Salt la continut

Fotografie

Hainele copiilor care au crescut

• Please log in to reply
9 raspuns(uri) in acest subiect

#1 axe10

axe10

Taz

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3764 Mesaje:
  • Din:Bucharest
  • Dispozitie:acra
  • Sex:Feminin

Postat 20 September 2007 - 05:53 PM

Fetele, intreb si eu aici ca nu stiu ce sa ma fac!
Copilul meu creste repede si dulapul ei este mereu plin de haine care i-au ramas mici de la un sezon la altul. Ce ii vine in primavara nu-i mai vine in toamna, imcaltamintea ramane mica (si costa o gramada de bani!) si se strang acolo o gramada de lucrushoare care ar putea fi folosite de altii care nu au!
Am tot dus la mama la tara in speranta ca fratele meu care s-a casatorit de curand o sa aiba un copil si o sa-i trebuiasca multe dintre ele....fie ca va fi tot o fetita (si atunci o sa foloseasca mai multe) , fie ca o sa fie baiat si poate folosi chestiile comune(maiouri,ciorapi lungi...gecutze altele decat cele roz...).

Aveti idee cum se procedeaza sa duc din haine la o casa de copii?

#2 alex25

alex25

Nevastuica

• Membri
  • PipPipPipPipPipPip
  • 900 Mesaje:
  • Sex:Masculin

Postat 21 September 2007 - 09:33 AM

Pai... cred ca daca le duci direct la sediul lor nu te vor refuza. Trebuie doar sa localizezi un camin de copii in apropierea ta.

#3 axe10

axe10

Taz

• Membri
  • 3764 Mesaje:

Postat 21 September 2007 - 05:23 PM

Merci, m-au "speriat" unii ca dupa ce nu au mai nimic vor si numai haine noi. Iti dai seama ca le duceam spalate calcate....tocmai bune de purtat. Da, o sa cout ceva in zona, poate ma abonez!!

#4 carlos

carlos

Furnica

• Membri
  • Pip
  • 59 Mesaje:

Postat 21 September 2007 - 08:40 PM

parerea mea sa incerci sa le duci la vreo familie mai saraca de undeva de la tara cand ai un drum in afara Bucurestiului...sunt unii f nevoiasi si care sigur o sa aprecieze gestul...eu am facut chestia asta cu hainele mele si a fost ok: le-au primit si chiar s-au bucurat de ele

#5 Deea

Deea

Koala

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2356 Mesaje:

Postat 29 September 2007 - 02:17 PM

Eu am scris pe forumuri pt. copii ca donez hainute...si uite asa am reusit sa fac fericiti cativa copilasi. Chiar si aici pe forum a scris o mamica, ca ar avea nevoie de haine pt. ea si pt. fetita ei de 1.5 ani....s-a bucurat f. tare ca i-am trimis din hainutele Alexiei.

E o idee buna sa le duci si la centrele de plasament, nu am auzit ca ar avea pretentii sa fie hainele noi....asta mi se pare cam deplasat.

#6 Sexymom

Sexymom

Jaguar

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 9086 Mesaje:
  • Inaltime (cm):170
  • Greutate dorita:61

Postat 01 October 2007 - 12:15 PM

Fetelor , la noi pe forum e o fata denicris care a scris ca ar avea nevoie de hainute pt. ea si copil.
De cand ma chinui si eu sa fac un pachet :( imi e si jena sa va spun :(

#7 Deea

Deea

Koala

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2356 Mesaje:

Postat 01 October 2007 - 01:27 PM

Fetelor , la noi pe forum e o fata denicris care a scris ca ar avea nevoie de hainute pt. ea si copil.

Despre ea vorbeam Sexy, eu am reusit sa-i fac un pachet....sincer va spun ca am primti atatea multumiri de la ea..... ca si cum i-as fi dat toate averile din lume.
Saptamana trecuta i-am trimis si hainute de iarna ale Alexiei....am intrebat-o daca are nevoie sau daca mai stie pe cineva care are nevoie si am inteles ca are o nepotica de 5 luni careia o sa-i dea din hainele micute si ii mai da si inca unei fetite de 3 luni luata in plasament.

#8 axe10

axe10

Taz

• Membri
  • 3764 Mesaje:

Postat 02 October 2007 - 09:50 AM

Despre ea vorbeam Sexy, eu am reusit sa-i fac un pachet....sincer va spun ca am primti atatea multumiri de la ea..... ca si cum i-as fi dat toate averile din lume.
Saptamana trecuta i-am trimis si hainute de iarna ale Alexiei....am intrebat-o daca are nevoie sau daca mai stie pe cineva care are nevoie si am inteles ca are o nepotica de 5 luni careia o sa-i dea din hainele micute si ii mai da si inca unei fetite de 3 luni luata in plasament.

I-ai scris pe privat?...de unde e ?
Am hainutze dar mai mari ca alea mici-mici le-am trimis la mama la tara....

#9 alex25

alex25

Nevastuica

• Membri
  • PipPipPipPipPipPip
  • 900 Mesaje:
  • Sex:Masculin

Postat 02 October 2007 - 02:24 PM

I-ai scris pe privat?...de unde e ?
Am hainutze dar mai mari ca alea mici-mici le-am trimis la mama la tara....

Probabil ca ai ratat subiectul asta: Ajutor pentru o tanara mamica.

#10 axe10

axe10

Taz

• Membri
  • 3764 Mesaje:

Postat 04 October 2007 - 10:13 AM

Intr-adevar...merci Alex

0 useri citesc subiectul