Salt la continut

Fotografie

Wii Fit

• Please log in to reply
15 raspuns(uri) in acest subiect

#1 alex25

alex25

Nevastuica

• Membri
  • PipPipPipPipPipPip
  • 900 Mesaje:
  • Sex:Masculin

Postat 20 August 2007 - 09:02 AM

Nu stiu daca l-ati vazut pana acum... Wii Fit e un joc creat de Nintendo destul de inteligent... ideea e sa faci gimnastica si sa ai si un raspuns in timp real daca faci ceva gresit.

Aici un link: Wii Fit (sa nu pierzi video-ul din josul paginii)

Mie mi se pare super. Noi avem la birou un altfel de Wii pe care jucam tenis (ca asta: Wii normal). Numai ca in loc de rachete sunt niste dispozitive in care poti simti vibratia cand lovesti si care detecteaza in ce parte duci mana: stanga, dreapta, inainte, inapoi, sus, jos samd. Plus in functie de viteza cu care il manevrezi in aer e forta cu care lovesti.

Oricum, Wii Fit pare a avea mult mai mult sens.

#2 Deea

Deea

Koala

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2356 Mesaje:
  • Sex:Feminin

Postat 21 August 2007 - 10:34 AM

Habar nu aveam de el dar mi se pare super ideea si cred ca are mare priza la public. Oare la noi se gaseste?

Multumim Alex pt. informatie!

#3 alex25

alex25

Nevastuica

• Membri
  • PipPipPipPipPipPip
  • 900 Mesaje:

Postat 21 August 2007 - 01:05 PM

Wii Fit nu a aparut inca nici in State, dar Wii normal se gaseste si costa cam 1.000 RON (10 milioane lei vechi).

#4 Deea

Deea

Koala

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2356 Mesaje:

Postat 21 August 2007 - 01:29 PM

Wii Fit nu a aparut inca nici in State, dar Wii normal se gaseste si costa cam 1.000 RON (10 milioane lei vechi).

am inteles, multumesc de informatie

#5 emu

emu

Marmota

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1150 Mesaje:
  • Din:NC

Postat 22 August 2007 - 10:05 PM

Wii Sports e supeeeeeer!!! O metoda de destresare (cel putin) si chiar de workout, in cazul meu. Preferatul meu e boxul, mai ales ca nu doar stau si dau din maini, ci ma misc de colo, sar de nebuna, fac genofelxiuni si ma indoiesc in toate partile cand e vorba sa ma feresc de pumnii oponentului :)) Distractie la maxim plus workout mai mult decat bine venit la miezul noptii. Restul le fac mai mult pt diversificare si incalzire/relaxare.

Se merita pt 30 minute - 1 ora pe zi, pt zilele in care chiar nu se gaseste timp pt sala sau activitati in aer liber.

E si un link care iti da estimativ caloriile arse in functie de sportul ales si greutate www.wiihealthy.com.

#6 alex25

alex25

Nevastuica

• Membri
  • PipPipPipPipPipPip
  • 900 Mesaje:

Postat 23 August 2007 - 08:42 AM

Suna interesant. Cred ca as putea face mult mai multe cu el decat tenisul pe care il jucam la birou. Poate o sa-mi iau si eu unul. Dar mai intai sa-mi iau TV LCD sau plasma ca pe TV normal parca pur si simplu nu-si are rostul.

#7 dany

dany

T-Rex

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 15218 Mesaje:

Postat 13 February 2008 - 11:18 PM

Wii Sports e supeeeeeer!!! O metoda de destresare (cel putin) si chiar de workout, in cazul meu.

Se merita pt 30 minute - 1 ora pe zi, pt zilele in care chiar nu se gaseste timp pt sala sau activitati in aer liber.

E si un link care iti da estimativ caloriile arse in functie de sportul ales si greutate www.wiihealthy.com.

Subscriu la WII Sports !!!!! E bestial !!! Il avem de la Craciun si ne distram / miscam de cate ori avem ocazia ! Imi place tare mult bowling-ul si tenis-ul ( n-am incercat box-ul dar urmeaza ) .Imi place si CD-ul cu Jocurile Olimpice 2008 ( la alergarea pe 100 m dai din maini de-ti vine rau si tot ultima ajungi - in cazul meu :lol: ) .

Mersi pentru link-ul dat , Emi ! :hug:

#8 claudiaxxl

claudiaxxl

Amiba

• Membri
  • 37 Mesaje:

Postat 21 January 2014 - 12:02 PM

Am cumparat si eu  wii.Am cumparat Just Dance 4,si dansez pe el si transpir,cum nu am transpirat la sala de gimnastica,si am mai cumparat inca un joc de sport,my body coach,unde antrenor e Valerie Orsoni.Am o nedumerire si m-am gandit ca poate ma ajutati voi.Am facut 25 de minute de exercitii ,timp in care nu m-am simtit f obosita,pe la mijlocul exercitiilor,nu am reusit sa fac abdomenele toate cate mi le cerea,dar in rest sa zicem ca am facut cam tot.La sfarsit a zis ca am consumat 600 calorii. :oo:  e posibil?

#9 miki70

miki70

Hiena

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4175 Mesaje:
  • Din:bucuresti
  • Dispozitie:increzatoare ca impreuna vom reusi

Postat 21 January 2014 - 06:44 PM

Am cumparat si eu  wii.Am cumparat Just Dance 4,si dansez pe el si transpir,cum nu am transpirat la sala de gimnastica,si am mai cumparat inca un joc de sport,my body coach,unde antrenor e Valerie Orsoni.Am o nedumerire si m-am gandit ca poate ma ajutati voi.Am facut 25 de minute de exercitii ,timp in care nu m-am simtit f obosita,pe la mijlocul exercitiilor,nu am reusit sa fac abdomenele toate cate mi le cerea,dar in rest sa zicem ca am facut cam tot.La sfarsit a zis ca am consumat 600 calorii. :oo:  e posibil?

mi se pare exagerat de mult pt 25 min

eu astazi am facut 30 min pe step plus si inca 20 min pe step dance  si am ajund la 270 cal

#10 claudiaxxl

claudiaxxl

Amiba

• Membri
  • 37 Mesaje:

Postat 22 January 2014 - 07:56 PM

:) ma gandeam eu ,era destul de usor sa scap de kg...:)

multumesc

#11 miki70

miki70

Hiena

• Membri
  • 4175 Mesaje:

Postat 22 January 2014 - 08:18 PM

:) ma gandeam eu ,era destul de usor sa scap de kg... :)

multumesc

ajuta si miscarea..asa ca persevereaza  mai ales daca iti place :grin:

#12 claudiaxxl

claudiaxxl

Amiba

• Membri
  • 37 Mesaje:

Postat 23 January 2014 - 10:13 AM

de miscat ma misc,imi place wii-ul ! :clap:  ne mai antrenam si cu copiii si iese party,cu transpiratii :)

#13 miki70

miki70

Hiena

• Membri
  • 4175 Mesaje:

Postat 23 January 2014 - 05:05 PM

de miscat ma misc,imi place wii-ul ! :clap:  ne mai antrenam si cu copiii si iese party,cu transpiratii :)

da e un mod placut de a petrece cu familia facand si un pic de sport :grin:

dar tii si vreo dieta?sau nu ai nevoie?

#14 claudiaxxl

claudiaxxl

Amiba

• Membri
  • 37 Mesaje:

Postat 25 January 2014 - 04:53 PM

of,of,of....am nevoie si de dieta dar din pacate nu-s prea in stare sa ma tin de treaba.... :( .acum ceva vreme,am inceput dieta ww,am slabit vreo 10 kg,apoi am trecut la numarat de calorii si slabisem vreo 20 de kg.apoi am mers la mama mea pentru o perioada de cateva luni....si....mancarea buna de la mama,cu "vointa" mea....am pus la loc.Apoi am inceput dieta Rina.Intr-o luna,am slabit 7 kg,dar din nou "vointa"mea si-a spus cuvantul...Acum am inceput sa fac sport,dar dieta nu tin....Lucrez intr-un supermarket si cand vin seara acasa....imi trebuie sa mananc.Si nu mananc sanatos,stiu si sunt constienta.Dar acum cu miscarea asta,ma gandesc din nou sa ma apuc de diete,dar mi-e greu inceputul.Cand o sa ma hotarasc,atunci stiu ca imi va prii si miscarea care o fac.Deocamdata ma misc,am dat vreo 2 cm jos din talie,dar nu se vede la cantar... :(

#15 miki70

miki70

Hiena

• Membri
  • 4175 Mesaje:

Postat 25 January 2014 - 05:24 PM

of,of,of....am nevoie si de dieta dar din pacate nu-s prea in stare sa ma tin de treaba.... :( .acum ceva vreme,am inceput dieta ww,am slabit vreo 10 kg,apoi am trecut la numarat de calorii si slabisem vreo 20 de kg.apoi am mers la mama mea pentru o perioada de cateva luni....si....mancarea buna de la mama,cu "vointa" mea....am pus la loc.Apoi am inceput dieta Rina.Intr-o luna,am slabit 7 kg,dar din nou "vointa"mea si-a spus cuvantul...Acum am inceput sa fac sport,dar dieta nu tin....Lucrez intr-un supermarket si cand vin seara acasa....imi trebuie sa mananc.Si nu mananc sanatos,stiu si sunt constienta.Dar acum cu miscarea asta,ma gandesc din nou sa ma apuc de diete,dar mi-e greu inceputul.Cand o sa ma hotarasc,atunci stiu ca imi va prii si miscarea care o fac.Deocamdata ma misc,am dat vreo 2 cm jos din talie,dar nu se vede la cantar... :(

pai ia-ti ceva la pachet cand esti la servici,iti planifici cu o zi inainte...nu e bine sa stai nemancata toata ziua si pe urma sa mananci seara ceea ce gasesti...dar ce zic eu ,sunt convinsa ca teoria o stii,o stim toate,practica ne omoara...eu tin rina :*

0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi