Salt la continut

Fotografie

Acordul proprietarilor?????

• Please log in to reply
4 raspuns(uri) in acest subiect

#1 sunshine

sunshine

Furnica

• Membri
  • Pip
  • 68 Mesaje:
  • Din:Busteni
  • Sex:Feminin

Postat 09 July 2007 - 06:05 PM

Ma puteti ajuta? Am o problema si sper sa o pot rezolva cu ajutorul vostru. As vrea sa stiu daca pt a deschide o afacere( salon de remodelare corporala) intr-un apartament de bloc e necesar acordul vecinilor?? <_<
Astept cu mare interes raspunsurile voastre....ms mult.

#2 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7974 Mesaje:
  • Din:Bucuresti
  • Dispozitie:Fericita! :D

Postat 09 July 2007 - 06:19 PM

Ma puteti ajuta? Am o problema si sper sa o pot rezolva cu ajutorul vostru. As vrea sa stiu daca pt a deschide o afacere( salon de remodelare corporala) intr-un apartament de bloc e necesar acordul vecinilor?? <_<
Astept cu mare interes raspunsurile voastre....ms mult.

E nevoie de acordul vecinilor chiar daca nu lucrezi acolo, in apartament. <_< Poti doar sediul social sa il pui si iti trebuie acord de la administratie si de la 2-3 vecini.

Deci, indiferent ce fel de afacere sau forma de organizare ai, iti trebuie.

#3 sunshine

sunshine

Furnica

• Membri
  • Pip
  • 68 Mesaje:

Postat 10 July 2007 - 09:07 AM

Ms mult....e o veste tare rea, din pacate... :(

#4 zaha

zaha

Koala

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2371 Mesaje:
  • Din:colo
  • Dispozitie:zen

Postat 07 August 2007 - 12:39 PM

Sunshine, nu stiu daca te mai intereseaza subiectul, dar raspund aici pentru ca tocmai sunt in plin proces de infiintare a unei firme, si am avut nevoie de acordul vecinilor. Mai exact, al celor din stanga/dreapta (daca este cazul) si al celor de pe verticala (sus, jos), precum si semnatura + stampila presedintelui asociatiei de proprietari.
In apartament voi avea doar sediul social, teoretic (imi voi tine cartile si hartoagele :)) ); am apelat la serviciile unei firme specializate pentru a-mi infiinta sereleu', imi faceam griji in privinta acordului vecinilor (stau de putin timp acolo, dar au fost foarte draguti si amabili), si juristul care se ocupa de toata afacerea a spus ca merge si doar cu semnatura presedintelui si stampila asociatiei.
Inca ceva: din auzite, de la alti "patiti" care vroiau sa si desfasoare activitatea in respectivul apartament de bloc, s-au inteles cu asociatia de proprietari, au "sponsorizat-o" , cu acte in regula, factura, tot, cheltuieli pe care apoi le-au decontat.
daca imi permiti un sfat: nu renunta inca la idee, incearca, nu ai nimic de pierdut. :floare:

#5 sunshine

sunshine

Furnica

• Membri
  • Pip
  • 68 Mesaje:

Postat 09 August 2007 - 12:06 PM

Sunshine, nu stiu daca te mai intereseaza subiectul, dar raspund aici pentru ca tocmai sunt in plin proces de infiintare a unei firme, si am avut nevoie de acordul vecinilor. Mai exact, al celor din stanga/dreapta (daca este cazul) si al celor de pe verticala (sus, jos), precum si semnatura + stampila presedintelui asociatiei de proprietari.
In apartament voi avea doar sediul social, teoretic (imi voi tine cartile si hartoagele :)) ); am apelat la serviciile unei firme specializate pentru a-mi infiinta sereleu', imi faceam griji in privinta acordului vecinilor (stau de putin timp acolo, dar au fost foarte draguti si amabili), si juristul care se ocupa de toata afacerea a spus ca merge si doar cu semnatura presedintelui si stampila asociatiei.
Inca ceva: din auzite, de la alti "patiti" care vroiau sa si desfasoare activitatea in respectivul apartament de bloc, s-au inteles cu asociatia de proprietari, au "sponsorizat-o" , cu acte in regula, factura, tot, cheltuieli pe care apoi le-au decontat.
daca imi permiti un sfat: nu renunta inca la idee, incearca, nu ai nimic de pierdut. :floare:

Ms mult ca mi-ai raspuns, nu am renuntat inca la idee, insa nu am gasit nimic pana acum care sa-mi convina ca pret....spatiile comerciale sunt f scumpe, iar acum m-am orientat spre un apartament, ca e mai acesibil pretul la inchiriere.
Sa auzim de bine!

0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi