Salt la continut

Fotografie

Lista de cumparaturi

• Please log in to reply
18 raspuns(uri) in acest subiect

#1 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7976 Mesaje:
  • Din:Bucuresti
  • Dispozitie:Fericita! :D
  • Sex:Feminin

Postat 20 June 2006 - 03:24 PM

Ce v-ati cumparat de imbracat in ultima luna, de unde si cu cat? Sunt curioasa sa vad ce-si cumpara lumea si mai ales de unde. :blink: Eu caut cu disperare niste bluzite de vara nici sport, nici elegante si mai marisoare. :grin: Nu gasesc nicaieri sa-mi placa, indiferent de pret! :doh:

#2 Brunette

Brunette

Pestisor

• Membri
  • PipPip
  • 133 Mesaje:

Postat 20 June 2006 - 04:02 PM

Pai, in ordine inverse ar fi:
- un sutie de la Jolidon - 300.000
- 4 tricouri mai de sportiva din Cora - fiecare intre 200.000-250.000
- o fusta alba (cu un numar mai mare :angry2: ) din Carrefour - 450.000.

Sa nu va luati de mine ca imi iau haine din supermarket-uri ca nu fac mereu asa, dar stau foarte mult la serviciu in ultima vreme si nu am timp de cumparaturi. :blushing:

#3 daconst

daconst

Taz

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3543 Mesaje:

Postat 01 August 2006 - 07:02 AM

Eu mi-am umplut garderoba in ultima luna cu tricouri si rochite cu bulinute si dungi.Nu ma intrebati de preturi ca aici sunt reducerile si sunt foarte ieftine toate.
Mi-am mai luat slapi si balerini aurii si multe margelute si cercei mai lungi.Acum sper sa am si unde sa le port. :grin:

Acest mesaj a fost editat de daconst: 01 August 2006 - 07:03 AM

#4 May

May

Yeti

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12300 Mesaje:
  • Din:Madrid
  • Dispozitie:just fine :)

Postat 01 August 2006 - 01:51 PM

Apropo de ce zici tu daconst, si aici se poarta f mult un gen de papuc, care este de fapt un balerin cu partea din spate goala, mai ales in culorile auriu si argintiu cu gentutzele aferente. Ma tot invart daca sa adopt si eu moda sau nu... Imi plac f mult dar poate nu sunt atat de indrazneatza incat sa ii port. Mi se pare ca ai nevoie de atitudine pt a purta asa ceva. Ma si imaginez intr-o pereche de pantaloni 3/4 negrii + un maioutz negru la care sa asortez papucii si gentutza de culoare aurie. Sau cu acelasi maioutz as putea purta o fusta vaporoasa pana la glezne ( am una de acest gen, neagra cu ceva model crosetat - tipic spaniol) la care sa asortez papucii si gentutza de culoare argintie. Numai sa imi fac curaj :blushing:

Acest mesaj a fost editat de Maybeline: 01 August 2006 - 01:53 PM

#5 Brunette

Brunette

Pestisor

• Membri
  • PipPip
  • 133 Mesaje:

Postat 01 August 2006 - 01:54 PM

Eu nu prea ma impac cu papucii sclipitori! :sorry: Ce-am patit pana sa imi cumpar ceva. Simteam ca toate sunt aduse de la turci sau de la indieni. :mellow:

#6 May

May

Yeti

• Membri
  • 12300 Mesaje:
  • Din:Madrid
  • Dispozitie:just fine :)

Postat 01 August 2006 - 05:15 PM

Brunette tocmai, aceeasi ``impresie gresita`` o am si eu pt ca mi se pareau un kitch. Sa fie din cauza ca in Ro am vazut astfel de incaltaminte numai pe la second hand in vitrina sau la vre-o tziganca care cotrobaia prin tomberon? Sau sa fie influentza filmelor indiene? Nu stiu.... cert este ca o astfel de incaltzaminte in culori tzipatoare face minuni in imaginea unei fete, dar doar daca aceasta o poarta cu atitudine. Inca mai am in minte cateva tipe care aratau beton purtand asa ceva... exprimau indrazneala si iesire din tipar... nici pe departe kitch si tziganie...

#7 Ella79

Ella79

Taz

• Membri
  • 3606 Mesaje:

Postat 01 August 2006 - 05:56 PM

Eu in ultima luna mi-am luat asa:

- un tricou sport cu o inscriptie aurie (ce bine ar merge asta cu papucii de care ziceti voi!!)
- pantaloni 3/4 bleumarin
- bluza bleu-marin cu buline albe
- bluza in dungi alb cu rosu
- o geanta de voiaj de mana maro cu crem
- o pereche de papuci (talpa de sfoara, fata de carpa neagra cu strasuri)

#8 daconst

daconst

Taz

• Membri
  • 3543 Mesaje:

Postat 02 August 2006 - 09:56 AM

May,si eu m-am gindit mult pina sa-mi iau papucii aurii,dar am vazut balerinii si in Londra la tipe pe strada si in Elvetia.Aratau tare bine cu haine intr-o culoare sus.Adica sa nu fi prea impopotonata.
Mai vazusem zilele trecute la tv o stilista imbracata intr-o rochie verde din ceva in si avea balerini aurii...asa de efect erau.Pe picior arata mult mai bine decit in raft.Eu i-am luat si-mi plac tare mult.Arata piciorul subtire si sexy.
Slapii care mi i-am luat sunt tanga dar un maro auriu si cumva impletiti.Tare finuti si arata grozav pe picior.

#9 Brunette

Brunette

Pestisor

• Membri
  • PipPip
  • 133 Mesaje:

Postat 02 August 2006 - 10:51 AM

Eu prefer clasicul spre elegant de obicei din cauza serviciului, iar in timpul liber as vrea ceva dragut, discret care sa nu atraga toate privirile. La a 2 privire sa zica cineva "dragut" nu sa intoarca dupa mine capul...

#10 daconst

daconst

Taz

• Membri
  • 3543 Mesaje:

Postat 03 August 2006 - 07:47 AM

Parerea mea e ca,clasicul cam imbatraneste...dar daca meseria o cere e de inteles.Eu am ajuns la 31 de ani si parca as vrea sa par mai tanara :grin: De aia incerc tinutele mai sport,tineresti si cit mai in tendinte.
Eu zic ca atata vreme cit se poarta si alte culori decit clasice sa profitam din plin,ca nu se stie cind se intoarce iar moda cu negru si bejuri,care mie nu-mi plac de nici o culoare. :(
Si sa nu uitam ca cel mai important e sa porti ce-ti vine bine,nu doar ca e la moda.E o arta sa stii sa alegi din moda ce te avantajeaza si asta nu intelege multa lume,chiar si nici vedetele. :blushing:

#11 alandana

alandana

Marmota

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1082 Mesaje:
  • Inaltime (cm):163
  • Greutate maxima:60
  • Greutate curenta:55
  • Greutate dorita:50

Postat 03 August 2006 - 11:47 AM

Si eu prefer tot clasicul - pentru ca nu se demodeaza niciodata. Dar chiar si clasicul poate fi inviorat de accesorii la moda. Vara - totusi chiar si la servici poti sa mergi mai relaxat imbracata ( mai trendy).

#12 Trebuie

Trebuie

Amiba

• Membri
  • 17 Mesaje:

Postat 17 August 2006 - 11:13 PM

Eu sunt cam cheltuitoare, asa ca spun ce mi-am luat in ultimile 2 saptamini cu suma de 125$ can

1. O bluza mineca scurta, dungi alb cu negre ...mai lunga si prinsa nitel pe margini, astfel incit sa ajute la ascunderea colaceilor de grasime :) -12$

2. 3 maieuri: unu alb, unu portocaliu, unu negru, 2 tricouri roz si caramiziu, de toata ziua - 15 $

4. O pereche pantaloni de material de primavara/toamna - negri , lungi, bun de servici office casual: 10$

5. O camasuta bleo, semitransparenta ( se poarta deschisa cu maieurile) si o bluzita cu mineca treisferturi - 15$

6. O pereche sandale mai elegantele, nu slapi, negre, cu talpa subtire in fata, dar ortopedica ( altfel nu pot sta la inaltime ) - 35$ - piele si piele

7. O pereche mocasini - piele misto, de la o firma ok - maro cu putin bleo - rotunzi la bot si frumosi foc....35$

Aici nu ma pot plinge ca nu gasesc toale...in Romania era o adevarata aventura.....aici am probleme cu incaltamintea de iarna si cu paltoanele...nu prea imi plac....in schimb sandalute si pantofi...o groaza ...
Si daca stau sa ma gindesc, pe tot ce am luat mai sus am dat cam echivalentul a 3 mil lei ro vechi.

Nu e chiar asa rau....hehehehe

Sandalele sunt negre, dar ca cele albe din link-ul asta, numite ankler:
http://www.naturaliz...nada/trends.asp

Pantofii nu ii iau in poze, dar tare imi plac ...:)

Acu am de gind sa ma opresc pina mai scad......ca sa imi iau iarasi un rind de haine pt job :))

Mie imi place colorat rau, dar din pacate, din cauza ca m-am ingrasat mult ( 30 kg) nu simt nevoia sa ies in evidenta, asa ca m-am mai linistit...
Papucii aia aurii sunt super, eu am avut alb -argintiu, pt ca imi place mai mult argintiul...si cu ceva o singura culoare arata bine, si cu fusta ...immm...vise...deocamdata m-am linistit

#13 bibi

bibi

Panda

• Membri
  • 10292 Mesaje:
  • Dispozitie:putin obosita

Postat 17 September 2008 - 08:18 PM

Ultimele cumparaturi le-am facut la Deberhams in mall: 2 fuste de vara la reduceri si 2 tricouri tot la fel, am ramas cu gandul la colectia de toamna si ma bate gandul de un deux-pieces....dar unde sa-l port? Ca nu sunt genul office...

#14 Cherry

Cherry

Koala

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2071 Mesaje:
  • Dispozitie:fericita
  • Greutate maxima:77
  • Greutate curenta:76.4
  • Greutate dorita:70

Postat 06 June 2010 - 03:55 PM

Mi-am cumparat saptamana asta o bluzita draguta cu maneci scurte si putin larga la baza, de-un albastru placut cu 12 lei. Foarte draguta, mi-a placut si desi era larguta, avea marimea M. Am vrut sa o iau mai mult pentru mama, dar ea vrea una mai mare, dar am bagat-o aseara la masina de spalat si cand o sa o calc si o sa o probeze nu o sa mai trebuiasca sa-i cumpar de alta marime :yahoo:
Si mi-am mai luat si o camasuta de noapte care nu vine pana la genunchi, cu Tweety, pe albastru si verde, foarte draguta cu 20 lei :yahoo: imi place la nebunie si de abia astept sa o port prin casa.
Si vreau sa-mi mai cumpar saptamana asta (desi de vreo 2 saptamani tot dau tarcoale si prin mall-uri sau magazinele din cartiere) sandale sau balerini. CAut ceva care sa mearga si la blugi, si la fustite si rochitede vara si nu am gasit nimic care sa-mi placa.
Poate ma puteti sfatui si pe mine :unsure:

Acest mesaj a fost editat de strawberry: 06 June 2010 - 03:56 PM

#15 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7976 Mesaje:
  • Din:Bucuresti
  • Dispozitie:Fericita! :D

Postat 07 June 2010 - 07:15 AM

Uite ce pantofiori port eu si la fuste si la blugi.

0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi