu pectoralii lucrati le-ar face concurenta unor fete cu sanii...mici... :blushing:

muahahaha :devil:

#13 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • 7976 Mesaje:

Postat 18 July 2006 - 03:51 PM

sper ca nu :lol:

nu de alta...dar.. unii cu pectoralii lucrati le-ar face concurenta unor fete cu sanii...mici... :blushing:

muahahaha :devil:

:lol: :lol: :lol: (:tease: zicem noi astea mai dotate... :p )

#14 DIAbolica

DIAbolica

Pestisor

• Membri
  • PipPip
  • 168 Mesaje:

Postat 18 July 2006 - 03:55 PM

daaaaa :devil:

:cheer: go cupa D ! go go go :p