Salt la continut

Fotografie

Sandale

• Please log in to reply
14 raspuns(uri) in acest subiect

#1 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7976 Mesaje:
  • Din:Bucuresti
  • Dispozitie:Fericita! :D
  • Sex:Feminin

Postat 25 June 2007 - 04:49 PM

Am fost in weekend la cumpraturi de sandale. (sau asta era intentia <_< ) Vreau ceva comod (adica fara toc), fara pietre, paiete, auriu, argintiu, sa nu fie 1/2 din salariul mediu si daca e posibil nr. 36. :grin:

Ma credeti ca nu exista? :oo: 80% din sandale care se incadrau la model, pret si numar erau culori traznite: auriu, arginiu, siclam, turcuaz etc.

Mie mi se par "turcesti" (ca sa fiu finuta :grin: ), dar pe drum spre casa ma uitam sa vad ce poarta fetele si am ramas :huh: cand am vazut cate poarta culorile astea.

Sunt eu mai conservatoare? Voi purtati culori traznite? Si daca da, cu ce le asortati?

#2 aki

aki

Yeti

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10595 Mesaje:
  • Dispozitie:Ca totdeauna...

Postat 26 June 2007 - 10:47 AM

Imi place ceva ce nu are nimeni :rolleyes: .Daca imi cumpar ceva si mai vad la cineva imi dispare cheful sa mai port :wacko: t.Asa sunt eu nebuna la ale mele :grin:

Acest mesaj a fost editat de aki: 26 June 2007 - 10:48 AM

#3 anaoi

anaoi

Koala

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2749 Mesaje:
  • Dispozitie:beata de somn

Postat 26 June 2007 - 10:53 AM

hm...hai sa puna dylly altfel problema...
ce papuci / sandale gasesti marimea 39 (sa fie late de marimea 39 si nu de 36, in schimb sunt lungi de 40) si pret rezonabil si sa fie sub 1/2 salariu....

#4 julyalina

julyalina

Taz

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3360 Mesaje:
  • Dispozitie:dor de zilele insorite

Postat 29 June 2007 - 01:45 PM

tocmai scriam un raspuns si a picat netul
asa ca ... tre sa o iau de la inceput :(

gabitza, 2007 este anul in care auriul si argintiul sunt culorile vedeta, dar si cele in alb si negru
Nuante metalice sunt din nou in trend dar marii designeri au ales nuantele stralucitoare au un look mai... antic. Par cam… de domeniul trecutului, culoarea bronzului si a sampaniei, dar aceste straluciri rafinate merg cu materialele naturale care sunt peste tot si look-ul marinaresc traditional care este din nou in trend. De la o culoare a cuprului la un auriu sexy, noile nuante metalice pot adauga distinctie oricarei tinute.

daca nu gasesti ceva fara toc, un compromis sunt pantofii cu talpa ortopedica de inaltime mica sau medie. sandalele sunt in continuare elegante, inaltimea tocului o alegi in functie de nivelul tau de confort, iar acest tip de talpa sustine mai bine bolta piciorului decat ar face-o un pantof/sanda cu toc obisnuit.

sau poti incerca sandalutele romane,cele cu talpa joasa si cu multe barete

incearca pe calea victoriei, la magazinele vicina si comart :) acolo s-ar putea sa aiba ceea ce vrei tu :*

astea iti plac?

Imagine postata

apropo... eu am sandalutze/ papuci/ pantofi de mai mmulte culori :p rosii, argintii, aramii, albi, albastrii, cu pietricele si fara ...
si sunt de parere ca o pereche de incaltari colorate te scot din anonimat ...
de exemplu, la intanirile de lucru ma mai imbrac cu un costum negru o bluzitza/ maieu alb cu negru si o pereche de pantofiori/ sandalutze rosii si geanta rosie :) si iti garantez ca este un look super! :p
o sa-ti fac cateva poze cu incaltarile mele si sa vezi cum schimba culoarea pantofilor o tinuta :)

#5 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • 7976 Mesaje:

Postat 29 June 2007 - 01:53 PM

astea iti plac?

Multumesc mult pentru lamurire. Eu sunt mai de moda veche/clasica si nu ma impac deloc cu noile culori. :blushing:
As prefera ceva fara toc, o sandaluta sau un papuc sa il pot lua la cumparaturi, la iarba verde, la un tenis de masa etc. :grin:

Papucul din poza, e dragut, dar nu pentru picioarele mele. Incaltamintea cu chestia aia intre degete nu ma avantajeaza deloc pentru ca am degetele scurte si grasute. :blush: Dar in rest asa as vrea la talpa si culoare. O sa merg in weekend pe unde mi-ai sugerat si sper sa gesesc ceva. :*

Astia mi-ar fi placut mult, dar :doh: bineinteles, culorile verii ma izbesc din nou!
Imagine postata Imagine postata

#6 julyalina

julyalina

Taz

• Membri
  • 3360 Mesaje:

Postat 02 July 2007 - 08:40 AM

:lol: te izbesc culorile? :lol:
si... ce treaba au degetele tale "scurte si grasute" cu sandalele cu deget?

apropo... ai gasit ceva sa-ti placa?

#7 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • 7976 Mesaje:

Postat 02 July 2007 - 09:50 AM

Degetele mele ar arata in papucii aia ca niste carnaciori razvratiti care ies pe langa talpa papului si ating asfaltul. :doh:

Mi-am luat ceva in sfarsit, dar din IDM. :naughty: Sa vad in cat timp le rup si pe astea ca sunt impiedicata de felul meu si asta e motivul pentur care imi cautam sandale noi acum. :D

#8 honey79

honey79

Marmota

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 Mesaje:
  • Din:Texas, SUA

Postat 02 July 2007 - 11:37 AM

Sa le porti cu placere, Nessie draga. Ceva poze ?? :p

#9 julyalina

julyalina

Taz

• Membri
  • 3360 Mesaje:

Postat 02 July 2007 - 01:03 PM

sa le porti sanatoasa !

adica vrei sa spui ca ai laba piciorului lata ?

#10 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • 7976 Mesaje:

Postat 02 July 2007 - 01:42 PM

Sa le porti cu placere, Nessie draga. Ceva poze ?? :p

saru'mana! :* nu sunt nush' ce minune..sunt niste chestii comode si usoare. o sa le fac poze cand ajung acasa.

sa le porti sanatoasa !

adica vrei sa spui ca ai laba piciorului lata ?

Laba piciorului lata si degetele scurte. :blushing:

#11 aki

aki

Yeti

• Membri
  • 10595 Mesaje:

Postat 02 July 2007 - 03:58 PM

Mi-am luat si eu incaltari.Sunt foarte frumoase.Mie imi plac :baby:

#12 aki

aki

Yeti

• Membri
  • 10595 Mesaje:

Postat 04 July 2007 - 07:00 AM

Imagine postata
astea iti plac , asa ceva poti gasi in Basarabia

#13 Ella79

Ella79

Taz

• Membri
  • 3606 Mesaje:

Postat 22 July 2007 - 09:43 AM

Eu am 2 tipuri de pantofi pe care ii port.
1. pantofii de birou, cu tocuri extrem de inalte si, adesea, foarte incomozi. Astia sunt in general albi, crem sau fo0arte colorati vara si rosu, negru, maro iarna.
2. pantofii pt restul timpului. Si eu am piciorul mic (port 35) si lat, asa ca stiu exact ce spui. Eu mi-am gasit insa niste papuci - saboti foarte draguti la Musette, sunt unii albi, cu talpa usor ortopedica de 5 cm, cu o catarama finuta aurie. Imi pare rau ca nu am o poza cu ei. Ideea e ca unele dintre modelele de la Musette sunt special facute pt picioarele mai late, motiv pt care sunt super comozi. Acum sunt reduceri si am vazut ca au preturi intre 1.100.000 si 1.500.000.

In privinta culorilor... cred ca am pantofi de toate culorite. Si da, port culori tari. De exemplu daca ma imbrac intr-o rochie simpla alba, imi pun o curea portocalie / ciclam / fucsia si o pereche de pantofi in aceeasi culoare. Nu port pantofii in aceeasi culoare cu hainele, ci un ton opus ca sa zic asa, pt contrast. De exemplu la o rochie verde, port pantofi si inca un accesoriu (curea, margele, bratari), galbene. La haine mov inchis port pantofi verzi si tot asa.. :))

Nu imi plac nici mie pantofii - sorcova, cu pietricele, zdganganele, sau multe culori pe ei. Prefer sa fie iuni, ca sa ii pot asorta eu cum vreau.

Am iarasi foarte multi balerini. Cu astia ma incalt daca am mult de mers pe jos sau atunci cand conduc. Iubesc balerinii de panza pr ca ii spal linistita la masina de spalat.

#14 melilotus

melilotus

Taz

• Membri
  • 3605 Mesaje:

Postat 06 April 2013 - 05:30 AM

Sunt eu mai conservatoare? Voi purtati culori traznite? Si daca da, cu ce le asortati?

Si eu. Foarte rar culori traznite insa mai port. Am doar o pereche de sandale portocalii, din panza de fapt dar foarte moderne, cu chestie din aia intre degetul mare si urmatorul, cum nu-ti place tie. :)

Le asortez cand ma imbrac cu chestii contrast sau chestii in culori neutre (bleumarin, gri, bej, alb, negru etc.). Spre ex. fusta lunga neagra de vara cu volane, bluza multicolora care are si portocaliu in ea si kaki etc. Geaca de jeans kaki si sandalele astea portocalii. Arata simpatic.

#15 asmita

asmita

Amiba

• Membri
  • 12 Mesaje:
  • Din:Ploiesti
  • Inaltime (cm):160
  • Greutate maxima:130
  • Greutate curenta:65
  • Greutate dorita:65

Postat 21 July 2015 - 08:25 PM

Si mie imi plac de mor sandalele, mai ales cele cu platforma. Sunt comode si te inalta, te fac mai slaba cu 1-2 kg. Mai ales de cand am slabit, am renuntat la balerini si nu ma mai dau jos de pe platforme toata vara. Mai ales ca ma ajuta la condus: am piciorul foarte mic si cu talpa mai inalta ajung mai usor la pedala de ambreiaj ...

0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi