Salt la continut

Fotografie

jurnal

• Please log in to reply
28 raspuns(uri) in acest subiect

#1 verona

verona

Furnica

• Membri
  • Pip
  • 92 Mesaje:

Postat 15 July 2007 - 02:50 PM

buna sint ana si am si eu exercitii de facut cu piciorul sting ca mi sa atrofiat,sint luptatoare,il fortez in baston,si stiam ca copacii te incarca de energie daca te vede trista,o zi excelenta,cuplaj fericit toate,pupici :give_rose: :cheer: :* :cheer: :cheer: imi place sa compun poezii ca ieri pe la 2,3 pwrca.ascult muzica ce ma ridica moral si la exercitii,dansez prin casa pt a-mi forta intelectul sau pt a ma relaxa.am nevoie de incurajare pt a fi mereu optimista si luptatoare ca sa pot merge iar singura,vaa tuc :*

#2 uka

uka

Iepuras

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1906 Mesaje:
  • Din:Brasov
  • Dispozitie:somnoroasa...
  • Sex:Feminin

Postat 15 July 2007 - 03:00 PM

:give_rose: hello hello, ce fac copacii??

Acest mesaj a fost editat de uka: 15 July 2007 - 03:00 PM

#3 aki

aki

Yeti

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10595 Mesaje:
  • Dispozitie:Ca totdeauna...

Postat 15 July 2007 - 11:00 PM

Salut.Cam tirziu pe la tine,dar inca nu am somn,ca ma dormit toata ziua :doh:
Iti las :*

#4 verona

verona

Furnica

• Membri
  • Pip
  • 92 Mesaje:

Postat 16 July 2007 - 12:03 PM

eu ana aseara am facut iar progres la mers ,asa fac la 3zile si tin si regim fara dulciuri ca maninca calciu din organism ,pina imi revin,lunea si joia sint progresele mari,va pupic dulce pe toate care tineti cu mine,si cine nu a inteles sa ma intrebe ori va multumesc :cheer: :* :floare: :hug:

#5 Anna

Anna

Iepuras

• Membri
  • 1732 Mesaje:
  • Din:Bucuresti
  • Dispozitie:fericita

Postat 16 July 2007 - 12:50 PM

:* Multa sanatate!
Si eu sunt tot o Ana ..hihih :giggle:

#6 aki

aki

Yeti

• Membri
  • 10595 Mesaje:

Postat 16 July 2007 - 12:53 PM

:* Salut

#7 verona

verona

Furnica

• Membri
  • Pip
  • 92 Mesaje:

Postat 16 July 2007 - 04:42 PM

multumeste ana lui aki pt pupic si lui ana a doua multumesc pt incurajare,eu o sa lupt ca azi sint pe pozitie buna,va pupic dulce si inainte :cheer: :* :give_rose: :floare: :w00t: am revenit iar ca nu imi mai mersese calculatorul o vreme.o zi excelenta in dragoste in special. :cafea: :floare: :hug: :* :party: :welcome: :band: :chef: :dance2: :doc: :drinks: :eat: :joker: :oops: :partytime: :pokey: :pope: :rock: :salut: :bday: :nana:
:* Salut

#8 aki

aki

Yeti

• Membri
  • 10595 Mesaje:

Postat 16 July 2007 - 06:53 PM

Ce-ai vrut sa spui cu emoticoaele astea :w00t: .Sau faci colectie? :hug:

#9 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7974 Mesaje:
  • Din:Bucuresti
  • Dispozitie:Fericita! :D

Postat 16 July 2007 - 09:44 PM

Verona, in primul rand vreau sa iti urez multa bafta si sa reusesti sa duci la bun sfarsit ce ti-ai propus.

Apoi as vrea sa te rog ceva ca sa putem intelege toti ce vrei sa scrii:
1. Cand vrei sa raspunzi nu mai cita ce a spus alta persoana. Foloseste butonul de sub mesaje, din dreapta care arata asa: Imagine postata

2. Nu mai folosi atatea iconite! Fiecare din ele inseamna ceva, reprezinta o stare sufleteasca sau o expresie a fetei care nu se poate observa doar din cuvinte. Te rog mult sa folosesti iconitele emotive doar atunci cand chiar ar ajuta persoana care citeste sa inteleaga mai bine prin ce stari ai trecut tu cand ai scris mesajul.

#10 Dumbo

Dumbo

Marmota

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1155 Mesaje:

Postat 16 July 2007 - 10:05 PM

Buna, nu stiu care e povestea ta, dar poate seamana cu povestea mea. Eu am avut un accident de masina si m-am ales cu un picior rupt, apoi cu o tija si un surub in picior. Am zacut 3 saptamani in pat, apoi mi s-a atrofiat piciorul, mi s-a blocat genunchiul pentru ca nu am facut exercitii si apoi am reusit sa fac tromboflebita si tocmai cand reusisem sa ma ridic din pat am mai fost spitalizata si fortata sa stau in pat inca 2 saptamani.

Atunci am invatat ca cel mai mult conteaza prietenii care iti sunt alaturi atunci cand esti singur si trist si ti se pare ca niciodata nu iti vei reveni. Si ca trebuie sa fii si tu cat mai optimista si cat mai pozitiva.
Luni de zile nu am vazut la televizor decat comedii, emisiuni vesele, am eliminat din program orice emisiune de stiri.

Am gasit un forum pe care am intalnit persoane cu acelasi probleme ca si mine.

Am privit orice mic progres ca si o mare victorie, cand am scapat de prima carja am fost asa de mandra de imi venea sa opresc pe toata lumea de pe strada sa ii povestesc ce am reusit eu. Parca si acum la un an vad un pic de diferenta intre piciorul stang (cel cu beleaua) si dreptul, sau e doar in mintea mea...

Incearca sa mananci cat mai sanatos, in fiecare zi nu uita sa bei cel putin un pahar de lapte proaspat.

Si te asteptam sa ne mai povestesti.
:*

#11 dany

dany

T-Rex

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 15218 Mesaje:

Postat 16 July 2007 - 10:12 PM

Dumbo , eu as zice ca ar fii bine sa spui si neuronilor povestea ta . Ai venit la noi , la neuroni , dar ai spus prea putine despre tine .

Vei gasi sprijin , te asigur !!!!

Bafta , Verona !!

#12 uka

uka

Iepuras

• Membri
  • 1906 Mesaje:
  • Din:Brasov
  • Dispozitie:somnoroasa...

Postat 17 July 2007 - 06:38 PM

Verona, in primul rand vreau sa iti urez multa bafta si sa reusesti sa duci la bun sfarsit ce ti-ai propus.

Apoi as vrea sa te rog ceva ca sa putem intelege toti ce vrei sa scrii:
1. Cand vrei sa raspunzi nu mai cita ce a spus alta persoana. Foloseste butonul de sub mesaje, din dreapta care arata asa: Imagine postata

2. Nu mai folosi atatea iconite! Fiecare din ele inseamna ceva, reprezinta o stare sufleteasca sau o expresie a fetei care nu se poate observa doar din cuvinte. Te rog mult sa folosesti iconitele emotive doar atunci cand chiar ar ajuta persoana care citeste sa inteleaga mai bine prin ce stari ai trecut tu cand ai scris mesajul.

exact asta vroiam sa spun si eu....
sau.. nu stiu sa explic, dar sa vedem ce iese, deci: daca vrei sa citezi pe cineva scrie dupa [/ quote] ca sa ne dam seama ce ai scris tu, ca e mai greu de inteles...
Ah, si eu tot nu am inteles ce faceau copacii aia??

Acest mesaj a fost editat de Nessie: 18 July 2007 - 09:25 AM

#13 verona

verona

Furnica

• Membri
  • Pip
  • 92 Mesaje:

Postat 17 July 2007 - 08:03 PM

mersi mult pt incurajari si mii de pupicuri.deci unele iconite sint starea mea sufleteasca ce inseamna ca sint optimista si luptatoare si nu voi renunta.imi venea sa pling de bucurie cind am citit cit ma sustineti.am fost cindva si in cirje dar am renuntat la ele ca pot forta in baston.tin un regim naturist fara dulciuri doar miere sau zahar nerafinat,fara carne si pesta.mama nu imi da voie dar am mai mincat pe ascuns.si eu am renuntat la stirile cu accidente ce ma panicheaza.sint inscrisa intr-o asociatie de copii cu probleme dar nu -am intilnit decit cu 2 persoane si restul am vorbbit prin scrisori anul trecut.si ma uit mai mult la ce intareste phihic si fizic.lumea de afara e uimita ca sint asa optimista.datorita si celor ce ma sustin.gasisem add replay ieri cind v-am scris.ca pina acum nu mai stiam unde e.cu copacii am auzit-o si euu.eu cred ca au oxigen si ne revine si noua sau cind ii rugam asta am auzit-o. :cheer: :floare: :w00t:

#14 axe10

axe10

Taz

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3764 Mesaje:
  • Din:Bucharest
  • Dispozitie:acra

Postat 18 July 2007 - 10:29 AM

In concluzie..cum ai ajuns asa?...ce ti s-a intamplat?...ca eu tot nu inteleg...

#15 verona

verona

Furnica

• Membri
  • Pip
  • 92 Mesaje:

Postat 18 July 2007 - 12:28 PM

Eu acum 12 ani am simtit ca nu mai pot merge singura ,doctorii mi-au spus ca e de la o scarlatina ,o luasem de la unul din colegi sau colege ,asa sa au slabit muschii ca imi lipsea vitamine.ati doctori au zis ca e de la o rubeola si ca imi trebuie vvit .ca imi slbise muschi,am fost la tot felul de tratamente si am facut din fiecare,si acupunctura,bioenernie,presopunctura,fizioterapie,bicicleta,namol.etc unele mi-au facut bine unele nu si le-am intrerupt.nici eu nu stiam ce sa iau sigur.dar dupa ce am inceput dupa ce ma ajuta la progres am continuat adica am inceput tratamentul naturist cu ceaiuri din maria treben,si vit de la plafar si am renuntat la dulce doar miere,am renuntat la carne si prin niste furuncuri reuseam sa misc piciorul asta a fost primul efect apoi am facut apendicita am mai scos niste toxine si asa progrese intruna pina acum ce merg in baston aproape singura,va pupic dulce si ms pt intrebare si sustinere..o zi faina :cheer: :* :give_rose:

1 useri citesc subiectul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi