Salt la continut

Fotografie

Caut persoana serioasa ca sa tina regim odata cu mine

• Please log in to reply
77 raspuns(uri) in acest subiect

#1 Sexymom

Sexymom

Jaguar

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 9086 Mesaje:
  • Sex:Feminin
  • Inaltime (cm):170
  • Greutate dorita:61

Postat 29 September 2007 - 07:22 PM

Vb. serios.
Am nevoie de cineva care sa tina regim odata cu mine, sa manance ce mananc eu, la ce ore convenim....si sa ne facem un plan impreuna.
Este cineva interesat?

#2 buretel

buretel

Taz

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3590 Mesaje:
  • Dispozitie:computer says no

Postat 29 September 2007 - 08:41 PM

Vb. serios.
Am nevoie de cineva care sa tina regim odata cu mine, sa manance ce mananc eu, la ce ore convenim....si sa ne facem un plan impreuna.
Este cineva interesat?

:cheer: Eu as fi interesata! Despre ce regim e vorba?
Caci am cateva alimente preferate, si am si o lista cu cele pe care nu le vreau in dieta mea :devil:
Propune, si incercam impreuna :*

#3 Sexymom

Sexymom

Jaguar

• Moderatori
  • 9086 Mesaje:

Postat 30 September 2007 - 09:13 AM

Uite la ce ma gandeam eu.
5 mese , la ore cat de cat fixe ( in functie si de programul zilnic), si la 1100 kcal pe zi, primele 2 saptamani.
Micul dejun in jur de ora 8 dimineata, sa aiba 200 de kcal. format din (la alegere din urmat. variante):
-150 ml lapte degresat cu 30 g cereale si un fruct ( de preferat o banana mica-fara coaja nu ajunge la 80 g) sau un mar
-1 ou fiert tare ,1 cub branza topita si 1 felie de graham sau paine de secara
-30 g sunca, 30 g branza,5 g margarina light si 2 felii de graham
-200 ml suc fructe, 150 ml lapte cu cereale

Ce iti place tie sa mananci la micul dejun?
Eu beau suc , nu beau cafea aproape niciodata, si daca beau e fara cofeina , cu lapte degresat si zaharina.

#4 lilianab

lilianab

Iepuras

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1774 Mesaje:
  • Din:Galati
  • Dispozitie:de zile mari

Postat 30 September 2007 - 04:48 PM

Sexy m-as baga si eu.Am scris deja in jurnal ca de maine incep.Ma gandisem la WW....ai vreo varianta de dieta sau meniu?
Adica eu sunt foarte serioasa la tinut,dar tu concepe meniul...ca pe mine asta ma omoara:calculele,si cautatul variantelor de meniu.Din ce ai scris tu ca varianta de mic dejun,uite eu maine il aleg pe cel cu un ou fiert,un cub de br.topita fitness si o felie de graham.In plus un ceai de slabit dupa masa.Eu iau masa dimineata la 6 ca plec la serviciu,iar acolo mai iau o cafea fara zahar.
Primesti cu tine o puturosica care ar vrea sa slabeasca daca tu muncesti pt amandoua concepand meniul?!Un fel de Donkey,gura-bogata! :give_rose:

#5 Sexymom

Sexymom

Jaguar

• Moderatori
  • 9086 Mesaje:

Postat 30 September 2007 - 06:07 PM

Liliana cu draga inima :*
Micul dejun e simplu de compus, in jur de 200 de kcal, mai rau cu urmatoarele mese.
Eu nu am timp sa imi pregatesc zi de zi meniuri variate, asa ca de multe ori pot manca 2 zile la rand piept de pui ( pui in general) cu salata asortata la pranz, 1 iaurt cu fructe si altul simplu.
Am sa scriu la ce m-am gandit pt. pranz.
Pranz -ora 13,30-14,00.Variante la alegere ( 300 kcal)
-pipet de pui la gratar sau fiert 150 g, salata asortata ( de varza, rosi, castraveti, verde, brocolii,sfecla, etc, etc, 200 g cantitativ( asta inseamna 100 kcal) cu un strop de ulei de masline , otet de mere si sare, si supa de legume 200 ml ( 60 kcal).
-ficat de pui si cartofi fierti cu verdeata si 5 g margarina light
-peste (200 g) la cuptor sau la gratar , cu lamaie si cartofi natur
-2 iaurturi cu 200 g sunca slaba, un fibrobar
- 2 oua cu spanac si pasta de tomate....
Am multe variante, acum ma chinui sa imi pun ordine in idei si scriu pe larg.
Avem nevoie si de 2 gustari , nu vreau sa treaca mai mult de 3 ore fara sa avem ceva in burta, un fruct macar, un iaurt, un baton de cereale, daca facem foamea devenim nervoase, iritabile si urate :))

#6 lilianab

lilianab

Iepuras

• Membri
  • 1774 Mesaje:

Postat 30 September 2007 - 07:45 PM

Liliana cu draga inima :*
Micul dejun e simplu de compus, in jur de 200 de kcal, mai rau cu urmatoarele mese.
Eu nu am timp sa imi pregatesc zi de zi meniuri variate, asa ca de multe ori pot manca 2 zile la rand piept de pui ( pui in general) cu salata asortata la pranz, 1 iaurt cu fructe si altul simplu.
Am sa scriu la ce m-am gandit pt. pranz.
Pranz -ora 13,30-14,00.Variante la alegere ( 300 kcal)
-pipet de pui la gratar sau fiert 150 g, salata asortata ( de varza, rosi, castraveti, verde, brocolii,sfecla, etc, etc, 200 g cantitativ( asta inseamna 100 kcal) cu un strop de ulei de masline , otet de mere si sare, si supa de legume 200 ml ( 60 kcal).
-ficat de pui si cartofi fierti cu verdeata si 5 g margarina light
-peste (200 g) la cuptor sau la gratar , cu lamaie si cartofi natur
-2 iaurturi cu 200 g sunca slaba, un fibrobar
- 2 oua cu spanac si pasta de tomate....
Am multe variante, acum ma chinui sa imi pun ordine in idei si scriu pe larg.
Avem nevoie si de 2 gustari , nu vreau sa treaca mai mult de 3 ore fara sa avem ceva in burta, un fruct macar, un iaurt, un baton de cereale, daca facem foamea devenim nervoase, iritabile si urate :))

Ok!Eu nu prea sunt artista in numaratul caloriilor.Ma pricepeam la puncte WW,dar cred ca diferenta nu e mare.Daca as avea un tabel cum era cel de la WW,cu exceptia ca asta sa fie cu caloriile,mi-as mai aduce si eu umila contributie ,cu cate o idee...
In alta ordine de idei:pentru pranz eu as opta maine pentru varianta peste alb-cartof natur-lamaie.Cam cati cartofetzi?!....Si fii fara grija.Daca e musai,cu placere:pot manca si eu 2-3 zile la rand acelasi "program artistic"! :give_rose:.Iar ca ora,sa fie ora 14...ora ta,adica 15 a mea,ca atunci reusesc sa ma asez la masa,daca scap la 14 de la munca.

Acest mesaj a fost editat de lilianab: 30 September 2007 - 07:47 PM

#7 Sexymom

Sexymom

Jaguar

• Moderatori
  • 9086 Mesaje:

Postat 30 September 2007 - 11:34 PM

Liliana, cred ca 2 cartofi copti sau fierti sunt ok, facuti la microunde ...cu 1 lg de margarina si sare. Eu fara sare multaaaaaaaaaa nu pot traii, si nici fara verdeturi.
Ca sa inlatur senzatia de foame am coca light, suc de portocale fara zahar si fanta ( fara zahar) caci ador tot ce are bule.

#8 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7974 Mesaje:
  • Din:Bucuresti
  • Dispozitie:Fericita! :D

Postat 01 October 2007 - 07:16 AM

Daca as avea un tabel cum era cel de la WW,cu exceptia ca asta sa fie cu caloriile,mi-as mai aduce si eu umila contributie ,cu cate o idee...

dar exista asemenea tabele... Unul il gasesti atasat la subiectul Atkins si celalalt are subiect separat Tabel Calcul Calorii si Puncte WW.

Succes fetelor! :floare:

#9 buretel

buretel

Taz

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3590 Mesaje:
  • Dispozitie:computer says no

Postat 01 October 2007 - 10:21 AM

deci sunt super neserioasa, asa cum ai scris si la tine in jurnal :lol: :lol: :lol:
azi noapte la 12 mancam ciocolata (prietenii stiu de ce :naughty: ), si azi dimineata o punga de covrigei vanilati :doh:

dar ma gandesc sa incep de maine, ca si-asa mie nu-mi place startul de luni :D

#10 Sexymom

Sexymom

Jaguar

• Moderatori
  • 9086 Mesaje:

Postat 01 October 2007 - 12:12 PM

Buretel :bataita: :bataita:
Eu la 12 mancam lapte cu cereale. :tease: si m-am trezit fortata de organism sa ma asez pe toaleta. :doh:

Acum vb. serios, cate kile ai tu? cate vrei sa pierzi? esti motivata sau vrei numai sa fii silfida? caci eu te stiu slaba si inalta.
Eu trebuie sa pierd 5 kg cel putin , caci am 67 si ma indrept spre 68 kg.Sunt stresata in perioada asta si bag in gura tot ce prind si pe unde prind.
De asta am nevoie de cineva motivat cu adevarat sa tina regim.
Nu ca tu nu ai fii serioasa :p as vrea sa fac iun plan de bataie comun macar pe 2 saptamani.

Eu am mancat azi lapte cu cereale (150 kcal) la md.
Acum mananc o banana
Si la pranz ini fac gratar de pui cu salata de castraveti , rosii si ceapa.

Obisnuiesc sa imi pregatesc pui la gratar pt. 2 zile la rand, il pastrez in caserole si nu se usuca.

#11 lilianab

lilianab

Iepuras

• Membri
  • 1774 Mesaje:

Postat 01 October 2007 - 02:09 PM

Hey Nessie muchas gracias pentru tabele! :*
Sexymotivatie pe mine ca la balamuc!Deci :
Dimineata: 1felie graham,1cub br.topita fitnes,1 ou,1 cana uriasa de ceai antiadipos+ceai de slabit(ca pana la urma toate au acelasi efect)
Gustare(ora 10.30): 1 iaurt cu fructe(79kcal/100g.cutia avea 135g...dar fac ce fac si eu tot in puncte ww calculez)
Pranz(in viata vietilor mele nu am crezut ca in 11 min pun sare pe 200 g peste,il dau la cuptor,curat 2 cartofi,ii hacui si ii pun la fiert,fac salata verde cu castra si rosii si lamaie si mai termin de mancat si un mar.Ca rupta in gura mai eram de foame!!!si inca mai sunt,in asteptarea pranzului)

astept sugestii pentru mai departe?! :blushing:

#12 lilianab

lilianab

Iepuras

• Membri
  • 1774 Mesaje:

Postat 01 October 2007 - 07:20 PM

Sexoaso!M-ai abandonat aici fara programul pentru cina si pt maine.....Asa cum spuneam,fiindca am numarat de dimineata tot ce am bagat in trompeta,in stilul WW,trec si ma tin de el,ca sa imi pot face meniul pe maine,ca dimineata la 6 iar servesc patria!
:give_rose:

Acest mesaj a fost editat de lilianab: 01 October 2007 - 07:22 PM

#13 Sexymom

Sexymom

Jaguar

• Moderatori
  • 9086 Mesaje:

Postat 02 October 2007 - 12:17 PM

Liliana jur ca nu am avut timp sa intru ieri, am avut-o in vizita pe Mirela la mine si am stat si mult in oras.
Din pacate nu am reusit ieri sa mananc ce am scris, sper ca tu da.
Uite ce fac eu astazi la pranz:
salata bulgareasca in care pun masline, 1 ou fiert tare, 30 g branza rasa, 30 g sunca presata.

Pt . cina fac ceva ciudat, tipic spaniol, sa vedem cum o sa tii se para tie, e bun de tot, crede-ma pe cuvant si f.f. slab caloric.
Se numeste andaluz e din Andalucia.
- 3 rosii coapte le dau pe razatoare, le amestec cu usturoi pisat, sare , oregano, ulei de masline .
-paine prajita.
Se fac tartine , si beau si 300 g lapte cu fibre.

#14 lilianab

lilianab

Iepuras

• Membri
  • 1774 Mesaje:

Postat 02 October 2007 - 03:47 PM

Liliana jur ca nu am avut timp sa intru ieri, am avut-o in vizita pe Mirela la mine si am stat si mult in oras.
Din pacate nu am reusit ieri sa mananc ce am scris, sper ca tu da.
Uite ce fac eu astazi la pranz:
salata bulgareasca in care pun masline, 1 ou fiert tare, 30 g branza rasa, 30 g sunca presata.

Pt . cina fac ceva ciudat, tipic spaniol, sa vedem cum o sa tii se para tie, e bun de tot, crede-ma pe cuvant si f.f. slab caloric.
Se numeste andaluz e din Andalucia.
- 3 rosii coapte le dau pe razatoare, le amestec cu usturoi pisat, sare , oregano, ulei de masline .
-paine prajita.
Se fac tartine , si beau si 300 g lapte cu fibre.

Mai Sexy,suna bine andaluzul asta...seamana la compozitie cu mujdeiul de usturoi cum il face maica-mea(Buuuuun de te lingi pe dejte...iti vine sa declari toate pasarile cu gripa aviara si sa le iei gatul,ca sa ai ce manca garnitura la mujdei :lol: ).Iar cu paine prajita...yamy-yamy!!!

Eu ieri am mancat cam asa(seara am dat-o urat in bara ca nu am citit inainte cata grasime are maioneza,dar m-am incadrat la puncte)

MD:3,5p
-1ou fiert=2p
-1cub br.topita fitness=1p
-1 felie paine graham=0,5p
-cana ceai (de slabit+antiadipos)=0p
Gustare:1,8
-iaurt fructe0,1%=1,8p
Pranz:6,7p
-peste 200g=2,7p
-cartof fiert=2p
-salata verde+rosie+castra+z.lamaie=2p
-1 mar=0p
Gustare:1p
-1 mar(extrafruct)
Cina :9,5p :doh:
-graham 50g=2p
-conserva de ton=2,5p
-maioneza=4p
-porumb=1p
--cana ceai (de slabit+antiadipos)=0p
Gustare:1p
-strugure 100g=1p(ca ma prinsese miezul noptii si ma rodea)

Total=23,5p din 24p............Economie=0,5p

Acest mesaj a fost editat de lilianab: 02 October 2007 - 03:51 PM

#15 Sexymom

Sexymom

Jaguar

• Moderatori
  • 9086 Mesaje:

Postat 02 October 2007 - 08:22 PM

Liliana esti de coma, pe bune :lol:
Sti ce vreau eu maine? shaworma dietetica, e simpla de facut si merge la greu.
Scriu acum cum o fac, dietetica rau :naughty: .

Deci: piept de pui la gratar taiat fideluta, castraveti cruzi, rosii , salata verde sau varza, 2 lg maioneza, 1 lg mustar, 1 lg kechup, usturoi.

Le invelesc pe toate si le mananc :lol:

La cina am piept de pui ( ca ramane de la shaorma si salata de castraveti cu ceapa)
Gustari: batido de banane cu lapte degresat ( sti tu: pun o banana in pasator, torn peste ea 200 lapte degresat, si un plic de vanilie).
Meniurile mele sunt mai rapide ca la MC.
Se poate si mai rau insa. Supe la plic, macaroane la plic, orez la plic ( ca am niste zile pline...dar asta se intampla in general cand ma cheama astia la colegiu)

0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi