Salt la continut

Fotografie

Hop tzop...ca sa nu fac poc!

• Please log in to reply
154 raspuns(uri) in acest subiect

#1 stardust

stardust

Ciocanitoare

• Membri
  • PipPipPipPip
  • 362 Mesaje:

Postat 22 January 2008 - 02:11 PM

Buna fetele,

M-am decis sa imi fac si eu jurnal. De astazi incerc sa reincep WW pentru ca am de dat jos minim 7.2 kg.

Sper sa imi fie rusine daca nu mananc corect, acum ca am jurnal. Tin minte ca aveam jurnal si pe celalalt forum si ma cam trageau (pe buna dreptate) fetele de urechi.

Astazi in timp ce-mi cantaream si calculam micul dejun am constatat ca am inceput WW de foarte multe ori. Tot incep, tin o zi, doua si-apoi ma las pagubasa. Acum sunt decisa sa ma tin de treaba! Sper ca pana in mai sa reusesc sa mai dau jos din ciocolatile care le car dupa mine de atata timp :blushing:

Acest mesaj a fost editat de stardust: 22 January 2008 - 02:14 PM

#2 Tzutzi80

Tzutzi80

Iepuras

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1862 Mesaje:
  • Dispozitie:superba :D
  • Sex:Feminin

Postat 22 January 2008 - 02:20 PM

Felicitari Sorana! Si eu iti tin companie, nu de alta, dar si eu de azi tot WW. Eu am de dat vreo 15kg....dar ma multumesc si cu 10 sincer. Asa ca....ai colega de suferinta :cheer:

#3 otilici

otilici

Marmota

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1332 Mesaje:
  • Dispozitie:I'm alive!!!

Postat 22 January 2008 - 02:30 PM

Bafta multa Sorana!! :cheer: Am sa trec si eu pe aici din cand in cand sa vad cum te tii de dieta :naughty:
:*

#4 ganesha

ganesha

Crocodil

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7559 Mesaje:
  • Din:London, ON
  • Dispozitie:daydreaming :)

Postat 22 January 2008 - 05:33 PM

:hug: Sorana, si fac galerie!

Sper sa imi fie rusine daca nu mananc corect, acum ca am jurnal.

Asta nu-i un approach ideal, lasa sentimentele negative, ca si asa esti stresata in perioada asta, nu te gindi ca trebuie, gindeste-te ca vrei. Nu trebuie sa fie corect, ca nu iei note, e pentru tine: ca sa fii sanatoasa si frumoasa. E o nuanta subtila care face o maaaaare diferenta! :give_rose:

#5 dany

dany

T-Rex

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 15218 Mesaje:

Postat 22 January 2008 - 06:23 PM

Si eu am venit cu galeria :cheer: :cheer: :cheer:

:hug:

#6 Ella79

Ella79

Taz

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3606 Mesaje:

Postat 22 January 2008 - 09:33 PM

Ai termen pana in mai ;) iar eu vin la vizionare intermediara pe 14 februarie... :grin: :grin: :grin:

I puuuuuuuuuuuuup you :cheer:

#7 daconst

daconst

Taz

• Membri
  • 3543 Mesaje:

Postat 22 January 2008 - 09:54 PM

Sorana,sunt sigura ca vei reusi de data asta...ca ai motivatie buna! ;)
Ce-mi place numele jurnalului tau...ca parca ma regasesc si pe mine in el. :lol:

#8 stardust

stardust

Ciocanitoare

• Membri
  • PipPipPipPip
  • 362 Mesaje:

Postat 22 January 2008 - 10:23 PM

Am terminat prima zi de dieta cu bine, zic eu. Dimineata am inceput-o prost pt ca nu am fost deloc organizata (ca de obicei), asa ca mi-am facut sandwichuri din 4 feliute de paine: pe trei din ele am intins branza cu verdeturi si am pus salam light, iar pe a patra am pus unt si gem de cirese (care avea gust de salam, nu stiu de ce :)) ).

La servici nu avem restaurant, asa ca daca nu-mi duc mancare de acasa fac foamea. Asa am reusit sa ma mai si ingras (de parca n-aveam destule kg): imi era lene sa-mi pun mancare la pachet pt a doua zi, asa ca nu mancam nimic toata ziua si seara spargeam friguderul si... bineinteles numai cu ingrasacioase.

Asa, unde eram? Da, la pranz. Mi-am facut iar sandwichuri cu branza cu verdeturi si salam light si sunca light. Legume de obicei mananc rosii cirese dar nu aveam in casa, asa ca nu am avut legume. :huh: Gustare am luat un quark de vanilie.

Nici fructe nu aveam, asa ca am baut un pahar de suc proaspat de portocale.

La cina am mancat carne de vita la gratar cu sparanghel, ciuperci, varza. Pe sparanghel am pus o lingurita de ulei de masline.

Pana si cu lichidele stau bine, sunt de-a dreptul impresionata :)) Daca faceam si sport eram o bonbonica :tease:

#9 Dumbo

Dumbo

Marmota

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1155 Mesaje:

Postat 22 January 2008 - 10:41 PM

Cam multe sandwich-uri... dar ce sa mai iei de mancare la lucru...? Poate imi mai dai tu ceva idei...

#10 nusarich

nusarich

Hiena

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4437 Mesaje:
  • Din:Bucuresti

Postat 23 January 2008 - 09:23 AM

Bine te-am gasit Soranuta!
Sa ai spor la slabit si sa-ti atingi targetul inainte de mai! :*

#11 michelle

michelle

Hiena

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4542 Mesaje:
  • Din:Iasi
  • Dispozitie:Ole!

Postat 23 January 2008 - 09:32 AM

Mie nu mi se pare ca ai mancat multe sandwichuri, din moment ce ai avut 4 feliute -> 2 sandwichuri.
Cea cu gem avea gust de salam pt ca probabil ai taiat intai salamul si apoi ai intins untul cu acelasi cutit...

Cu alte cuvinte felicitari pentru prima zi de dieta! :cheer:

#12 Ella79

Ella79

Taz

• Membri
  • 3606 Mesaje:

Postat 23 January 2008 - 10:07 AM

Bravo Sorana!!!! :cheer: Stiu eu sigur ca in 2 luni te faci super super woman!!

#13 lucy

lucy

Ciocanitoare

• Membri
  • PipPipPipPip
  • 429 Mesaje:
  • Dispozitie:schimbatoare

Postat 23 January 2008 - 03:16 PM

Buna iubita si spor la slabit :give_rose:

#14 stardust

stardust

Ciocanitoare

• Membri
  • PipPipPipPip
  • 362 Mesaje:

Postat 23 January 2008 - 03:41 PM

Multumesc fetelor pentru incurajari :*

Miha, nu, salamul era gata feliat. Pentru intinsul untului am folosit un cutit nou, asa ca misterul ramane in aer :)) Oricum, de mancat tot am mancat si gemul cu gust de salam. Ce ma dezamageste foarte mult e ca nu mai sunt la fel de mofuroasa in ceea ce priveste mancarea. Cand eram mica aveam mai multa personalitate cand era vorba de mancare: aia nu-mi placea, nici aialalta. Acum sunt mult mai flexibila, mananc de multe ori si chestii care nu-mi plac neaparat, probabil doar asa ca sa am ce face.

Meniul o sa il pun seara, ca sa pun finalul.

Astazi e inca o zi nasoala la servici. Nasoala pentru ca stau si ma uit in gol si nu avem ce face. Compania mea trece printr-o criza stupida care de vreo trei luni nu se mai termina. In concluzie venim toti la birou zi de zi ca sa stam pe scaun si sa innebunim.

De cand a zis Ella de Travian mi-am facut si eu cont. Am devenit o mica maniaca cu jocul asta :blushing:

#15 ironmissy

ironmissy

Ciocanitoare

• Membri
  • PipPipPipPip
  • 359 Mesaje:
  • Dispozitie:hardcore

Postat 23 January 2008 - 04:10 PM

De cand a zis Ella de Travian mi-am facut si eu cont. Am devenit o mica maniaca cu jocul asta :blushing:

nuuuuu. travianul chiar da dependenta! cand a auzit prietenul meu ca mi-am pus ceasul sa sune la 3 noaptea sa-mi consum niste resurse inainte de un atac a zis ca nu's sanatoasa si mi-a sters contul zicand ca-i spre binele meu. si cu greu n-am protestat. :floare:

0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi