Salt la continut

Fotografie

Scrisoare de la MOS CRACIUN

• Please log in to reply
5 raspuns(uri) in acest subiect

#1 aki

aki

Yeti

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10595 Mesaje:
  • Dispozitie:Ca totdeauna...
  • Sex:Feminin

Postat 16 November 2007 - 12:54 PM

Fisier atasat  craciun36.jpg   31.37K   181 downloads

Draga,Daniela

Iti scriu acum pentru a-ti aduce aminte ca sarbatoarea Nasterii Domnului aproape ca soseste si nu mai este mult pana voi incepe sa-mi verific listele si sa umplu sacul cu cele mai frumoase cadouri pentru cei mai buni copii.
Daniela, stiu ca ai fost o fetita cuminte anul acesta asa ca abia astept sa vizitez Chisinaul in Ajunul Craciunului pentru a-ti lasa niste daruri.
Acum, daca iti doresti atat de mult telefonul mobil asa cum ai facut-o pana acum, trebuie sa continui sa fii ascultatoare si sa nu ai nici o nota de 8 la sfirsitul trimestrului si cu siguranta nu te voi uita!Mai ai o luna la dispozitie.
Stiu ca poti sa faci asta pentru mine Danuta si ca sa-ti dovedesc ca esti unul dintre copiii mei favoriti ti-am scris aceasta mica scrisoare!

Trebuie sa te las acum, Doamna Craciun gateste niste minunate prajiturele si imi face foarte mare pofta! O sa-ti pastrez si tie cateva!
Spune-mi in Chisinau ninge? La mine la atelier ninge in continuu ceea ce face ca afara sa fie foarte frig, dar oamenilor de zapada se pare ca le place! Acum sunt afara si se joaca impreuna cu renii.

Ei bine, este timpul sa inchei deoarece sute de cadouri ma asteapta sa le impachetez.Nu uita te rog sa imi lasi o bucata de placinta si putina apa pentru Rudolf si ceilalti reni! Calatoria este foarte lunga si intotdeauna ne este foame

Sa fii cuminte.
Cu dragoste,
Mos Craciun

#2 buretel

buretel

Taz

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3590 Mesaje:
  • Dispozitie:computer says no

Postat 16 November 2007 - 02:12 PM

:wub: :wub: Frumos, speram ca Mosul sa vina cu cadoul dorit la Danuta :*

#3 dany

dany

T-Rex

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 15218 Mesaje:

Postat 16 November 2007 - 02:17 PM

Ce frumooooooooosss !!!!! Mi s-a facut pielea cucurigu cand am citit inceputul ( si eu sunt tot Daniela ) :)

Sa ne spui daca a fost cuminte Danuta :hug:

#4 aki

aki

Yeti

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10595 Mesaje:
  • Dispozitie:Ca totdeauna...

Postat 16 November 2007 - 06:38 PM

Draga,Daniela

Iti scriu acum pentru a-ti aduce aminte ca sarbatoarea Nasterii Domnului aproape ca soseste si nu mai este mult pana voi incepe sa-mi verific listele si sa umplu sacul cu cele mai frumoase cadouri pentru cei mai buni copii.
Daniela, stiu ca ai fost o fetita cuminte anul acesta asa ca abia astept sa vizitez Chisinaul in Ajunul Craciunului pentru a-ti lasa niste daruri.
Acum, daca iti doresti atat de mult telefonul mobil asa cum ai facut-o pana acum, trebuie sa continui sa fii ascultatoare si sa nu ai nici o nota de 8 la sfirsitul trimestrului si cu siguranta nu te voi uita!Mai ai o luna la dispozitie.
Stiu ca poti sa faci asta pentru mine Danuta si ca sa-ti dovedesc ca esti unul dintre copiii mei favoriti ti-am scris aceasta mica scrisoare!

Trebuie sa te las acum, Doamna Craciun gateste niste minunate prajiturele si imi face foarte mare pofta! O sa-ti pastrez si tie cateva!
Spune-mi in Chisinau ninge? La mine la atelier ninge in continuu ceea ce face ca afara sa fie foarte frig, dar oamenilor de zapada se pare ca le place! Acum sunt afara si se joaca impreuna cu renii.

Ei bine, este timpul sa inchei deoarece sute de cadouri ma asteapta sa le impachetez.Nu uita te rog sa imi lasi o bucata de placinta si putina apa pentru Rudolf si ceilalti reni! Calatoria este foarte lunga si intotdeauna ne este foame

Sa fii cuminte.
Cu dragoste,
Mos Craciun

Buna seara.Eu sunt Daniela :w00t: Va multumesc pentru scrisoare, iti promit ca o sa incerc sa iau tabelul fara nici un 8,o sa fiu ascultatoare si buna.O sa te astept cu drag.
Cu stima,Daniela.

#5 nicoleta

nicoleta

Furnica

• Membri
  • Pip
  • 79 Mesaje:
  • Dispozitie:zupper bene k intotdeauna

Postat 16 November 2007 - 07:49 PM

Foarte frumos sh sentimental. E o scrisoare minunata! ;)

#6 amalia0701

amalia0701

Jaguar

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6314 Mesaje:
  • Dispozitie:Under construction

Postat 13 December 2007 - 10:08 AM

Aki cum e tabelul?

0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi