Salt la continut

Fotografie

Circuit Tusnad-Bicaz

• Please log in to reply
4 raspuns(uri) in acest subiect

#1 axe10

axe10

Taz

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3764 Mesaje:
  • Din:Bucharest
  • Dispozitie:acra
  • Sex:Feminin

Postat 06 August 2007 - 11:55 AM

Ehehe, m-am hotarat! In septembrie incep si eu sa ma plimb nitelush prin tara asta frumoasa care o avem. Si cum copilul meu nu se omoara dupa mersul cu masina am ales sa fac un mic circuit plecand din Bucuresti, ma opresc peste noapte la Tusnad(Bai probabil) , a doua zi mergem la Lacul Sf. Ana si ce mai putem vedea in imprejurimi, a treia zi ne deplasam la Bicaz, trecand pe la Lacul Rosu, inoptam la Bicaz. A patra zi ne plimbam prin imprejurimi, probabil si cu vaporasul pe lacul Bicaz si in a 5-a zi plecam spre casa(nu stiu inca pe unde).
Ce ziceti? Aveti ceva sugestii pt programul meu?

#2 nusarich

nusarich

Hiena

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4437 Mesaje:
  • Din:Bucuresti

Postat 06 August 2007 - 12:08 PM

Ehehe, m-am hotarat! In septembrie incep si eu sa ma plimb nitelush prin tara asta frumoasa care o avem. Si cum copilul meu nu se omoara dupa mersul cu masina am ales sa fac un mic circuit plecand din Bucuresti, ma opresc peste noapte la Tusnad(Bai probabil) , a doua zi mergem la Lacul Sf. Ana si ce mai putem vedea in imprejurimi, a treia zi ne deplasam la Bicaz, trecand pe la Lacul Rosu, inoptam la Bicaz. A patra zi ne plimbam prin imprejurimi, probabil si cu vaporasul pe lacul Bicaz si in a 5-a zi plecam spre casa(nu stiu inca pe unde).
Ce ziceti? Aveti ceva sugestii pt programul meu?

Suna foarte interesant. Eu prin zona n-am fost decat in trecere, la Lacul Rosu mi-am "serbat" ziua (aveam atunci 17 ani, treceam clasa a XIIa) si eram in expeditie. Frumoasa zona, cel putin atunci. La Tusnad inca n-am ajuns. Noi plimbarim mult spre Cluj / Aries / Turda... Suntem indragostiti de zona respectiva (desi e cam departe). Cand am facut rodajul la masina am ajuns pana la Sighetul Marmatiei si apoi spre Moldova, pe la manastiri (iarasi, superbe locuri, noi am prins si o vreme excelenta in septembrie anul trecut). Noi ne facem de obicei traseul pe harta si daca ne atrage ceva pe drum facem ocoluri cat ne tin timpul si banii.
Oricare ar fi traseul, inarmati-va cu aparat de fotografiat.

#3 anca veselie

anca veselie

Lama

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5382 Mesaje:
  • Dispozitie:PLINA DE VIATZA!

Postat 06 August 2007 - 01:32 PM

mi se pare frumos circuitul tau. eu am fost in iarna pe la Tusnad si mi-a placut. la lacul Sf. Ana ajungi repede repede. la lacul rosu nu am ajuns, era destul de departe.
noi ne-am intors atunci pe Sighisoara, un oras de suflet pt mine, pe care ti-l recomand. ma gandesc ca ai putea sa inoptezi acolo, cetatea e f frumoasa.

#4 axe10

axe10

Taz

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3764 Mesaje:
  • Din:Bucharest
  • Dispozitie:acra

Postat 07 August 2007 - 07:00 AM

mi se pare frumos circuitul tau. eu am fost in iarna pe la Tusnad si mi-a placut. la lacul Sf. Ana ajungi repede repede. la lacul rosu nu am ajuns, era destul de departe.
noi ne-am intors atunci pe Sighisoara, un oras de suflet pt mine, pe care ti-l recomand. ma gandesc ca ai putea sa inoptezi acolo, cetatea e f frumoasa.

Am trecut prin Sighisoara cand am fost in delegatie la Tg. Mures....daca il intereseaza pe sotul ne oprim si pe acolo. Merci de sugestie.

#5 verona

verona

Furnica

• Membri
  • Pip
  • 92 Mesaje:

Postat 07 August 2007 - 12:59 PM

Si eu inainte cind era mama cintareata ma lua la tirgoviste la hotel trebuia sa stau singura ca mama cu tata erau in restaurant .apoi ma duceau la pitesti sa dormim la cineva apoi cind veneau matusele din italia la mine ma luau la padure ori la iesirea din bucuresti si faceau gratar acolo,era plaja,sau la cernica ma lua tata la plaja de acolo si era si pt condus ma invatat putin.pupic si drum bun pe unde e mai placut :*

0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi