Salt la continut

Fotografie

The Edge of Reason

• Please log in to reply
211 raspuns(uri) in acest subiect

#1 Dumbo

Dumbo

Marmota

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1155 Mesaje:
  • Sex:Feminin

Postat 18 January 2008 - 11:20 PM

Iata ca m-am apucat sa imi fac si eu jurnal.
Of, inca un jurnal, se vor gandi unele fete.
Da, vreau sa imi fac si eu jurnal pentru ca nu imi place sa scriu atat de mult despre mine in jurnalele altora. Mi se pare ca intr-un fel e ca si cum ai intrerupe discutia cuiva. Asta nu ma va impiedica sa va vizitez ori de cate ori voi avea ocazia.
Simt ca nu am spus prea multe despre mine, din cauza asta am gasit portita asta de scapare.

Sunt o persoana care adora sa duca totul la extrem. Acum incerc din nou sa imi caut echilibrul. Din pacate nu stiu daca voi reusi.
Ce sa mai spun despre mine?
Toata viata am fost grasunica. Nici grasa, dar nici slaba. Maica'mea si-a dat seama cam tarziu ca nu sunt chiar slaba, dar in loc sa ma aduca pe linia de plutire m-a ajutat sa ma scufund. Am ajuns sa ascund mancare si sa manac pe ascuns ciocolata, prajituri si tot felul de "bunatati". Inca am mai ramas cu problema asta a rontaielii in momente de stres. Cateodata cand sunt suparata pur si simplu incep sa rontai si abia cand termin imi dau seama de dezastru.
In genereal am oscilat in jurul aceleaiasi greutati, +/- 4kg vara, cand mananc mai putin.
Cea mai mare problema: cina, la ore prea tarzii si prea consistenta. Nu reusesc sa ajung acasa mai devreme de ora 7 seara, deci cina e dupa aceasta ora.

Planul meu: 3 mese pe zi, probabil cu 2 gustari ca sa reducem disperarea de la cina.
Uf, gata, am scris asa de mult...

Acest mesaj a fost editat de Dumbo: 18 January 2008 - 11:35 PM

#2 aki

aki

Yeti

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10595 Mesaje:
  • Dispozitie:Ca totdeauna...

Postat 18 January 2008 - 11:25 PM

Bafta draga :* .Pui si un tiker? :p

#3 zaha

zaha

Koala

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2371 Mesaje:
  • Din:colo
  • Dispozitie:zen

Postat 18 January 2008 - 11:37 PM

Welcome, Dumbo, in randul jurnalistelor! :*

Un jurnal e o idee excelenta in incercarea de a gasi acel echilibru despre care vorbesti. E greu de gasit, si e si mai greu de mentinut. Cred ca echilibrul nu tine neaparat de numarul kilogramelor - sa ajungi la acea greutate la care sa te simti nici "grasunica" :hug: , nici prea slaba- ci mai degraba la acea stare cand te simti bine cu tine si cu corpul tau.

Mi-ar placea sa aflu mai multe despre tine, pentru ca imi esti simpatica ;) . Si daca ai nevoie de un sfat, o vorba buna sau un tras de maneca, oricand, cu multa placere :lol2:

Succes in ceea ce ti-ai propus!

#4 Dumbo

Dumbo

Marmota

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1155 Mesaje:

Postat 19 January 2008 - 12:14 AM

Multumesc pentru urari.

Sunt o maniaca in ceea ce priveste hainele, deci la mine nu e atat de important sa ma simt bine in pielea mea, cat sa ma simt bine in hainele mele.

#5 ganesha

ganesha

Crocodil

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7559 Mesaje:
  • Din:London, ON
  • Dispozitie:daydreaming :)

Postat 19 January 2008 - 01:05 AM

Of, inca un jurnal, se vor gandi unele fete.

Nu, e de fapt: yuppie, inca un jurnal :cheer:

Un jurnal te poate ajuta sa-ti tii gindurile si planurile in ordine, si ai unde sa te intorci si sa vezi ce-ai facut bine si ce nu.

Eu iti urez de spor mult si sint aici sa fac galerie daca ai nevoie! :cheer:

#6 dany

dany

T-Rex

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 15218 Mesaje:

Postat 19 January 2008 - 11:29 AM

Bine ai venit , Dumbo ! :give_rose: :cheer:

Sper sa iti gasesti cat mai repede echilibrul si daca te putem ajuta cumva , striga-ne si aici suntem ! :hug:

pies : care e numele tau , de fapt ? :blushing: Am vazut la profil ceva cu irinusha ..... Asta e ?

#7 Ama.ro

Ama.ro

Ciocanitoare

• Membri
  • PipPipPipPip
  • 327 Mesaje:

Postat 19 January 2008 - 12:11 PM

Irinooooo!!!!! :D
Ce ma bucur ca ti-ai deschis jurnal! ;)
Nu mai esti la ww? Eu de ieri am inceput sa numar iar.Bine..ieri am cam sarit calul..dar asta e, e doar o zi.
Asa ..de inceput de regim:

Imagine postata
:*

#8 stardust

stardust

Ciocanitoare

• Membri
  • PipPipPipPip
  • 362 Mesaje:

Postat 19 January 2008 - 12:14 PM

Pup o jumatate de timisoreanca pe un obraz, si o jumatate de bucuresteanca pe celalalt, asa, de bun venit :* :*

Eu ma bucur ca ti-ai facut jurnal, asa esti mai usor de gasit ;)

Spor la toate ce-ti propui si... mai vin in vizita! :)

#9 Andreea-Rodica

Andreea-Rodica

Hiena

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4925 Mesaje:
  • Din:Suceava
  • Dispozitie:Vine, vine primavara!!!

Postat 19 January 2008 - 01:36 PM

:welcome: Spor la dat kg jos!
Mai trec pe aici sa vad ce dieta tii, cam ce mananci si altele.

Acest mesaj a fost editat de Andreea-Rodica: 19 January 2008 - 01:36 PM

#10 Dumbo

Dumbo

Marmota

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1155 Mesaje:

Postat 19 January 2008 - 06:49 PM

:blushing:
wow, ce de lume in vizita la mine si eu umblu creanga prin oras.
Azi de dimineata la 6:30 pisica mea proprietate personala a uitat ca e week-end si s-a apucat sa ma trezeasca, ca in fiecare dimineata. Numai ca azi era sambata, eu chiar voiam sa mai dorm....
Asa ca m-am trezit, m-am mai plimbat prin casa si m-am culcat la loc. :doh:

Programul de azi: curatenie, cumparaturi, curatenie si probabil pe seara program de relaxare.
Meniul de azi:
dimineata (la ora 12:00) - cereale integrale cu lapte
pranz (la ora 17:00) - cartofi piure cu 4 fish fingers si salata de varza
cina - probabil pana in ora 8 - fructe si probabil un ceai fierbinte.

Ama deci te ascunzi... de ce nu mai scrii?
Acum incerc sa numar caloriile si sa ma mentinin jur de 1000. Mai greu al lucru, ca nicidata nu stii ce contine chestia aia din farfurie...

#11 Ama.ro

Ama.ro

Ciocanitoare

• Membri
  • PipPipPipPip
  • 327 Mesaje:

Postat 20 January 2008 - 02:58 PM

Pai mai citesc..sa stii. :grin: N-am mai scris pt ca timpul meu a inceput sa fie din ce in ce mai limitat din pacate..
Si mai intru si-n sesiune.. :doh:
Tu ce ai mai facut?

#12 aki

aki

Yeti

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10595 Mesaje:
  • Dispozitie:Ca totdeauna...

Postat 20 January 2008 - 05:18 PM

Irinus :hug: o saptamina linistita si plina de progrese iti doresc :*

#13 Candy

Candy

T-Rex

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 22263 Mesaje:
  • Dispozitie:fatty :D
  • Sex:Neutru

Postat 20 January 2008 - 07:12 PM

Buna seara si felicitari pt jurnal :* :* Bafta la slabit si asteptam meniurile tale :*

#14 Sexymom

Sexymom

Jaguar

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 9086 Mesaje:
  • Inaltime (cm):170
  • Greutate dorita:61

Postat 20 January 2008 - 09:58 PM

Hola gagico, e bine ca ai jurnal, asa poti scrie tot ce iti trece prin minte nu neaparat ce mananci zi de zi, si cum te simti zi de zi.Eu una asta fac, dupa cum ai observat scriu toate tampeniile , dar pe mine ma ajuta sa ma descarc.
Si eu as vrea sa stiu ce plan de bataie ai, cate kg ai acum si la cate vrei sa ajungi, varsta nu trebuie sa ti-o stiu ca esti clar tanara, frumoasa si motivata. :*
Eu incerc sa mananc in jur de 1000 de kcal pe zi, asa ca si tine, nu ajung niciodata la 3 mese pe zi din pacate, mananc cand ajung acasa, la ore tarzii cand toata lumea ma lasa in pace si am liniste.

#15 Dumbo

Dumbo

Marmota

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1155 Mesaje:

Postat 20 January 2008 - 10:40 PM

Am 32 de ani (hihihi era sa scriu 23). Am cam 162cm si acum cu noul cantar oscilez intre 66.6-68 kg. Nu par chiar asa de grasuna ca sunt cam dotata si cu multe curbe asa ca mai salvez un pic aparentele.

Mananc foarte mult pe baza de stres, asa ca incerc sa nu ma stresez. Dar cum la lucru am parte de o gramada de chestii care mai de care mai enervante si stresante...
Imi plac chestiile ingrasacioase sarate, nu ma dau in vant dupa dulciuri.

Azi nu am prea multe de scris in legatura cu meniul. Am fost in vizita asa ca am cam dat iama in prajituri.

Tot azi am reusit sa ma enervez un pic. Am vorbit cu maica'mea la telefon si ca de obicei ies scantei. Nu avem nimic in comun in ceea ce priveste imbracamintea. Ea ma vede imbracata in costumas (eventual cu fusta pana sub genunchi) si cu pantofi din aia gen 1900, eventual cu o geanta de cucoana. Eu ma imbrac in jeansi, adidasi, pantofi sport, tricouri, bluze, camasi. In general blugii de anul asta i-am luat genul ... putin uzat, un pic decolorat. Sunt o snoaba si imi plac lucrurile "de firma". Prin de firma inteleg H&M, Zara, Esprit... nu cine stie ce firme. Ei ii plac hainele din BIG Berceni. Cu toate astea insista sa imi cumpere haine, desi stie ca stramb din nas de fiecare data.
N-am ce face, o iubesc asa cum e, e mama mea si nu as schimba-o cu alta ca nu stiu cat imi ia sa ma obisnuiesc cu ea...

In fine, azi ma suna si imi zice ca mi-a luat o pereche de pantaloni. Am reusit cu greu sa imi calmez entuziasmul. Dar, imi zice cat cm ai in talie? Ma masor, si comunic promt: 80 cm. Pai, nu iti sunt buni, mai slabeste. Zi, nah, pana cand? Pana ajungi la 90-60-90. Nu am mai continuat discutia, nu ajungeam nicaieri.

Sexy, asta era ideea mea, nu vreau sa "poluez" jurnalele altora.

Bubule, de marti pleaca al meu in delegatie, asa ca daca ma lasa mitza ma apuc de pillates.

:give_rose: va doresc si voua o saptamana cat mai usoara (inclusiv la cantar).

0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi