Salt la continut

Fotografie

Dieta disociata simpla

• Please log in to reply
8 raspuns(uri) in acest subiect

#1 Sexymom

Sexymom

Jaguar

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 9086 Mesaje:
  • Sex:Feminin
  • Inaltime (cm):170
  • Greutate dorita:61

Postat 27 December 2007 - 07:19 PM

Dieta disociata simpla

Aceasta dieta disociata este o dieta ce tine relativ putin (4 zile) si este ideala pentru a pierde din greutate inainte de un eveniment important!
Principala caracteristica este consumarea unui singur tip de alimente in fiecare din cele 4 zile.

Ziua 1: fructe (se alege un singur fruct, de exemplu mar, si se consuma in cite cantitati se doreste).

Ziua 2: lactate - un sigur fel dintre branza, lapte sau iaurt, in cantitati la alegere

Ziua 3: cartofi, fierti, fara condimente sau unt.

Ziua 4: carne, slaba, de pui sau vita, nu prajita in ulei.

In urma dietei, daca este tinuta corect, se pot pierde aproximativ 2-2.5 kg si este relativ simplu de tinut.

#2 Sexymom

Sexymom

Jaguar

• Moderatori
  • 9086 Mesaje:

Postat 28 December 2007 - 09:53 AM

De asta ce parere aveti?macar e de scurt timp :(

#3 May

May

Yeti

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12300 Mesaje:
  • Din:Madrid
  • Dispozitie:just fine :)

Postat 28 December 2007 - 01:25 PM

Daca o tii doar ca sa mai slabesti putin inainte de Revelion.... sa zicem ca e ok, dar pe o perioada mai lunga nici nu se pune problema. Oricum, ce slabesti in astea 4 zile iei inapoi in ziua de Revelion <_<

#4 Cherie

Cherie

Crocodil

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7638 Mesaje:
  • Dispozitie:Pusa pe fapte mari :P

Postat 28 December 2007 - 06:36 PM

Daca o tii doar ca sa mai slabesti putin inainte de Revelion.... sa zicem ca e ok, dar pe o perioada mai lunga nici nu se pune problema. Oricum, ce slabesti in astea 4 zile iei inapoi in ziua de Revelion <_<

Adevarat! Eu am avut numai insuccese cu aceasta dieta!

#5 lilistiuca

lilistiuca

Ciocanitoare

• Membri
  • PipPipPipPip
  • 493 Mesaje:
  • Dispozitie:am avut si zile mai bune!!!

Postat 07 January 2008 - 10:47 AM

si eu am incercat...dar e atit de monotona....si pui imediat la loc.....

#6 allesandra

allesandra

Amiba

• Membri
  • 32 Mesaje:
  • Dispozitie:increzatoare -

Postat 09 May 2008 - 08:46 PM

:salut: Dieta asta e buna pt cele mai norocoase care au de dat jos putin e kg, nu 10 cate imi doresc eu .
Mai tine careva daneza?

#7 fairyfeller

fairyfeller

Ciocanitoare

• Membri
  • PipPipPipPip
  • 331 Mesaje:

Postat 08 June 2008 - 08:26 AM

buna feleor! eu abia am inceput dieta disociata de miercuri, 4 iunie 2008. am 1,68 si cam 68 de kilograme si as vrea sa dau jos cam 10 kilograme. nu pot tine cate 3 zile ca mor mancand 3 zile la rand doar carne si am adaptat-o putin.
MIERCURI, 4 iunie 2008 -ZI DE FRUCTE
- o cafea la prima ora ca nu pot trai fara ea indulcita cu o lingurita mica de miere de padure, naturala. e de preferat zaharului sau indulcitorului.
- la ora 10 o banana medie
- apoi, toata ziua, pana la ora 18 am mancat in reprize un ananas proaspat. nu compot. si chiar daca e dulce, ananasul nu are decat 45 de calorii la 100 grame, deci am fost toata ziua sub 1000 calorii. si chiar am fost satula.

JOI, 5 IUNIE 2008 - ZI DE CARNE
- dimineata am mancat goi 2 crenwursti fierti si cafeaua
- pranz si cina pana la 18 un piept de curcan la gratar gol, doar cu putina sare ca n-are nici un gust altfel.

VINERI, 6 IUNIE 2008 - ZI DE LEGUME
- dimineata un cartof fiert natur cu salata de rosii dar nu prea mult si cu ulei de masline, o lingura si otet balsamic si cafeaua
- pranz, amestec chinezesc inabusit , jumatate de punga ca are 450 de g si nu pot manca atat, cu un cartof facut piure. la amestec chinezesc, sa fie mai gustos se pune sos de soia si se sfarama un catel de usturoi .
- la ora 18 o salata de varza, cam 300 grame ca nu poti mai mult sa mananci, e multa, cu masline.

SAMBATA, 7 IUNIE, 2008 - ZI DE LACTATE
- dimineata 100 grame de cas cu masline, de preferat verzi si cafeaua
- pranz un iaurt danone cremosso, mic, de 145 g
- seare, adica ora 18 , alte 100, 150 de grame de cas cu masline.
eu mi-am pregatiti initial 400 de grame cas toata ziua, dar a fost foarte mult si nu am putut manca atat.

DUMINICA, 8 IUNIE 2008 - ZI DE PESTE
- dimineata , un file de somn la grill in cuptor, cu saramura si cafeaua
- pranz, creveti la gratar, cam 250 de g ca punga are 500 si nu poti manca atat
- seara, voi servi o salata de varza goala ca nu mai pot manca peste

pentru LUNI, 9 IUNIE, 2008 AM ZI DE OREZ
am pregatit 200g orez nepreparat pe care il fac pilaf, dar nu gras sau cu alte legume ci simplu si il mananc in 2 reprize, rezervand seara pentru o salata.

de MARTI, o iau de la capat . nu e greu de tinut asa . precizez ca intre mese, si dupa ora 18, beau asa, in ordinea asta:
- dupa masa de dimineata, beau o cana 300ml de ceai diuretic ( eu am si probleme cu rinichii)
-pe la 10, o cana de ceai verde , tot 300ml, ca am o cana asa
- dupa pranz, tot ceai verde, 300ml
-inainte de masa de seara, cam pe la ora 17, ceai diuretic din nou
-dupa masa de seara, o cana de ceai diuretic
- inainte de culcare, pe la 21, o cana de ceai de slabit.

am comandat si un aparat de gimnastica petru picioare si fesieri de la teleshopping. e cel pe care te sui si aluneci in lateral si iti lucrezi muschii si ai fundului si cei interiori ai picioarelor, care sunt greu de lucrat. nu m-am cantarit inca dar se simte pe imbracaminte si pe starea fizica in general.si nici nu vreau sa ma cantaresc decat dupa ce trece o luna. vreau sa tin acest regim pana akung la greutatea dorita, dupa care trec la regim disociat pe intreaga zi si sa nu depasesti 1000 calorii pe zi in zilelel statice si 1300 calorii in zilelel solicitatnte, de munca fizica. am serviciu static si de aceea eu trebuie sa respect cele 1000 calorii dupa aceea.

#8 Sexymom

Sexymom

Jaguar

• Moderatori
  • 9086 Mesaje:

Postat 08 June 2008 - 08:45 AM

Bine ai venit printre noi, mult succes in continuare. :floare:

Mananci cam putin :( numai 1000 de calorii), mai adauga macar 150 in plus.

#9 fairyfeller

fairyfeller

Ciocanitoare

• Membri
  • PipPipPipPip
  • 331 Mesaje:

Postat 08 June 2008 - 09:11 AM

Bine ai venit printre noi, mult succes in continuare. :floare:

Mananci cam putin :( numai 1000 de calorii), mai adauga macar 150 in plus.

multumesc. stiu ca e putin, dar chiar nu mi-e foame. plus ca eu sunt invatatoare si nu am un serviciu extrem de solicitant fizic, iar de vineri intru in vacanta, deci e lejer. si nici nu mi-e pofta de alte mancaruri, chiar daca sotul meu si fetita mea mananca altceva. sper sa am rezultate. am 30 de ani si nu am titnut niciodata dieta, ca nu am avut nevoie, dar de 1 an am cam facut niste colacei, ca mancam cam tarziu si destul d emulte dulciuri si paine, ca fac in casa la aparat si e atat de buna proaspata.....

0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi