Salt la continut

Fotografie

Regim pt. cele care stau la birou si mananca dezordonat

• Please log in to reply
8 raspuns(uri) in acest subiect

#1 Sexymom

Sexymom

Jaguar

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 9086 Mesaje:
  • Sex:Feminin
  • Inaltime (cm):170
  • Greutate dorita:61

Postat 20 January 2008 - 11:16 AM

Prima zi
Mic dejun: un pahar cu suc de fructe fara zahar, 3 biscuiti de orez cu miere;

Ora 11: un fruct;

Prinz: o chifla cu sunca, fara grasime;

Ora 17: un fruct;

Cina: o portie de carne pe gratar, salata cu o lingurita de ulei.

A doua zi
Mic dejun: un pahar cu suc de fructe fara zahar, 2 fructe, o ceasca de cafea din orz cu o lingurita de zahar;

Prinz: o portie de ton nature, creveti fierti, salata mixta;

Cina: o portie de spaghete cu rosii si busuioc, salata cu o lingurita de ulei.

A treia zi
Mic dejun: un iaurt cu cereale, o ceasca de cafea cu o lingurita de zahar;

Prinz: o portie de carne de vita condimentata, cereale, o chifla;

Cina: o portie de peste cu legume, salata cu o lingurita de ulei.

A patra zi
Mic dejun: un pahar cu suc de fructe fara zahar, 2 felii de piine cu marmelada, cafea din orz cu o lingurita de zahar;

Prinz: o salata mixta cu o lingurita de ulei;

Cina: un ou tare, o felie de piine prajita cu o rosie, salata cu o lingurita de ulei.

A cincea zi
Mic dejun: o cafea cu o lingurita de zahar, o briosa;

Prinz: o felie de pizza;

Cina: o portie de carne alba fripta, salata cu o lingurita de ulei.
Alimentele se pot prepara de acasa, se slabeste in jur de 2 kg in 5 zile.

Scris de Marilena Popescu in Revista Slab sau Gras.

#2 Amazoana

Amazoana

Lama

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5140 Mesaje:
  • Din:Constanta
  • Dispozitie:Happy!

Postat 21 January 2008 - 09:16 AM

Ah Sexy, dieta asta este pt mine cu dedicatie, nu?
Voi incerca sa o tin chiar de azi. Stii ce nu vad? Unde e cafeaua si o fi vreo problema daca ii pun o lingurita de miere?

#3 lilistiuca

lilistiuca

Ciocanitoare

• Membri
  • PipPipPipPip
  • 493 Mesaje:
  • Dispozitie:am avut si zile mai bune!!!

Postat 21 January 2008 - 01:34 PM

mai sexosule...pai eu mor de foame cu dieta asta..... :w00t:

cite calorii or fi pe zi???

#4 Cherie

Cherie

Crocodil

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7638 Mesaje:
  • Dispozitie:Pusa pe fapte mari :P

Postat 22 January 2008 - 04:54 PM

Scris de Marilena Popescu in Revista Slab sau Gras.

Acea Marilena Popescu care are 150 de kile si ne tot streseaza pe la tv?
:lol: :lol: :lol: :lol:

Acest mesaj a fost editat de MissDiorCherie: 22 January 2008 - 04:54 PM

#5 Sexymom

Sexymom

Jaguar

• Moderatori
  • 9086 Mesaje:

Postat 24 January 2008 - 03:07 PM

Habar nu am care este, :)) eu citesc revista Slab sau Gras si am gasit acolo regimul asta.

#6 Cherie

Cherie

Crocodil

• Membri
  • 7638 Mesaje:

Postat 24 January 2008 - 06:24 PM

Pariu ca aia e :lol:

#7 carina

carina

Amiba

• Membri
  • 1 Mesaje:

Postat 02 February 2008 - 09:06 PM

mai fetelor, organismul fiecaruia dintre noi poate reactiona diferit la anumite alimente asa ca nu este obligatoriu ca daca una dintre noi a slabit cu un anumit regim, vor slabi toate care il urmeaza.Va spun din proprie experienta pt ca am urmat " n" regimuri pana m-am lamurit care este treaba: am mancat disociat, m-am infometat, am urmat cu strictete diverse regimuri si degeaba; ori ma infometam si cand ma puneam pe cantar nu slabeam un gram, ori acum slabeam acum ma ingrasam la loc sau mai mult.Asa ca am inceput sa imi urmaresc organismul sa vad la ce alimente ma ingras si la ce alimente slabesc.Si am ajuns sa constat ca intr-o zi aproape nu mancam nimik si ma ingrasam si in alte dati mancam pe saturate si slabeam.Eu am 50 kg la 1,63 si ma mentin asa de vreo 3-4 ani si fac 32 de ani.Cum si ce mananc? Mananc dimineata orice ( inclusiv ciocolata)pana in 12.00.Mananc pe saturate pt ca masa de dimineata iti ofera energia de peste zi si o sa vedeti in timp cum vi se diminueaza foamea de peste zi.Mai mananc o data pe la 14.00, ceva usor, o ciorbita, mancare usoara.Evit painea, dulciurile, pastele dar ce evit cel mai mult este combinatia de carbohidrati cu proteine ( carne cu orez, carne cu cartofi , oua cu sunca sau cu cartofi prajiti, etc). Aceasta este combinatia care este cea mai pacatoasa pt organism.Dar daca totusi vreti sa va satisfaceti pofta cu aceste alimente, faceti-o pana in ora 12.00 si cu masura.Marsati pe legume, fructe dar si pe astea trebuie sa nu le mancati in exces.Sunt foarte multe chestii pe care trebuie sa le stiti dar ce este cel mai important este faptul ca trebuie sa va cunoasteti foarte bine organismul si sa urmariti felul cum reactioneaza el la diverse alimente.In plus, dupa ora 17.00, maxim 18.00 nu mai mananc absolut nimik!!!Si chiar nu simt nevoia, in timp te obisnuiesti.Evitati sa va infometati pt ca, chiar daca slabiti la cantar, asta nu inseamna ca ati slabit asa cum trebuie, nu faceti altceva decat sa slabiti tesutul muscular.Si faceti sport, o sa fiti surprinse sa vedeti cat de mult va ajuta!!!Si nu neaparat numai la modelarea corpului ci si la conditia fizica, tonus, pofta de viata etc.Si inca ceva foarte important: asigurati-va ca daca slabiti chiar o sa aratati mai bine!Nu de alta dar eu cand am slabit, toata lumea mi-a spus sa ma mai ingras ca arat prea slaba desi raportul greutate inaltime eu zic ca este destul de ok.Asa ca mai plinute s-ar putea sa fiti mai placute decat slabe! :give_rose: :salut:

#8 Cherie

Cherie

Crocodil

• Membri
  • 7638 Mesaje:

Postat 02 February 2008 - 11:19 PM

Cea mai periculoasa combinatie este formata din carbohidrati si grasimi. Acum, si carbohidratii astia sunt buni la ceva, sa nu uitam ca ei "contin" fibrele, care, de cele mai multe ori sunt chiar recomandate pe langa proteine, data fiind digestia ingreunata de acestea, in forma simpla. Niste carbohidrati gen salata, legume verzi sunt ok, cele gen orez, cartofi trebuind intr-adevar sa fie ocolite ;)

Si ai maaaare dreptate la faza cu slabitul peste masura. Cel mai important e sa ne simtim bine in pielea noastra, sa ajungem la un "acord" cu corpul nostru. Altfel, o dam in altele. Avem noi o tipa la sala care zice in gura mare ca ea a mancat azi un morcov, cateodata chiar doi :lol: (Nu, Ness? :)) )

Mult succes Carina! :*

#9 Sexymom

Sexymom

Jaguar

• Moderatori
  • 9086 Mesaje:

Postat 05 February 2008 - 11:48 AM

Carina sunt de acord cu tine, numai ca la mine nu tine asta, eu mereu slabesc prin infometare :( , atunci se produce ceva in organismul meu si scad in greutate.Incerc sa mananc de 1100 maxim 1200 kcal pe zi.Si crede-ma sunt o femeie bionica, tare, tare activa.

De ex. la birou mananc in fiecare zi acelasi lucru, si anume:
-md:500 suc natural de portocale si o cafea
-gustare. 1 mar
-pranz: 2 felii de paine integrala cu branza light, jamon si salata asortata
-gustare.1 mar
-cina: gratar de vita sau pui si multa salata asortata
Numai asa vad ca reusesc sa ma subtiez.

0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi