Salt la continut

Fotografie

Arhivare mesaje pm

• Please log in to reply
5 raspuns(uri) in acest subiect

#1 axe10

axe10

Taz

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3764 Mesaje:
  • Din:Bucharest
  • Dispozitie:acra
  • Sex:Feminin

Postat 16 November 2007 - 01:01 PM

Am facut o arhiva a mesajelor si le-am pus pe mail.Nu stiu daca am facut bine dand formatul text nu html ca acum sunt de necitit....stie cineva cum sa fac sa le pot citi?

#2 alex25

alex25

Nevastuica

• Membri
  • PipPipPipPipPipPip
  • 900 Mesaje:
  • Sex:Masculin

Postat 16 November 2007 - 04:16 PM

Hello!

Am testat si eu optiunea de arhivare a mesajelor... se pare ca e incompatibila cu Yahoo Mail. Din ce ai scris tu inteleg ca ai ales optiunea "Fisier Excel" pentru export. Deci intr-un final vei obtine un fisier Microsoft Excel (mai exact un CSV - comma separated values - care este un tip de fisier ce poate fi deschis cu Excel). Insa pentru a ajunge la acest pas este mai complicat.

Ti-as explica cum sa faci sa il obtii dar nu cred ca te-ar ajuta, ai avea nevoie de cateva cunostinte de programare... cel mai usor ar fi sa imi dai un Forward la email si eu iti voi trimite inapoi fisierul Excel. Scrie-mi un mesaj privat daca te intereseaza...

#3 axe10

axe10

Taz

• Membri
  • 3764 Mesaje:

Postat 17 November 2007 - 10:30 AM

Hello!

Am testat si eu optiunea de arhivare a mesajelor... se pare ca e incompatibila cu Yahoo Mail. Din ce ai scris tu inteleg ca ai ales optiunea "Fisier Excel" pentru export. Deci intr-un final vei obtine un fisier Microsoft Excel (mai exact un CSV - comma separated values - care este un tip de fisier ce poate fi deschis cu Excel). Insa pentru a ajunge la acest pas este mai complicat.

Ti-as explica cum sa faci sa il obtii dar nu cred ca te-ar ajuta, ai avea nevoie de cateva cunostinte de programare... cel mai usor ar fi sa imi dai un Forward la email si eu iti voi trimite inapoi fisierul Excel. Scrie-mi un mesaj privat daca te intereseaza...

Merci Alex...da-l [***] ca nu erau lucruri de care nu ma puteam debarasa...doar am facut o incercare sa vad cum merge!
Am constatat ca merge nu si o sa incerc cealalta varianta cu fisier html sa vad cum functioneaza...
Varianta asta ai incercat-o?

#4 axe10

axe10

Taz

• Membri
  • 3764 Mesaje:

Postat 29 November 2007 - 09:25 AM

Am facut proba cu hotmail si e perfect!

Deja mi-am golit casutza!

#5 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7976 Mesaje:
  • Din:Bucuresti
  • Dispozitie:Fericita! :D

Postat 29 November 2007 - 11:21 AM

Am testat si merge si pe Gmail, dar folositi varianta HTML.

#6 axe10

axe10

Taz

• Membri
  • 3764 Mesaje:

Postat 29 November 2007 - 01:43 PM

HTML am probat si eu....e brici!

0 useri citesc subiectul