Salt la continut

Fotografie

Cantarul

• Please log in to reply
5 raspuns(uri) in acest subiect

#1 ghighiutza

ghighiutza

Amiba

• Membri
  • 10 Mesaje:
  • Dispozitie:optimista
  • Sex:Feminin

Postat 13 September 2007 - 07:56 PM

Va rog sa imi spuneti si mie care este cintarul care nu da gres, cum poate sa fie 92kg la ora 8:00am si la ora 10:00am in alt loc (la medic) sa fie 94kg.
Am fost la farmacie si m-am suit pe cintarele care erau la zero am avut surpriza sa vad unele care imi spuneau 89kg.
Nu inteleg nimic :hug:

#2 emu

emu

Marmota

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1150 Mesaje:
  • Din:NC

Postat 14 September 2007 - 03:50 AM

Nu stiu ce sa-ti recomand. De obicei fiecare cantar vine cu marja lui de eroare. Inca n-am descoperit cantarul perfect :))
Plus ca depinde si de cate lichide bei, cat mananci intre cantariri. De exp 1 pahar de apa adauga la cantar aprox 250 grame.

#3 Sexymom

Sexymom

Jaguar

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 9086 Mesaje:
  • Inaltime (cm):170
  • Greutate dorita:61

Postat 14 September 2007 - 08:23 PM

Va rog sa imi spuneti si mie care este cintarul care nu da gres, cum poate sa fie 92kg la ora 8:00am si la ora 10:00am in alt loc (la medic) sa fie 94kg.
Am fost la farmacie si m-am suit pe cintarele care erau la zero am avut surpriza sa vad unele care imi spuneau 89kg.
Nu inteleg nimic :hug:

Eu ma cantaresc pe un cantar clasic.Nu electronic. Ma uit sa fie bine reglat la 0.
Ma dezbrac si ma sui pe el ( pe burta goala, dimimeata dupa primul pipi :)) ).Imi arata 65 de kile si ii declar dragoste vesnica.
La ora 20 seara daca ma sui pe el am lejer 67 de kile ( cu aceiasi piele deznuda).
Important este sa te cantaresti dimineata cu stomacul gol, la aceiasi ora.
Daca mergi la farmacie nu te dezbraci si trebuie sa scazi ce ai pe tine pus incaltamintea, la medic la fel, ca nu poti ajunge acolo la 7 pe nemancate si ne_(sti tu ce).
Limiteaza-te la un singur cantar.

#4 axe10

axe10

Taz

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3764 Mesaje:
  • Din:Bucharest
  • Dispozitie:acra

Postat 15 September 2007 - 06:10 PM

Eu am doua bucati:unul mecanic(la care procedez la fel ca Sexy) si unul electronic. Daca ma cantaresc in acelasi moment al zilei, de preferat dimineata pe burta goala...si cam la 15 minute de cand m-am ridicat din pat , amandoua arata la fel. Important sa nu te cantaresti de 5 ori pe zi sau pe saptamana....o singura data pe saptamana, de ex eu am ales miercurea pt ca nu e imediat dupa we in care mai "scap in fan"...si sunt multumita de ambele. Cand se termina bateriile la cel electronic il fol pe cel mecanic cu succes!

#5 ghighiutza

ghighiutza

Amiba

• Membri
  • 10 Mesaje:
  • Dispozitie:optimista

Postat 17 September 2007 - 02:49 PM

Va multumesc pentru raspunsurile voastre.
Eu ma cintaresc lunea desi parca nu este rea ideea ta axe10 (dar nu am rabdare pina miercuri) iar miercurea ma masor.
Eu incep lupta cu kilogramele pentru a doua oara :blushing: am mai slabit eu aproape 30kg dra acum este mai greu si parca diferit.
Am analizat situatia cu cantarul, eu am spus ca am plecat de la 95 cind m-am apucat iarasi de slabit dar nu cred ca am avut 95 sint convinsa ca am avut 100.
La haine cind am inceput am avut la pantaloni marimea 18 acum pot lua marimea 13 deci este clar ca am avut peste 95 de kilograme.

Va multumesc si am sa va urmez sfatul, dimineata dupa 15 minute de la trezire, goala ma cintaresc :floare:

#6 axe10

axe10

Taz

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3764 Mesaje:
  • Din:Bucharest
  • Dispozitie:acra

Postat 18 September 2007 - 01:42 PM

Va multumesc pentru raspunsurile voastre.
Eu ma cintaresc lunea desi parca nu este rea ideea ta axe10 (dar nu am rabdare pina miercuri) iar miercurea ma masor.
Eu incep lupta cu kilogramele pentru a doua oara :blushing: am mai slabit eu aproape 30kg dra acum este mai greu si parca diferit.
Am analizat situatia cu cantarul, eu am spus ca am plecat de la 95 cind m-am apucat iarasi de slabit dar nu cred ca am avut 95 sint convinsa ca am avut 100.
La haine cind am inceput am avut la pantaloni marimea 18 acum pot lua marimea 13 deci este clar ca am avut peste 95 de kilograme.

Va multumesc si am sa va urmez sfatul, dimineata dupa 15 minute de la trezire, goala ma cintaresc :floare:

Sa inteleg ca nu esti din Romania...size 18 asta imi pare occidental....daca e sa calculez asa...eu la Mark&Spencer...am 16 la pantaloni (dar nu imi vin toate modelele)...si la bluze cam tot asa....si nu mai am de mult 90 de kile...

Te asteptam cu intrebari...si cum ai slabit sa ne povestesti si cum vrei sa o faci din nou!

0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi