Salt la continut

Fotografie

Livin' la vida loca :)

• Please log in to reply
7428 raspuns(uri) in acest subiect

#1 Cherie

Cherie

Crocodil

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7638 Mesaje:
  • Dispozitie:Pusa pe fapte mari :P
  • Sex:Feminin

Postat 25 November 2007 - 09:15 PM

Hello misses!

Va tot citesc de ceva timp si m-am regasit in multe dintre povestile voastre. Vesnic la dieta, ma confrunt ca si voi cu diverse probleme, esecuri, intreruperi si succese ale dietei. Imi place sa vad aici o comunitate unita, gata oricand cu o vorba buna... Experienta am in acest domeniu si sper sa pot fi si eu candva, cuiva de ajutor. :salut:
Maine e luni si sincer, nu stiu ce sa fac... WW sau Monti? Am nevoie de sprijin, de comunicare in permanenta, am mereu un dracusor pe umar care se dovedeste a fi mai rau decat ingerasul de alaturi :))
That's all for the moment! :hug: :flowers:

P.S. Si o mica tratatie pentru cine ma viziteaza...O cioco calda, langa seminu, ca tot sunt patrunsa de febra sarbatorilor :baby:

#2 Sexymom

Sexymom

Jaguar

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 9086 Mesaje:
  • Inaltime (cm):170
  • Greutate dorita:61

Postat 25 November 2007 - 10:48 PM

Bine ai venit Lady :floare: .
Eu iti doresc multa vointa, ambitie, sa ai spor in ceea ce ti-ai propus. Sunt alaturi de tine daca ai nevoie de un sfat ....dar.....la randul meu am nevoie de un sut in fund ca sa ma tin de treaba. La mine ziua de regim incepe intotdeauna luni ( nu se stie care luni, in ce luna sau an :( ).
Vad ca vrei sa ajungi la 55 de kg. Asta imi doream si eu la 30 de ani, acum ma multumesc si cu 60 de kg.
Ce inaltime ai tu?Si ce varsta?

#3 Cherie

Cherie

Crocodil

• Membri
  • 7638 Mesaje:

Postat 25 November 2007 - 11:04 PM

Hehe, atunci ne-am nimerit :hug: Astept cu nerabdare orice sut in fund pe care il voi merita! :yahoo: Chiar imi doream sa am pe cineva care sa :bataita: cu promptitudine. La cerere, ofer si eu astfel de servicii :))
Eu am 22 de ani si 1.64 <_< De maine voi incepe sa afisez si ce voi manca, eventual daca apare si ceva sport.
Multumesc de primire, esti o draguta!

Acest mesaj a fost editat de MissDiorCherie: 25 November 2007 - 11:04 PM

#4 Sexymom

Sexymom

Jaguar

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 9086 Mesaje:
  • Inaltime (cm):170
  • Greutate dorita:61

Postat 25 November 2007 - 11:09 PM

Lady hai de maine amandoua la tranta.
Eu ma pun serios pe treaba, jur pe rosu :p

Uite meniul meu de maine:
md: cafea cu lapte si zaharina
pranz(ora 13): 100 g sunca slaba, 100 g branza degresata, 100 g graham
gustare: 1 mar stafidit :))
cina: 2 iaurturi degresate si salata verde cu rosie, ceapa , 50 g. parmesan

daca mai am forta dupa asa o zi iti scriu si ce mananc marti :lol:

#5 Cherie

Cherie

Crocodil

• Membri
  • 7638 Mesaje:

Postat 25 November 2007 - 11:58 PM

Gata missy, s-a notat, de maine de apucam de treaba :naughty: Totusi, nu-i prea putin? Chiar ca nu cred sa mai ai si forta maine sa-m scrii meniul de marti... Mai adauga ceva acolo ca nu se poate! :* Eu deocamdata nush exact ce voi manca, maine fac anuntul oficial, pe masura ce voi manca. In acest moment viata mea e tare agitata, mananc pe fuga, muncesc de rup si tot asa! P.s. nu sunt fan produse degresate! Le urasc, mi se par fade si ne-masticabile. Prefer sa mananc lucruri sanatoase, desi cu oarecare grasime (sanatoasa, evident, nu jumari si slanina) gen lactate, putin unt, uleiuri, nuci si sa tin carbohidratii jos de tot. Pe mine, aia ma omoara! :unknw:
Acum fug la nani, iti doresc o noapte placuta, vise minunate, iar de maine sa incepi o saptamana minunata, lipsita de griji si suparari si cu kg topite! :* Pe mine una, maine, ma asteapta o zi infernala. :shout:

#6 Pisik

Pisik

Hiena

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4055 Mesaje:
  • Dispozitie:incerc sa ma simt bine cu mine

Postat 26 November 2007 - 09:39 AM

Bine ai venit printre forumiste! Spor la dieta! Si eu sunt foarte familiarizata cu oscilatiile de greutate, iar de un an nu mai reusesc deloc sa ma mobilizez si sa dau jos :( Simt pur si simplu ca am obosit...tie insa iti doresc mult succes! Cred ca WW e o solutie acum pt tine, ca prima dieta. Posteaza meniuri si o sa incercam sa te ajutam.
:*

#7 Candy

Candy

T-Rex

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 22263 Mesaje:
  • Dispozitie:fatty :D
  • Sex:Neutru

Postat 26 November 2007 - 10:01 AM

Neata :yahoo: si bun venit printre noi ;) Te-ai hotarat la vreo dieta.Bafta si la cat mai multe kg pierdute :*

#8 Cherie

Cherie

Crocodil

• Membri
  • 7638 Mesaje:

Postat 26 November 2007 - 11:18 AM

Bine ai venit printre forumiste! Spor la dieta! Si eu sunt foarte familiarizata cu oscilatiile de greutate, iar de un an nu mai reusesc deloc sa ma mobilizez si sa dau jos :( Simt pur si simplu ca am obosit...tie insa iti doresc mult succes! Cred ca WW e o solutie acum pt tine, ca prima dieta. Posteaza meniuri si o sa incercam sa te ajutam.
:*

Hihi, nu ar fi prima dieta, am mai tinut si WW si Monti si multe altele... Voi aborda WW pt inceput si vedem dupa... Anul acesta am reusit sa dau jos 7 kg, la modul serios, fara yo-yo :plecaciune: :*

Neata :yahoo: si bun venit printre noi ;) Te-ai hotarat la vreo dieta.Bafta si la cat mai multe kg pierdute :*

Multumesc frumos de primire, esti o draguta! :*

Astazi m-am trezit f. bine dispusa, am mancat o banana mica, iar acum savurez o cana de cioco calda (aia de la Nestle-Cioco, e super tare) cu jumatate de lingurita de zahar brun, de mancat, daca apuc sa mananc pe la 3-4, e bine, am la treaba :crazy:
Va urez o saptamana minunata!!! :cheer:

#9 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • 7976 Mesaje:
  • Din:Bucuresti
  • Dispozitie:Fericita! :D

Postat 26 November 2007 - 11:46 AM

:flowers: Bine ai venit, Miss! Eu nu sunt nici cu WW, nici cu Monti acum, dar la un moment dat am fost cu fiecare. :)) Te ajut si eu cu un sfat, cu o vorba buna, cu ce pot! :*

Succese multe iti doresc!

PS (socoteli administrative :give_rose: ): Vad ca ai atasat o cafeluta si pentru ca esti la inceput probabil nu stii ca exista o limita fizica pentru fisierele atasate (care se termina repejor :lol2: ) si sa evitam probleme viitoare, folosim cand chiar nu merge altfel functia de atasare. Pentru poze de obicei folosim imageshack.us. Uite aici un subiect despre Cum incarc o fotografie pe forum?

Pupici!

#10 Cherie

Cherie

Crocodil

• Membri
  • 7638 Mesaje:

Postat 26 November 2007 - 12:04 PM

:flowers: Bine ai venit, Miss! Eu nu sunt nici cu WW, nici cu Monti acum, dar la un moment dat am fost cu fiecare. :)) Te ajut si eu cu un sfat, cu o vorba buna, cu ce pot! :*

Succese multe iti doresc!

PS (socoteli administrative :give_rose: ): Vad ca ai atasat o cafeluta si pentru ca esti la inceput probabil nu stii ca exista o limita fizica pentru fisierele atasate (care se termina repejor :lol2: ) si sa evitam probleme viitoare, folosim cand chiar nu merge altfel functia de atasare. Pentru poze de obicei folosim imageshack.us. Uite aici un subiect despre Cum incarc o fotografie pe forum?

Pupici!

Oki, doki missy! Nu atasez eu asa de muuulte poze incat sa-mi termin ratia! Aia era asa, de bun venit :naughty: Urmatoarea va fi peste ceva timp ;)
Multumesc de primire, si relax, facem noi fata cumva :*
P.S. Acum vreo luna si ceva, mi-am luat o pereche de blugi care nu ma incapeau deloc, motivational asa, cu 2 numere mai mici, in speranta si motivatia sa-i port pana de Craciun. I-am probat acum o saptamana si ceva, pot sa-i inchid, insa plesnesc pe mine => ceva bun s-a intamplat si se va intampla si de acum incolo! Sunt super frumosi, am dat si ceva bani pe ei, asa ca trebuie neaparat sa ma tin de promisiune! :cheer: :cow: That's my motivation B)

Voi ce papati astazi? :eat: Sunt total lipsita de inspiratie.. :w00t:

#11 aki

aki

Yeti

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10595 Mesaje:
  • Dispozitie:Ca totdeauna...

Postat 26 November 2007 - 12:11 PM

:* Buna MissDiorCherie.Bine ai venit printre noi. :hug:
Bafta la slabit

#12 Pisik

Pisik

Hiena

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4055 Mesaje:
  • Dispozitie:incerc sa ma simt bine cu mine

Postat 26 November 2007 - 12:13 PM

Miss Dior, cu ce ai slabit cele 7kg? Pune-ne un meniu al unei zile de dieta. Pt astazi, nu stiu, cred ca ai putea sa papi ceva puiut cu salata daca nu tii post, daca tii legume, salate, etc.

Cred ca important este sa iei micul dejun, vad ca iti lipseste....

#13 May

May

Yeti

• Membri
  • 12300 Mesaje:
  • Din:Madrid
  • Dispozitie:just fine :)

Postat 26 November 2007 - 12:28 PM

Bine ai venit :cheer: Poate ne spui mai multe despre tine: copii, sot, amant, soacra, purcei, catei alea alea :*

Acest mesaj a fost editat de Maybeline: 26 November 2007 - 12:29 PM

#14 Cherie

Cherie

Crocodil

• Membri
  • 7638 Mesaje:

Postat 26 November 2007 - 12:35 PM

Aki, mersi mult :*
Pisik, pai dieta & sport. Ideea a fost sa-mi schimb modul de viata si apoi sa slabesc.
Meniu al unei zile de dieta, ca de exemplu azi, nu am :blushing: Mananc mai mult prin oras, iar mancare de acasa imi iau f. rar... Nu-mi place mancarea reincalzita, am si eu o nebunie :crazy: Am traditionalele iaurturi, Almette sau alte mici trucuri. Fara paine, klar! Mai beau din cand in cand o cioco calda, mai ales cand am mult de treaba. Iar cu micul dejun, da, am o problema, nu prea il servesc sau il servesc pe la 11-12 ziua si atunci pe fuga. :unknw: Shame on me :wacko:

Bine ai venit :cheer: Poate ne spui mai multe despre tine: copii, sot, amant, soacra, purcei, catei alea alea :*

Hehe. Am si eu un prieten, de vreo 3 ani (impliniti luna asta, pe 17), o familie frumoasa si nu prea numeroasa, un catel frumos, care a imbatranit si acum e cam bolnav (si sunt tare trista din cauza asta). Lucrez, sunt si la facultate, vorbesc mult, rad, sunt f. sociabila si comunicativa si in rest, ce sa va mai zic? Intrebati`ma voi si va raspund cu placere!
:* pt primire

#15 May

May

Yeti

• Membri
  • 12300 Mesaje:
  • Din:Madrid
  • Dispozitie:just fine :)

Postat 26 November 2007 - 12:38 PM

Cand te vedem si noi? O poza, ceva? :naughty: