Salt la continut

Fotografie

Slabeste cu pepenii!!

• Please log in to reply
10 raspuns(uri) in acest subiect

#1 Candy

Candy

T-Rex

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 22263 Mesaje:
  • Dispozitie:fatty :D
  • Sex:Neutru

Postat 23 July 2007 - 04:12 PM

Am gasit intr`o revista cumparata cateva retete cu pepene rosu sau galben (cred ca nu am voie sa postez numele revistei aici :? ) asa ca vi le scriu imediat(sper sa nu fie probleme cu drepturile de autor de vreme ce in revista asta am gasit si alte retete copiate sigur din alta parte ;) )
Dieta de dezintoxicare si slabit
Cura este simpla si eficienta ,se mananca timp de 3 zile doar pepene verde si nimic altceva.Cantitatea de pepene trebuie sa fie de 2 kg pe zi sau mai mult!!! Vei pierde cam 3kg si multe toxine !!! Aceasta dieta nu este indicata femeilor gravide si copiilor.

Dieta soc pentru supraponderali
Slabesti intr`o luna cati altii in 4-5.Cu aceasta dieta se pot pierde si 20 kg ,daca ai de unde,evident.Daca nu ai slabit din prima cat ti`ai propus,poti sa reiei dieta pana ajungi la rezultatul dorit!
CONTRAINDICATII :dieta nu este recomandata persoanelor cu o sanatate precara!!!!
AVANATAJ :cei care au tinut aceasta dieta sustin ca dupa revenirea la alimentatia normala dar moderata, kg nu se mai pun !
10ZILE - se mananca doar pepene verde cat vrei.Bonus:daca nu te saturi doar cu pepene poti sa mananci unul din urmatoarele alimente : un iuart(400g) degresat, 150g parizer de pui, 150g branza degresata ,un ou fiert tare, o pulpa de pui fiarta fara pielita si fara sare .
10ZILE - se consuma doar salata de legume crude ,de care vrei si in orice cantitate.Sosul pt salata prepara`l din zeama de lamaie sau otet si o lingura de ulei de masline.Atentie sarea este interzisa !!!!
10ZILE - se consuma salata de legume si unul dintre cele cinci alimente specificae in primele 10zile, insa tb sa fie acelasi in toate cele 10 zile.

Dieta rapida pentru curajosi!!
5 zile, 5 kg, asta este rezultatul ,deci merita sa te incumeti la cateva sacrificii.Cu aceasta dieta nu vei muri de foame doar ca tb sa bei zilnic 3litri de apa sau ceaiuri din plante, neindulcite!Starea ta de sanatate tb sa fie foarte buna!!La micul dejun se consuma in fiecare zi acelasi : o felie de pepene rosu, 50g paine prajita, o cana de ceai sau cafea indulcita cu zaharina
ZIUA1
Pranz:100g carne fiarta de vaca,100g orez fiert cu sos de rosii si o fel de pepene rosu
Cina: 50g branza de vaci, o fel de paine prajita si orice cantitate de pepene rosu

ZIUA2
Pranz:paine prajita,50 g piept de pui sau curcan fiert,o fel de pepene rosu
Cina:100g peste slab,fiert sau la gratar, o fel de paine prajita si una de pepene rosu

ZIUA3
Pranz:30g de spaghete cu sos de rosii si branza rasa si pepene rosu dupa pofta inimii
Cina:o salata mare de legume(rosii, castraveti, ardei, ceapa, salata verde) si o fel de pepene rosu

ZIUA4
Pranz:un castron de supa crema de legume cu crutoane, 50g de piept de pui fiert cu o fel de paine prajita i o fel de pepene rosu
Cina:2 cartofi natur cu permezan si verdeata si orice cantitate de pepene rosu

ZIUA5
Pranz:50g carne fiarta de vaca cu sote de ciuperci si pepene rosu cat vrei!!
Cina:50 g branza de vacicu 2 fel de paine prajita si orice cantitate de pepene rosu.

Acest mesaj a fost editat de bubbles: 23 July 2007 - 04:21 PM

#2 sunshine

sunshine

Furnica

• Membri
  • Pip
  • 68 Mesaje:
  • Din:Busteni
  • Sex:Feminin

Postat 27 July 2007 - 06:34 PM

Stiu despre ce e vorba, am citit si eu revista....ma intreb insa, oare o da rezultate? Eu sunt innebunita dupa pepeni....

#3 dany

dany

T-Rex

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 15218 Mesaje:

Postat 27 July 2007 - 11:44 PM

Si eu as fii curioasa ce rezultate da !!!! E , oricum , o dieta drastica !!!!!

#4 Ella79

Ella79

Taz

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3606 Mesaje:

Postat 28 July 2007 - 09:43 AM

eu o sa incerc de luni, timp de 10 zile, dar cred ca o sa personalizez putin.
O sa mananc in fiecare zi pana ajung acasa astfel:
- un iuart(400g) degresat, SAU
- 150g sunca de pui slaba, SAU
- 150g branza degresata , SAU
- un ou fiert tare, SAU
- o pulpa de pui fiarta fara pielita si fara sare
Iar dupa ce ajung acasa NUMAI pepene verde.

E o dieta de infometare si ma cam indoiesc de rezultatele ei pe termen lung, dar.... macar incerc ca si-asa in perioada asta din cauza caldurii nu mi-e foame.
Va tin la curent cu rezultatele...

#5 Sexymom

Sexymom

Jaguar

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 9086 Mesaje:
  • Inaltime (cm):170
  • Greutate dorita:61

Postat 28 July 2007 - 11:34 AM

Ella mai bine incearc-o pe aia de 5 zile pt. curajosi, acolo mananci ceva , cat de cat, asta de 10 zile mi se pare ca aduce a anemie. :(

#6 Ella79

Ella79

Taz

• Membri
  • 3606 Mesaje:

Postat 30 July 2007 - 07:12 AM

Da... pai o sa vad ce fac pana la urma.
Azi nu m-am apucat de nici una pt ca nu mi-am cumparat pepeni...

#7 Sexymom

Sexymom

Jaguar

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 9086 Mesaje:
  • Inaltime (cm):170
  • Greutate dorita:61

Postat 30 July 2007 - 03:43 PM

se gasesc si seara, daca incepi cura sa imi scrii si mie ca iar sunt ca o balena.

#8 Ella79

Ella79

Taz

• Membri
  • 3606 Mesaje:

Postat 30 July 2007 - 05:34 PM

Iti zic, iti zic.
Eu ca sa incep o cura trebuie sa fiu cumva pregatita sufleteste, nu stiu, sa fiu linistita la cap. Iar momentan sunt tot la birou, desi e 7 seara si sunt aici de la 7 dimineata. Si inca mai am de stat, deci....
Pe mine asta ma omoara, statul la birou. Cum mama [*****] sa mananc eu pepeni si salate cand eu sunt numai la munca?
Dar aia de 5 zile sau aia de 10 zile tot o tin pana la vacanta si te anunt.
Hai poate incepem odata, nu vrei?

#9 Mel

Mel

Amiba

• Membri
  • 2 Mesaje:

Postat 14 July 2009 - 07:24 PM

Ador pepenii,as putea manca doar asa ceva.Am o intrebare,functioneaza reteta aceasta? pt ca eu am 1,70 si 58 kg si as vrea sa slabesc pana la 52-55 kg intr-un timp cat mai scurt.

#10 Loredana

Loredana

Yeti

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10192 Mesaje:
  • Din:Hamburg
  • Dispozitie:increzatoare si plina de elan...

Postat 14 July 2009 - 07:32 PM

Vezi,Mel,ca in acest topic nu s-a mai scris de 2 ani.
Intre timp,toate fetele care au scris mai sus,s-au convins ca asa ceva nu este sanatos si nu este bine de urmat.
Insa,am o nelamurire:de ce vrei sa mai slabesti????Banuiesc ca esti foarte tinerica......

#11 Mel

Mel

Amiba

• Membri
  • 2 Mesaje:

Postat 14 July 2009 - 07:48 PM

Sunt model de la 15 ani,acum am 19 si in ultimul an am pus cam mult pe mine,niciodata nu am avut mai mult de 50 kg,dar acum si cu stresul de la bac,mult de invatat mi-am cam neglijat silueta si as vrea sa o recapat cat mai repede.

0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi