Salt la continut

Fotografie

Credit de refinantare

• Please log in to reply
8 raspuns(uri) in acest subiect

#1 roxxxannna1983

roxxxannna1983

Amiba

• Membri
  • 24 Mesaje:
  • Din:Focsani, Vrancea
  • Dispozitie:I'm feeling very olimpic today
  • Sex:Feminin

Postat 02 July 2007 - 04:32 PM

Este cumva pe'aici cineva care lucreaza intr-o banca pentru ca m-ar interesa unele lucruri care nu le pot gasi pe site-urile bancilor? Va rog mult. :grin:

#2 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7974 Mesaje:
  • Din:Bucuresti
  • Dispozitie:Fericita! :D

Postat 02 July 2007 - 04:37 PM

Este cumva pe'aici cineva care lucreaza intr-o banca pentru ca m-ar interesa unele lucruri care nu le pot gasi pe site-urile bancilor? Va rog mult. :grin:

Si de ce trebuie neaparat sa lucreze cineva intr-o banca? :grin:

Poate si altii s-au lovit de problema ta si au rezolvat-o fara sa lucreze intr-o banca sau poate au rude/prieteni angajati in banci si iti pot raspune la intrebare.

Spune ce te doare si vedem cum rezolvam.

#3 roxxxannna1983

roxxxannna1983

Amiba

• Membri
  • 24 Mesaje:

Postat 02 July 2007 - 05:38 PM

Pai am vreo 3 credite facute de'a'm... degeaba, adica nu vad rezultatele lor decat ca platesc la ele de-mi ies ochii, si ma gandeam la o refinantare. DAR! Din diverse motive relativ obiective am ajuns in clubul rusinica, adica aia de nu-ti mai da nimeni nimic pt ca am ditamai semnul de avertizare in dreptul numelui meu(rau-platnic). Si ma gandeam daca as putea face in vreun fel sa refinantez ce am si sa platesc la o singura banca. De ex. platesc vreo 300 E pe luna la credite in timp ce am colegi care platesc doar 180-200 E la o suma mai mare decat a mea cu diferenta de doar un an sau doi.
Si ma gandeam ca poate stie cineva daca mai pot face ceva sa o scot la capat, nu de alta dar uneori o iaupe aratura de la atatea ganduri. De asemenea ma gandeam ca poate ar fi un ajutor daca as lua ca ajutor o garantie imobiliara cu ajutorul parintilor.
Zic si eu....

Acest mesaj a fost editat de roxxxannna1983: 02 July 2007 - 05:40 PM

#4 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7974 Mesaje:
  • Din:Bucuresti
  • Dispozitie:Fericita! :D

Postat 02 July 2007 - 06:19 PM

Odata intrata in Centrala de plati, greu iesi de acolo din pacate.... :( Am auzit de cazuri in care oameni cu ratele platite la timp, dar din greseli facute la banca au ajuns sa fie considerati rau-platnici, iar acum incearca prin judecata sa isi reabiliteze numele... O porcarie. :doh:

Cea mai la indemana solutie pentru tine cred ca ar fi sa faca alta persoana creditul de refinantare. Parintii tai nu ar putea sa te ajute? Fac ei un credit mai mare prin care acoperi tot ce platesti acum. Dupa 1-2 ani poti face inca unul sa-l acoperi pe cel al parintilor tai sau pur si simplu il lasi pe numele lor si gata.

#5 roxxxannna1983

roxxxannna1983

Amiba

• Membri
  • 24 Mesaje:

Postat 02 July 2007 - 06:56 PM

stiu solutia asta. de'aia vroiam pe cineva care lucreaza in vre-o banca. :(

#6 alex25

alex25

Nevastuica

• Membri
  • PipPipPipPipPipPip
  • 900 Mesaje:
  • Sex:Masculin

Postat 02 July 2007 - 10:52 PM

stiu solutia asta. de'aia vroiam pe cineva care lucreaza in vre-o banca. :(

Sa intelegem ca solutia asta nu e buna, sau ca vrei sa te informezi si asupra altor solutii?...

#7 TatianaA

TatianaA

Amiba

• Membri
  • 6 Mesaje:

Postat 03 July 2007 - 02:04 PM

Poti sa intrebi la un broker de credite, ca astia au relatii la mai multe banci, si te pot sfatui cum sa faci mai bine. Uite un exemplu: www.creditultau.ro

Suna-i sau scrie-le si sfatuieste-te cu ei. Nu stiu daca au filiala si la tine in oras, dar oricum consultanta e pe gratis.

#8 roxxxannna1983

roxxxannna1983

Amiba

• Membri
  • 24 Mesaje:

Postat 04 July 2007 - 09:46 PM

Poti sa intrebi la un broker de credite, ca astia au relatii la mai multe banci, si te pot sfatui cum sa faci mai bine. Uite un exemplu: www.creditultau.ro

Suna-i sau scrie-le si sfatuieste-te cu ei. Nu stiu daca au filiala si la tine in oras, dar oricum consultanta e pe gratis.

Multumesc. o sa caut mai multe informatii. Sa vad intai unde gasesc un broker de'asta la mine in oras.

#9 alex25

alex25

Nevastuica

• Membri
  • PipPipPipPipPipPip
  • 900 Mesaje:
  • Sex:Masculin

Postat 05 July 2007 - 08:40 AM

Pai consultanta asta se poate obtine si online, nu e neaparat nevoie sa te intalnesti cu cineva (desi, recunosc, ajuta mult contactul direct). Sunt mai multe site-uri unde poti gasi asemenea consultanta.

www.creditultau.ro e unul, asa cum spunea si Tatiana
www.finzoom.ro
uite, creditlink e o companie in care am incredere - www.creditlink.ro

0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi