Salt la continut

Fotografie

ca3la

• Please log in to reply
12 raspuns(uri) in acest subiect

#1 ca3la

ca3la

Amiba

• Membri
  • 23 Mesaje:
  • Din:timisoara
  • Dispozitie:tare pe pozitii
  • Sex:Feminin

Postat 24 October 2007 - 08:42 AM

Salut calduros tuturor din partea unei timisorence.Am cautat un site care sa ma inspire si cred ca l-am gasit.Sper sa imi dati unele sugestii pentru marea mea problema - greutatea.Citind randurile scrise de voi pe acest forum am realizat o data in plus ca problema mea nu mai tine de estetic ,ci de chiar speranta mea de viata.Sa intelegeti mai bine va voi spune doar atat: 1,65 inaltime si 109 kg. Socant, nu? Deci cu toata sinceritatea va spun ca am nevoie de niste prietene virtuale cu care sa pot discuta in legatura cu aceasta problema Daca cineva doreste sa ma ajute cu un sfat ,este binevenit.Imi doresc sincer un raspuns de la voi, asa ca astept.Va doresc o zi senina,Carla

#2 May

May

Yeti

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12300 Mesaje:
  • Din:Madrid
  • Dispozitie:just fine :)

Postat 24 October 2007 - 09:18 AM

Bine ai venit, Carla :*. Te sfatuiesc sa citesti sectiunea "Diete" ca sa te inspiri si sa iti faci un plan de atac si sa intri la "Jurnalul de bord" caci acolo au jurnalele toate fetele, poate iti faci si tu ca sa te putem urmari mai bine :floare:

#3 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7974 Mesaje:
  • Din:Bucuresti
  • Dispozitie:Fericita! :D

Postat 24 October 2007 - 09:30 AM

:floare: Bine ai venit, Carla!

Primii pasi spre o greutate normala i-ai facut: ai realizat ca ai nevoie de ajutor si l-ai cerut. Noi suntem alaturi de tine sa te ajutam si sa te sfatuim, dar lupta cu poftele si cu grasimea tu o vei da.

Iti recomand si eu ca si May sa iti faci un jurnal in care sa poata toata lumea sa te gaseasca pentru sfaturi si sustinere si in care sa iti poti urmari si tu progresele.

Bafta multa!

#4 Sexymom

Sexymom

Jaguar

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 9086 Mesaje:
  • Inaltime (cm):170
  • Greutate dorita:61

Postat 24 October 2007 - 11:20 AM

Bine ai venit Carla, nimic nu e imposibil sa stii, poti slabi asa cum au facut-o multe dintre noi, totul este sa ai vointa. :*

#5 dany

dany

T-Rex

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 15218 Mesaje:

Postat 24 October 2007 - 11:26 AM

Bine ne-ai gasit , Carla ! :give_rose:

Cum au spus si fetele : te asteptam la jurnale . Te vom urmari , ajuta si sustine cat vom putea .
Te-ai hotarat la ceva anume : WW , Monti ...?

Acest mesaj a fost editat de danyhoney: 24 October 2007 - 11:27 AM

#6 michelle

michelle

Hiena

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4542 Mesaje:
  • Din:Iasi
  • Dispozitie:Ole!

Postat 24 October 2007 - 11:54 AM

Bine ne-ai gasit, Carla!
Iti recomandam un regim de viata sanatos, pe termen lung, cu principii bine stabilite, cu care sa slabesti in timp, nu peste noapte, o hidratare buna, rabdare multa multa si daca se poate, masaj si sport!
Mult spor! :give_rose:

#7 axe10

axe10

Taz

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3764 Mesaje:
  • Din:Bucharest
  • Dispozitie:acra

Postat 24 October 2007 - 01:32 PM

Bine ai venit!
Suntem dornice sa-ti dam un sfat ori de cate ori ai nevoie!

#8 ca3la

ca3la

Amiba

• Membri
  • 23 Mesaje:

Postat 24 October 2007 - 02:58 PM

:floare: Bine ai venit, Carla!

Primii pasi spre o greutate normala i-ai facut: ai realizat ca ai nevoie de ajutor si l-ai cerut. Noi suntem alaturi de tine sa te ajutam si sa te sfatuim, dar lupta cu poftele si cu grasimea tu o vei da.

Iti recomand si eu ca si May sa iti faci un jurnal in care sa poata toata lumea sa te gaseasca pentru sfaturi si sustinere si in care sa iti poti urmari si tu progresele.

Bafta multa!

Va multumesc ca ati raspuns in numar asa de mare,chiar nu ma asteptam.Dupa o zi infernala la servici chiar mi-au prins bine mesajele voastre.Deci sa incepem cu o intrebare :ce dieta ati tinut si ati avut rezultate, fara sa va ingrasati la loc sau mai mult dupa dieta?

#9 dany

dany

T-Rex

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 15218 Mesaje:

Postat 24 October 2007 - 03:03 PM

Eu am tinut acum 2 ani WW si am fost super multumita ( in 9 saptamani am dat 9 kg jos ) ! Dupa ce am renuntat ( de lene :doh: ) am pus cam 6-7 kg in timp de 2 ani la loc ! REPET : a fost doar vina mea !! Acum am revenit ( de 1 saptamana ) si sunt multumita .

De ce nu-ti faci jurnal , cum au spus fetele ? Acolo vedem mai repede cand scrii ..... esti mai aproape , ca sa zic asa :)

#10 michelle

michelle

Hiena

• Membri
  • 4542 Mesaje:

Postat 24 October 2007 - 03:11 PM

Si eu sunt tot fan WW, Carla :))
Am slabit 13 kg in 4 luni, apoi m-am mentinut 6 luni. Dupa care am inceput sa merg la sala si am mai slabit 5 kg (fara sa vreau neaparat) in 6 luni.
Momentan am pus cele 5 kg inapoi (ca asa ma simt mai bine), in vreo 8 luni.. si merg la sala de 3 x pe saptamana si ma mentin la greutatea pe care mi-am dorit-o din primavara.

#11 ca3la

ca3la

Amiba

• Membri
  • 23 Mesaje:

Postat 24 October 2007 - 03:17 PM

Si eu sunt tot fan WW, Carla :))
Am slabit 13 kg in 4 luni, apoi m-am mentinut 6 luni. Dupa care am inceput sa merg la sala si am mai slabit 5 kg (fara sa vreau neaparat) in 6 luni.
Momentan am pus cele 5 kg inapoi (ca asa ma simt mai bine), in vreo 8 luni.. si merg la sala de 3 x pe saptamana si ma mentin la greutatea pe care mi-am dorit-o din primavara.

Este clar ca trebuie sa imi fac jurnal.Cum procedez?Sunt atat de obosita incat procesez mai greu.....sper ca doar azi :(

#12 michelle

michelle

Hiena

• Membri
  • 4542 Mesaje:

Postat 24 October 2007 - 03:22 PM

Intri la Jurnale: http://forum.oneden....e-bord-f11.html
si iti creezi un nou topic, asa cum l-ai creat si pe acesta.

#13 ca3la

ca3la

Amiba

• Membri
  • 23 Mesaje:

Postat 24 October 2007 - 03:34 PM

Intri la Jurnale: http://forum.oneden....e-bord-f11.html
si iti creezi un nou topic, asa cum l-ai creat si pe acesta.

mi-am creat un jurnal cu numele de jurnal ca3la, sper sa fi facut cum trebuie.Multumesc pentru indrumare :p

0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi