Salt la continut

Fotografie

Rezultate teste nationale 2007

• Please log in to reply
Nu exista raspunsuri

#1 alex25

alex25

Nevastuica

• Membri
  • PipPipPipPipPipPip
  • 900 Mesaje:
  • Sex:Masculin

Postat 25 June 2007 - 10:28 PM

Am si eu un nepot care trece acum clasa a IX-a si tot cauta pe net rezultatele la teste nationale. Dupa ce m-am interesat un pic, am aflat ca vor fi afisate pe 29 iunie. :(

Rezultatele la testele nationale au fost afisate in majoritatea celor 51 de centre de testare din Bucuresti, a declarat inspectorul general adjunct al Inspectoratului scolar al Municipiului Bucuresti, Maria Mantaluta.

Potrivit sursei citate, o statistica privind rezultatele va fi facuta publica, duminica, in jurul orei 17.00.

In acest an, la sustinerea testelor nationale s-au inscris, in toata tara , 228.429 de elevi, dintre care 12.299 au sustine si proba de limba materna. Ei au fost repartizati in 970 de centre de examen.

Lucrarile au fost corectate in 192 de centre de evaluare. Cei nemultumiti de notele primite pot depune contestatii, in aceeasi zi, pana la ora 20.00.

Rezultatele finale vor fi afisate pe 29 iunie.

Succes Mihai si sper sa fie ok!

Sunt sigur ca si voi aveti nepoti sau copii, frati etc. ce trec printr-o perioada plina de emotii zilele astea. Nu uitati de ei, au nevoie de incurajari.

Imi amintesc si acum cat de intens am trait perioada asta acum multi ani...

0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi