Salt la continut

Fotografie

Dieta Zone

• Please log in to reply
7 raspuns(uri) in acest subiect

#1 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7974 Mesaje:
  • Din:Bucuresti
  • Dispozitie:Fericita! :D
  • Sex:Feminin

Postat 01 August 2007 - 10:11 AM

A inceput sa faca furori si pe la noi dieta Zone, chiar daca a fost creata in 1995 de dr. Sears.
Jennifer Aniston este cea mai infocata fana a ei dupa cum spune peste tot, dar multe vedete au incercat-o. Mi se pare ciudat totusi ca dupa ce au incercat-o au slabit, dar alta data cand au mai avut nevoie sa slabeasca au apelat la alta dieta. (ex: Madonna care a trecut apoi la dieta macrobiotica)

Se tine cont de numarul caloriilor, dar tebuie pastrat un raport de 40% carbohidrati, 30% proteine si 30% grasime, dar eu stiam de la o fosta forumista ca raportul optim ar fi de 60% carbohidrati, 20% proteine si 20% grasime. :?

Ati tinut dieta asta sau cunoasteti persoane care au tinut-o si au slabit? Parca ma tenteaza. :grin:

Pentru cei interesati, aici e cartea: Dieta Zona

#2 himere2005

himere2005

Jaguar

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6016 Mesaje:
  • Dispozitie:incendiara

Postat 01 August 2007 - 10:52 AM

am vazut un film documentar pe discovery despre cel mai gras om din lume care a slabit cu dieta asta, varianta fiind 40-30-30. a slabit de la 560 de kg la 390 sau cam asa ceva intr-un an de zile. bine, mai facea si un gen de sport, atat cat ii permitea greutatea :doh: . daca te hotarasti poate postezi si niste meniuri :grin:

#3 May

May

Yeti

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12300 Mesaje:
  • Din:Madrid
  • Dispozitie:just fine :)

Postat 01 August 2007 - 11:20 AM

Sau poate postezi dieta :p. Am vazut-o ieri intr-o revista la sexy dar nu am retinut-o :rolleyes:

#4 ganesha

ganesha

Crocodil

• Membri
  • 7559 Mesaje:
  • Din:London, ON
  • Dispozitie:daydreaming :)

Postat 02 August 2007 - 03:48 AM

Sau poate postezi dieta :p. Am vazut-o ieri intr-o revista la sexy dar nu am retinut-o :rolleyes:

Pai asta e dieta: trebuie mentinut raportul 40-30-30 (%carb-grasimi-proteine) :grin: Niscaiva detalii se mai gasesc la The Zone Diet Info .

Acum... aici sint pline librariile de toate gaselnitele posibile. Alei intregi de rafturi pina in tavan, pline de secrete si diete. The Zone n-au facut altceva decit sa scrie carti de stiinta common sense si sa se joace putintel cu raporturile. Si intr-adevar, Nessie, raportul ala de 60-20-20 e, cred, cel mai indicat atunci cind prestezi activitati sportive intense.

Lumea cauta in toate partile, diete si minuni, nume noi si sonore... si astia de scriu carti isi umplu buzunarele dupa o gaselnita de asta mica si simpla. Ca sa nu mai zic ca am vazut recent o noua carte de diete - bestial de faimoasa: My Big Fat Greek... Diet :lol: Diete sa (mai) apara, ca public exista!!! :cheer:

Tot ce urmaresc ei este sa ne faca sa uitam de legile simple ale alimentatiei sanatoase si echilibrate, de piramida alimentelor si de exercitii fizice de cel putin 3 ori pe saptamina! Pentru ca daca lumea s-ar tine de ele, n-ar mai exista probleme de supraponderabilitate, si ei nu s-ar imbogati.

Asa-i? :floare:

#5 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • 7974 Mesaje:
  • Din:Bucuresti
  • Dispozitie:Fericita! :D

Postat 02 August 2007 - 09:35 AM

A aparut Dieta Zone pe OneDen si puteti citi acolo mai multe informatii despre dieta. Gasiti inclusiv meniul pentru o saptamana. Adresa este http://dieta-zone.oneden.com

#6 sadaf

sadaf

Amiba

• Membri
  • 37 Mesaje:

Postat 09 September 2007 - 07:42 PM

Buna seara eu ce mananc asimilez asa ca am redus portile :lol: sora mea zice mai bine grasa si sanatoasa :p :yahoo: :yahoo:

#7 alex25

alex25

Nevastuica

• Membri
  • PipPipPipPipPipPip
  • 900 Mesaje:
  • Sex:Masculin

Postat 16 October 2007 - 10:54 AM

Apropos de personalitati care au tinut dieta Zone, daca ati vazut aseara documentarul de pe Discovery cu Manuel Uribe cred ca ati remarcat ca a tinut tot dieta Zone.

Daca nu stiti despre ce e vorba, Manuel Uribe a fost cel mai gras om din lume (560 kg). A fost, pentru ca nu mai e cel mai gras acum :).

Un video cu el e pe cuatro.com

#8 sadaf

sadaf

Amiba

• Membri
  • 37 Mesaje:

Postat 23 October 2007 - 12:17 AM

Apropos de personalitati care au tinut dieta Zone, daca ati vazut aseara documentarul de pe Discovery cu Manuel Uribe cred ca ati remarcat ca a tinut tot dieta Zone.

Daca nu stiti despre ce e vorba, Manuel Uribe a fost cel mai gras om din lume (560 kg). A fost, pentru ca nu mai e cel mai gras acum :).

Un video cu el e pe cuatro.com

a facut operatie la stomac :oo:

0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi