Salt la continut

Fotografie

Ceaiuri de slabit

• Please log in to reply
3 raspuns(uri) in acest subiect

#1 Lady

Lady

Amiba

• Membri
  • 6 Mesaje:

Postat 12 October 2007 - 02:48 PM

Salut!
Vreau si eu sa dau jos cateva kilograme, dar nu prea am timp de sport sau dieta si ma gandeam sa incerc cu ceaiuri de slabit. O sa imi fac o sticla de 2l sa o consum intr-o zi si in rest sa mananc normal. Ce ziceti? M-ar ajuta?
Am auzit ca ceaiul verde ar fi cel mai bun.

#2 aki

aki

Yeti

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10595 Mesaje:
  • Dispozitie:Ca totdeauna...
  • Sex:Feminin

Postat 12 October 2007 - 07:03 PM

Nu vreau sa te supar,dar ceaiurile de slabit sunt zero.In fiecare zi apar persoane care vor sa slabeasca dar nu stiu cum.Ca sa slabesti trebuie sa te alimentezi corect dupa o dieta sanatoasa si sa faci mult-mult sport.Alege o dieta pe care crezi ca o s-o poti tine si fa-ti un program pentru sport.Numai asa vei putea slabi frumos si corect.Bafta :floare:

#3 nicoleta

nicoleta

Furnica

• Membri
  • Pip
  • 79 Mesaje:
  • Dispozitie:zupper bene k intotdeauna
  • Sex:Feminin

Postat 30 October 2007 - 10:21 PM

Eu nu am incercat dar a incercat sora mea si parerea mea e ca nu a mers. Parerea mea... :(

#4 stressyannie

stressyannie

Amiba

• Membri
  • 5 Mesaje:

Postat 12 November 2007 - 10:50 PM

Salut!
Vreau si eu sa dau jos cateva kilograme, dar nu prea am timp de sport sau dieta si ma gandeam sa incerc cu ceaiuri de slabit. O sa imi fac o sticla de 2l sa o consum intr-o zi si in rest sa mananc normal. Ce ziceti? M-ar ajuta?
Am auzit ca ceaiul verde ar fi cel mai bun.

Daca ar fi sa contabilizez banii dati pe ceaiuri, pastilute care ar fi avut efect in accelerarea arderilor etc...in ultimii trei ani s-ar face de un abonament la o sala smekera pe sase luni..

din amintiri:
ceaiul antiadipos - ala in cutie verde, kinezesc - o cana seara - daca treci de crampele primelor trei dimineti...inseamna ca mai rezisti inca 2 saptamani. Ideea e sa ai destule fructe si legume in dieta, altfel, la un regim proteic, s-ar putea sa ai probleme cu stomacul...
ceaiurile Figura - sunt ieftine, au gust bun, nu lupta pentru arderile tale, ci pentru golirea intestinului tau... deci daca n-ai probleme cu asta, limiteaza-te la o cana pe stomacul gol, dimineata, cu 10 mi inainte de masa
ceaiul Fitomagra - nu mi-a placut gustul, mi-a dat dureri de cap

nu mai continuu, ca ar fi mai multe si fara sens...

poti apela la combinatii sanatoase de ceaiuri din plante si ceai verde, toate, insa, trebuie sa insoteasca un regim echilibrat..

de ex: 2l de ceai tei+soc+lemn dulce in 2 zile, ceai verde + ceai lamaie 2 zile, ceai de salcie+afin 2 zile, ceai zmeura+soc 2 zile, ceai ginseng +brusture+afin 2 zile, ceai macese+tei+salcam 2 zile...

ceaiurile nu se indulcesc, se servesc obligatoriu cu o felie de lamaie...

0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi