Salt la continut

Fotografie

Suplimente nutritive pt.minte si corp

• Please log in to reply
2 raspuns(uri) in acest subiect

#1 Sexymom

Sexymom

Jaguar

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 9086 Mesaje:
  • Sex:Feminin
  • Inaltime (cm):170
  • Greutate dorita:61

Postat 20 January 2008 - 09:07 PM

Ori sunt batrana ori am nevoie de ceva suplimente, ma simt obosita, nu mai asimilez informatii asa de repede ca inainte, asa ca am apelat la plante.
Iau supliment de plante pt. stimularea memoriei , mai exact Memorex si un Stimulent mental, asa se numesc, sunt plante naturale.
Mai iau Guarana, Ceai verde si Spirulina.

Voi apelati la asa ceva?

#2 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7976 Mesaje:
  • Din:Bucuresti
  • Dispozitie:Fericita! :D
  • Sex:Feminin

Postat 20 January 2008 - 09:28 PM

Inainte apelam, dar am observat ca e doar autosugestie. Parca nu ma simteam cu nimic mai bine ca atunci cand nu le luam. :unsure:

Cel mai bine imi resuseste cu o dieta sanatoasa, sa mananc suficient si ce trebuie, fara toxine, sa ma odihnesc suficient.

Cred ca si sportul ajuta mult la limpezirea capului, dar sa ai timp sa-l faci...

#3 Alexa

Alexa

Furnica

• Membri
  • Pip
  • 56 Mesaje:

Postat 27 February 2009 - 08:25 AM

Am luat spirulina. Este foarte buna, o recomand. Cat am luat spirulina (se ia pe o anumita perioada, nu in prostie, apoi mi se pare ca este obligatoriu sa faci pauza. Nu mai tin minte cat timp, ca a trecut ceva de atunci) ma simteam mai bine, eram mai calma, mai linistita... Mie imi placea ca nu imi dadea stare de foame (ca majoritatea "medicamentelor" ce acest gen si puteam sa ma concentrez mult mai usor si sa asimilez informatii, fara sa fiu "prina" in lumea mea. Adica, daca citeam o carte, puteam cu siguranta sa "vad" ceea ce se intampla in jurul meu (lucru de care nu eram in stare cu...memoplus)

Acest mesaj a fost editat de Alexa: 27 February 2009 - 08:27 AM

0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi