Salt la continut

Fotografie

Nora pentru mama

• Please log in to reply
6 raspuns(uri) in acest subiect

#1 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7976 Mesaje:
  • Din:Bucuresti
  • Dispozitie:Fericita! :D
  • Sex:Feminin

Postat 22 June 2007 - 10:37 AM

Am auzit ca e un reality show nou la Canal D, un fel de Big Brother. M-am uitat pe site la ei, dar e jalnic...nu spune cu e emisiunea, ce face, nu secvente, nu nimic. :unsure:

S-a uitat cineva la emisiune? Poate sa-mi spuna cu ce e?

Multam fain! :floare:

#2 Mrs Dracula

Mrs Dracula

Amiba

• Membri
  • 2 Mesaje:

Postat 23 June 2007 - 10:21 AM

Am auzit ca e un reality show nou la Canal D, un fel de Big Brother. M-am uitat pe site la ei, dar e jalnic...nu spune cu e emisiunea, ce face, nu secvente, nu nimic. :unsure:

S-a uitat cineva la emisiune? Poate sa-mi spuna cu ce e?

Multam fain! :floare:

Am auzit si eu despre emisiune, dar nu am vizionat-o niciodata. Insa, din cate stiu, emisiunea se desfasoara in felul urmator: apar o 'soacra' cu baiatul ei si trei fete pentru el. La sfarsit nu poate ramane decat una singura. Fetele respective se bat pentru baiat, iar soacra este cea care de cele mai multe ori emite pareri despre comportamentul fetelor si presupun ca il influenteaza pe baiatul ei in luarea deciziei. Cam atat stiu, dar nu sunt sigura 100%. Am dedus aceste lucruri din cateva fragmente pe care le-am vazut la alte posturi si dintr-o revista (un articol foarte scurt despre emisiune).

#3 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • 7976 Mesaje:

Postat 23 June 2007 - 11:01 AM

Eu aveam impresia citind pe siteul lor ca ar fi de genul Big Brother, adica stau cativa barbati si mai multe femei intr-o casa, iar mamele baietilor analizeaza comportamentul fetelor si decid care parareste casa. :?

#4 Pisik

Pisik

Hiena

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4055 Mesaje:
  • Dispozitie:incerc sa ma simt bine cu mine

Postat 23 June 2007 - 11:44 AM

Nessie, emisiunea a inceput acum multe multe saptamani (ei ziceau ca dureaza 15 sapt dar cred ca au trecut demult). Am urmarit-o cateva editii, la inceput, dar am abandonat pt ca este o porcarie, regulile se fac din mers, toti se cearta, practic nu a mai ramas nici un cuplu care sa se potriveasca scopului acestui concurs, declarat initial, adica gasirea perechii ideale in sopul casatoriei.
Initial au intrat 5 baieti cu mamele lor si 10 fete. Baietii au stat intr-o casa, mamele cu fetele in alta casa. Baietii primeau vizite de la fete, astfel ca fiecare si-a ales cate o fata (unii au fost mai hotarati, altii au oscilat). Intre timp, in fiecare sapt o fata era nominalizata si scoasa afara din casa de catre mame.
Pe parcurs insa totul s-a balamucit, au inceput sa scoata si baieti cu mame, pe urma au rebagat una din fete scoase in casa, etc.. Exista o fata si un baiat, concurenti care au avut o relatie lunga anterior concursului, cu stat impreuna, cu ramas insarcinata si avortat, adica o relatie serioasa timp de 2 ani iar organizatorii chipurile "nu au stiut", toata lumea banuind ca de fapt concursul a fost aranjat pt astia doi, desi ei sustin sus si tare ca s-au despartit. Es inca il iubeste, a facut totul ca sa se impace, s-a umilit, numa ca nu i-a sters pantofii cu limba, in rest a facut toate injosesile posibile, bine ca nici ea nu e usa de biserica, s-a cuplat cu vreo 2 pana sa recunoasca ca il vrea pe asta inapoi...
Ultima chestie pe care o stiu este ca au mai adus vreo 4 fete din afara, cica "ispite" si i-au trimis pe toti fara mame intr-o croaziera in Turcia parca.
Dar chiar nu stiu cine mai e in casa, daca mai exista vreun cuplu (unul singur rezistase din cele formate initial) si totusi cand se va termina acest concurs.
Au existat evident scandaluri, intrigi, dar toata organizarea mi s-a parut ca lasa de dorit si se bazeaza numai si numai pe obtinerea audientei. Astfel a ajuns sa fie un circ, dar un circ urat si plictisitor.
Nu stiu cat ai inteles din ce am povestit eu, dar crede-ma ca nu ai pierdut nimic

#5 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • 7976 Mesaje:

Postat 23 June 2007 - 12:05 PM

Multumesc mult! :salut: M-am calmat acum. :))

#6 Mrs Dracula

Mrs Dracula

Amiba

• Membri
  • 2 Mesaje:

Postat 24 June 2007 - 01:05 AM

Multumesc mult! :salut: M-am calmat acum. :))

Vai, ce le-am ametit :)) E clar, mi-am facut o idee gresita despre emisiune. In SUA, am vazut o emisiune foarte interesanta care parca se numea JACK sau Wild jack (nu mai retin). Un barbat extrem de atragator si cu foarte mare potential a fost lasat in pustietate (desert + padure) alaturi de 10 fete (alese tot de catre el, in urma unor preselectii destul de pretentioase). Pe parcursul a doua luni, el a eliminat una cate una (ideea e ca trebuia sa fie cu toate pentru a putea decide care i se potriveste). Ultima femeie care a reusit sa ramana cu el i-a devenit sotie la sfarsitul emisiunii... :grin:

#7 emilia

emilia

Amiba

• Membri
  • 5 Mesaje:
  • Dispozitie:bestul de bine

Postat 23 January 2008 - 12:38 PM

buna , ma numesc andreea si sant din hunedoara. nora pentru mama este o emisiune foarte buna .dar ce sa antamplat astazi an emisiune ma dezamagit an totalitate. :( :( oameni buni ,este un concurs, si toti cei care au fost an casa si mai sunt au intrat pentru a castiga ,o nora ,o sotie si bineanteles si o suma de bani. :cheer: :cheer: ce anseamna certurile de acolo? <_< <_< . poate nu stiti ce anseamna o prietenie? tatiana daca este o fata asa de corecta si nu a eliminat din razbunare asa cum afirma ea ,nu trebuia sa al nominalizeze pe viorel. de ce celelalte fete si mame nu au spus nimic pe subiectul cu ciocolata si tigarile ,nicoleta si viorel tot timpul au fost an discutie an aceasta emiciune,de ce ? din invidie? :devil: :devil: sau pentru ca viorel nu a fost sustinut de mama sa an casa de la anceput. credetima ca sant tare dezamagita de tatiana :( :( :( :( <_< <_< <_<

1 useri citesc subiectul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi