Salt la continut

Fotografie

viata la "20 de ani pe un picior"

• Please log in to reply
447 raspuns(uri) in acest subiect

#1 lilistiuca

lilistiuca

Ciocanitoare

• Membri
  • PipPipPipPip
  • 493 Mesaje:
  • Dispozitie:am avut si zile mai bune!!!
  • Sex:Feminin

Postat 18 December 2007 - 08:24 AM

ziua buna la toata lumea!!!

dupa cum scrie si in titlu am "20 de ani pe un picior"...inca......peste citeva zile implinesc 41 de ani....sincer, ma cam deprima cum suna, chiar daca sufletul meu este mai tinar. imi povestea domnisoara mea, care are 14 ani, ca o doamna mai in virsta.....cit de de in virsta, intreb......a...nu foarte, cam ca tine......pai sa nu te apuce deprimarea????

oricit de mult imi plac sarbatorile de iarna mereu ma apuca si un pic de deprimare.....poate pentru ca ziua mea de nastere e pe 30 decembrie, cind toata lumea se pregateste de revelion....

cert este ca simt nevoia sa ma ocup mai mult de mine, sa fac mici nebunii, sa ies din rutina....

primul lucru cu care ar trebui sa incep ar fi sa fac miscare....singura miscare pe care o fac in prezent este mersul pe jos...imi place......dar nu este suficient

al doilea ar fi sa slabesc deoarece am cam 5 kg in plus, nu mult, recunosc, dar nu reusesc sa le urnesc la vale deloc...

pana una alta imi fac doar planuri, sper sa ma apuc dupa ce trec sarbatorile si de sport si de niscaiva cura de slabire.

nu stiu ce sa va mai spun.....poate ma intrebati voi si cu ocazia asta va cer si ajutorul in privinta planurilor mele.

va sarut si va doresc o zi buna la toate!!!

#2 Deea

Deea

Koala

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2356 Mesaje:

Postat 18 December 2007 - 08:39 AM

Bine ai venit! :hug:

Noi suntem tare curioase din fire si o sa te descoasem pe toate partile, o sa-ti cerem si poze cu toate minunile :) ; de ex. daca zici ca ti-ai cumparat o pereche de pantofi...hop si noi ca vrem sa o vedem; daca merge mandra ta la o petrecere....hop si noi ca vrem poze cu tinuta, coafura etc. :)

De sport cred ca poti sa te ocupi si acum printre 2 sarmale si 3 bomboane....dupa revelion tare multe dintre noi se vor apuca....sau macar vor incerca sa revina la o alimentatie echilibrata.

O zi frumoasa!

#3 lilistiuca

lilistiuca

Ciocanitoare

• Membri
  • PipPipPipPip
  • 493 Mesaje:

Postat 18 December 2007 - 09:04 AM

multumesc de primire, deea!!!

:*

#4 julyalina

julyalina

Taz

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3360 Mesaje:
  • Dispozitie:dor de zilele insorite

Postat 18 December 2007 - 09:10 AM

bine ai venit printre noi lili! :give_rose:

pentru inceput spune-ne si noua cam care sunt obiceiurile tale alimentare ca sa ne dam cu parerea ;)

#5 lilistiuca

lilistiuca

Ciocanitoare

• Membri
  • PipPipPipPip
  • 493 Mesaje:

Postat 18 December 2007 - 09:44 AM

bine v-am gasit!!! :*

hehe.....obiceiuri alimentare......proaste zic eu :(

dimineata beau cafea pe stomacol gol, apoi ma ingrop in dosare si pe la 11 cind ma doare stomacul pap si eu ceva iaurt, brinza de vaci...apoi pina la sfirsitul programului mai bag ceva fructe si mai maninc seara pe la 18 acasa ceva mincarica....si pe la 8 seara mai bag niste brinza fie de burduf, brie....cu o bere neagra sau un pahar de vin...

maninc foarte rar mezeluri, nu prea maninc carne, nu maninc prajit, in general gatesc destul de usor deoarece si eu si sotul am avut hepatita in copilarie, eu m-am si operat de colecist....

recunosc insa ca am zile in care maninc mult :sorry: , compulsiv chiar si zile in care abia ma apropii de mincare....

maninc des orez, paste......dar nu cartofi... (cartofi prajiti nu exista la mine in dictionar- poate la cuptor)

in general m-a ajutat metabolismul, dar de cind cu operatiile (acum 4 ani o histerectomie subtotala si acum 2 ani o colecistecomie) merge mai greu.....

ce sa va mai spun????

Acest mesaj a fost editat de lilistiuca: 18 December 2007 - 09:45 AM

#6 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7974 Mesaje:
  • Din:Bucuresti
  • Dispozitie:Fericita! :D

Postat 18 December 2007 - 10:57 AM

:give_rose: Bine ai venit!

Te-ai gandit la ce activitate vrei sa faci? Ai avea timp de sala dupa serviciu, daca termini la 18, nu? :D Acum e cam frig pentru activitati in aer liber, deci...asteptam sa vedem planul de bataie. :p

#7 Candy

Candy

T-Rex

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 22263 Mesaje:
  • Dispozitie:fatty :D
  • Sex:Neutru

Postat 18 December 2007 - 10:58 AM

Bun venit :give_rose:

#8 lilistiuca

lilistiuca

Ciocanitoare

• Membri
  • PipPipPipPip
  • 493 Mesaje:

Postat 18 December 2007 - 11:20 AM

bine v-am gasit pe toate!!!

sincer nu prea am timp de sala, dar am acasa una bicicleta de camera si o groaza de DVD-uri cu pilates, cindy crawford, etc...care zac nebagate in seama.... :sorry:

plan de bataie inca nu am.... :p ....pina una alta ma gindesc la piftie si la cozonaci!!!!

#9 Candy

Candy

T-Rex

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 22263 Mesaje:
  • Dispozitie:fatty :D
  • Sex:Neutru

Postat 18 December 2007 - 11:25 AM

Chiar am citit intr-o revista ieri cum sa facem sa nu punem totusi atat de multe kg de sarbatori si scris ca in loc de salata boeuf mai bine mananci piftie ca la piftie ii poti da la o parte grasimea de deasupra pe cand la salata boeuf maioneza e esentiala; apoi sa alegi mai bine 2-3 sarmalute decat un carnati prajit ca in afara ca are deja ff multe grasimi daca il mai si prajesti in ulei deja e o bomba calorica ;)
Numai bine de mine .. nu imi place piftia iar de la cozonac fac arsuri esofagiene asa ca nu pot manca :lol: :lol:

#10 lilistiuca

lilistiuca

Ciocanitoare

• Membri
  • PipPipPipPip
  • 493 Mesaje:

Postat 18 December 2007 - 11:56 AM

norocul meu ca nu maninc prajit, nu imi prieste...dar cu siguranta ca voi baga in mine boeuf, cozonac udat cu vin din abundenta si tort....ca de, pe 30 va fi ziua mea, pe 1 ianuarie a lui mama..o sa o tinem langa :p

#11 lilistiuca

lilistiuca

Ciocanitoare

• Membri
  • PipPipPipPip
  • 493 Mesaje:

Postat 19 December 2007 - 08:24 AM

buna dimineata!!

aseara citeam dintr-o carte scrisa de Bob Grene (se pare ca e tipul care a ajutat-o pe Oprah sa slabeasca) si cred .. :huh: ...ca mi-am cam facut o idee despre cum o sa ma apuc de slabit .

musai luat micul dejun si cred ca va consta in iaurt, cereale cu lapte sau ceva brinzeturi slabe.

ar trebui sa am mese fixe, nu sa rontai cite ceva de cite ori imi vine....

sa nu mai maninc dupa ora 19 si cel mai important ar fi sa uit de paharul cu bere neagra sau vin din fiecare seara....mi-e si rusine de mine, parca as fi alcolica....ani de zile nu am pus strop de bautura in gura .....

apoi cred ca ar trebui sa mai stresez bicicleta stationara din dotare, ca am cam abandonat-o de mai bine de un an......

cam atit momentan......ca la diete ca atare nu ma prea pricep....am reusit sa mai slabesc cu un fel de dieta, doar orez fiert si mere 3-4 zile la rind si dadeam jos cam 2 kg......dar nu ma mai vad acum facind asta....

cum vi se pare???

#12 julyalina

julyalina

Taz

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3360 Mesaje:
  • Dispozitie:dor de zilele insorite

Postat 19 December 2007 - 09:08 AM

'neatza lili!
io zic asa: bine zice dl green ! in plus, branza aia care o mananci seara are o groaza de calorii :(
stiu ca este buna ca eu sunt lesinata dupa specialitati de branza - cu mucegaiuri sau fara, imi plac toate :drool: mai putin aia de burduf :( DAR ... ideea este ca ai foarte mute calorii seara .
intra si tu pe site-ul A S T A , iti faci cont si vezi cam cate calorii mananci zilnic, cata miscare, etc.

pies mie imi place piftia. iar cozonacul... il ador :drool:

#13 lilistiuca

lilistiuca

Ciocanitoare

• Membri
  • PipPipPipPip
  • 493 Mesaje:

Postat 19 December 2007 - 09:50 AM

ai dreptate cu brinzeturile....chiar daca nu maninc mult sunt bombe calorice.....nu maninc des, dar de cum da frigul parca ma apuca nebunia si dau poftele peste mine.....

interesant site-ul respectiv, am sa aprofundez......mercic! :*

#14 amalia0701

amalia0701

Jaguar

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6314 Mesaje:
  • Dispozitie:Under construction

Postat 19 December 2007 - 11:03 AM

:welcome:

#15 lilistiuca

lilistiuca

Ciocanitoare

• Membri
  • PipPipPipPip
  • 493 Mesaje:

Postat 19 December 2007 - 12:04 PM

:welcome:

bine te-am gasit!!!

1 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Bing (1)