Salt la continut

Fotografie

Cum scapam de furnici

• Please log in to reply
5 raspuns(uri) in acest subiect

#1 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7974 Mesaje:
  • Din:Bucuresti
  • Dispozitie:Fericita! :D
  • Sex:Feminin

Postat 01 August 2007 - 06:10 PM

Stau la etajul 4 intr-un bloc mai vechi si azi dimineata am vazut in baie, pe langa vasul WC-ului siruri de furnici. :oo: :wacko: :bang: . Pe moment nu am avut nimic la indemana asa ca le-am carbonizat (bad!, stiu :nono: ) cu o bricheta si un spray.

Acum sunt si mai multe. :crying: .Au intrat inclusiv in vasul WC-ului si sunt cateva sute. Nu imi dau seama de unde vin, ca nu am vazut oricat m-am uitat. Daca stiti o metoda sa scap de ele, va rog ajutati un om terorizat :floare:

#2 dany

dany

T-Rex

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 15218 Mesaje:

Postat 01 August 2007 - 06:44 PM

Nessie , da cu praf de copt . Si noi avem afara furnici si soacra-mea m-a invatat sa dau cu praf de copt pe unde au ele drumul de plimbare . Stratul de praf sa fie un pic mai grosutz ....Daca nu rezolvi din prima , mai dai 1 data . Cum spuneam : noi le avem afara . Nu stiu cum de au ajuns la tine si in baie dar te cred ca e enervant.

Multa bafta !

#3 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7974 Mesaje:
  • Din:Bucuresti
  • Dispozitie:Fericita! :D

Postat 01 August 2007 - 07:41 PM

Multumesc frumos pentru sfat. :* Acum am cumparat un spray de gandaci (ca de furnici nu am gasit <_< ), dar maine o sa iau si praf de copt. Sigur o sa visez la noapte cum dau navala in dormitor. :doh:

#4 verona

verona

Furnica

• Membri
  • Pip
  • 92 Mesaje:

Postat 02 August 2007 - 12:07 PM

Si la mine veneau inainte de pe geam chiar daca stateam la etaj mai sus dar venisera putine si am scapat de ele poate cu spraiul de gindaci sau ca au fugit ele ca era prea frig.

#5 carmenush

carmenush

Amiba

• Membri
  • 7 Mesaje:

Postat 09 November 2008 - 10:18 AM

fetelor si eu am avut o puzderie de ma disperase nu alta si mai eram si graviduta asa ca am luat o fiola de regent si am dat pe ele cat am putut asa am scapat de ele :devil:

#6 BuFy

BuFy

Iepuras

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1653 Mesaje:
  • Din:Caransebes
  • Dispozitie:Optimista

Postat 23 April 2009 - 12:38 PM

de cateva zile m-au invadat si pe mine furniciile in bucatarie si spaitz :(( ce sa fac ... am dat cu spray de gandaci da parca tot mai multe sunt ...sunt asa de inervante sa baga peste tot :( !!

0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi