Salt la continut

Fotografie

Naliny

• Please log in to reply
20 raspuns(uri) in acest subiect

#1 sadaf

sadaf

Amiba

• Membri
  • 37 Mesaje:
  • Sex:Feminin

Postat 09 February 2008 - 12:07 AM

:floare: Naliny e o cantareata de muzica indiana si ce va pot spune e o vedeta a Romaniei o Ambasadoare a muzici indiene. :cheer: eu ii doresc mult norok si mult succes :give_rose: :floare:

:floare: Naliny e o cantareata de muzica indiana si ce va pot spune e o vedeta a Romaniei o Ambasadoare a muzici indiene. :cheer: eu ii doresc mult norok si mult succes :give_rose: :floare:

astept sa-mi spuneti mai multe daca stiti eu o apreciez :cheer:

Fisiere atasate

• Fisier atasat  2.jpg   2.98K   227 downloads

#2 Tzutzi80

Tzutzi80

Iepuras

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1862 Mesaje:
  • Dispozitie:superba :D

Postat 09 February 2008 - 12:16 AM

Din cate stiu eu a fost pregatita de Naarghita, pe care o ascultam cu multa placere in copilarie.

Dar nu stiu daca acest topic se potriveste totusi la jurnal de bord <_<

#3 Sexymom

Sexymom

Jaguar

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 9086 Mesaje:
  • Inaltime (cm):170
  • Greutate dorita:61

Postat 09 February 2008 - 12:45 PM

O sa mut acest subiect la muzica. :*

#4 Guest_Naliny_*

Guest_Naliny_*
  • Guests

Postat 19 February 2008 - 11:16 AM

Buna , am citit din intimplare comentari-ul tau .Din fericire pt mine este ca nu am nici o relatie cu Narghita .Am fost direct pregatita de profesori indieni , si timp de 18 ani relatia mea cu ambasada o poate confirma oricine , unde Narghita nu a venit nici macar o data, unde Narghita asa cum pretinde ca este prima romanca , nu a facut nimic pt muzica indiana si fanii acestei muzici.
Eu am fost in India la invitatia Guvernu-lui Indian, de 17 ani sunt singura care canta pt receptii , actori indieni care ne viziteaza tara , si altii .Vezi www.naliny.piczo.com ai toate detaliile acolo despre mine .Nu-mi place sa fiu comparata cu Narghita si nici altii , eu sunt eu si doar atit .Multumesc .

#5 Sexymom

Sexymom

Jaguar

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 9086 Mesaje:
  • Inaltime (cm):170
  • Greutate dorita:61

Postat 19 February 2008 - 01:26 PM

Deci tu esti fata asta frumoasa din poza? :floare:

#6 sadaf

sadaf

Amiba

• Membri
  • 37 Mesaje:

Postat 20 February 2008 - 03:27 PM

Mabucur acum stiti unde o gasiti :floare: pupici Naliny :give_rose:

#7 sunita misra

sunita misra

Amiba

• Membri
  • 2 Mesaje:

Postat 08 March 2008 - 12:21 AM

Buna , am citit din intimplare comentari-ul tau .Din fericire pt mine este ca nu am nici o relatie cu Narghita .Am fost direct pregatita de profesori indieni , si timp de 18 ani relatia mea cu ambasada o poate confirma oricine , unde Narghita nu a venit nici macar o data, unde Narghita asa cum pretinde ca este prima romanca , nu a facut nimic pt muzica indiana si fanii acestei muzici.
Eu am fost in India la invitatia Guvernu-lui Indian, de 17 ani sunt singura care canta pt receptii , actori indieni care ne viziteaza tara , si altii .Vezi www.naliny.piczo.com ai toate detaliile acolo despre mine .Nu-mi place sa fiu comparata cu Narghita si nici altii , eu sunt eu si doar atit .Multumesc .

Serios? Si daca ai fost pregatita de profesori indieni, ce? Trebuie sa arunci cu noroi in Naargita? Nu a facut nimic pt fanii muzicii indiene? Scuza-ma dar esti ingamfata! si asta e premisa prostiei, stii nu? Naargita va ramane prima romanca care a cantat inca de pe vremea cand tu erai in fasa! Ramane deschizatoare de drumuri! A scos vreo 10 discuri daca imi aduc bine aminte, a fost invitata de Indira Gandhi in India, a fost considerata unicat la vremea ei de catre critica indiana, etc. Ai fi vrut tu sa fii urmasa ei, sa te fi pregatit ea, sa-ti fi dat macar un nume de scena asa cum a procedat cu Maya si cu Sapnaa. Stii ca ea le-a "botezat" pe amandoua!? Si amandoua stau astazi mai mult plecate din tara! Nu trai cu impresia ca romanii care sunt interesati de subiectul acesta nu cunosc realitatea.
Si vezi ca nu esti singura care ai cantat la receptii la Ambasada! De ce minti si vrei sa te scoti in evidenta singura? Frumos ar fi sa lasi pe altii s-o faca! De foarte multe ori Maya a cantat la Ambasada, inca dinainte de '90; apoi Sapnaa a fost invitata la diferite receptii dar am inteles ca merge rar deoarece calatoreste foarte mult. Exista insa casete video cu receptiile la care au cantat Maya si Sapnaa. Deci las-o mai moale!

Acest mesaj a fost editat de sunita misra: 08 March 2008 - 12:40 AM

#8 Guest_Naliny_*

Guest_Naliny_*
  • Guests

Postat 09 March 2008 - 10:45 AM

Daca ai detalii despre ce au facut altii pt muzica indiana te rog sa le enumeri sa le cunoasca si altii , si nu face comentarii pe care nu le cunosti , oricine ai fi tu .Maya stiu foarte bine unde este , este prietena mea si daca nu ai citit comentariul bine nu s-a facut aluzie la nimeni .Este sigur ca nu stii nimic despre relatia ambasada si altii .Sapna calatoreste unde ????????????????????????Care ambasada o viziteaza si unde canta ????????Cum poti spune ca Maya are numele de la Naarghita ????? Se vede ca nu stii nimic , asa ca pastreaza-ti comentariile pt tine , este cel mai bine , si informeaza =te despre toti cei care promoveaza muzica indiana aici in tara si chair si in India .
Cu noroi nu arunca nimeni in Naarghita , a-si arunca singura de mai bine de 20 de ani , prin imaginea pe care Sapnaa i-o foloseste spre foloasele ei .Te rog sa nu faci comentarii pe care nu le stii .Sa scrii carti de bucate si dans trebuie sa ai ani de experienta , iar aici ea este nula .Din nou vb ce nu stii .De ce nu canta niciodata la receptii ?????????Unde e talentul ei daca al are ????? Ma cunoaste destul de bine , asa ca oricine are talent sa vina sa si-l arate , este loc pt fiecare draga mea .A scos 10 discuri ????? Ce canta melodiile proprii ?????????????A fost invitata de Indira Gandhi ???????????? Nu cunosti adevarata poveste , din nou e mai bine sa taci .Eu am cantat la zeci de ministri si ambasadori si Vicepresedinti si nu m-am laudat asa cum spui tu , Citeste si cunoaste povestea fiecareia din fata , nu din umbra , daca esti asa un geniu informat despre cei care muncesc intens la Ambasada si peste tot , nu Sapnaa care se foloseste de numele Naarghitei in folosul ei .
Cand ai informatii corecte atunci sa=-mi scrii , pana atunci informeaza-te , cine si cum au fost mereu alaturi de cultura indieni , sunt sigura ca n=ai auzit in viata ta de Carmen Cotovanu care a facut dans cu adevarat , si munceste enorm , care face si coregrafii pt piese de treatru .I-ati detaliile corecte de informare a muzicii indiene si dansul-lui .Sapna a cantat poate in visul tau , Iar pe Maya te rog sa o lasi in pace , atita timp cit nu cunosti pe nimeni si realitatile , nu vorbi la adresa nimanui .Eu am spus clar ca nu am fost pregatita de Narghita si ma bucur .Sa fii pregatita in India cu profesori acolo este adevarata muzica si scoala .Cine este capabil sa mearga sa o faca , si sa vina in fata mea la o intrecere live .
Deci astept provocari daca te crezi desteapta si informata .

Apropo de cunostintele tale despre cele care canta .Pe cine a ajutat Naarghita ???????? De ce nu o lasa=ti in pace sa=si vada de batranetele ei si=i ponegriti numele ??????? Nu cumva Sapnaa are un interes personal pt a-si arata falsa ei dragoste fata de Naarghita ???????
Am cunoscut zeci de persoana mai in varsta ca mine , care cu tristete spuneau ca Naarghita le intorcea spatele , si carora nici macar un cuvant nu le adresa .DEci e mai bine sa vb fiecare pt el , si nu pt altii .
Nimeni nu a spus ca nu a fost prima romanca care a cantat , dar nu este unica si nu ultima din fericire .Sunt oameni in romania de care ar trebui sa ne mandrim cu adevarat talent .Pacat ca nu stii nimic , vb doar ca sa pierzi timpul pe net .

Si innainte de a comenta la adresa mea , citeste din nou primul meu comentariu, care nu are nimic legat de a jigni pe nimeni , daca te simti ofensata atunci trebuie sa fie cineva de partea celor doua mentionate de tine .Comentariul ai era adresat altcuiva , care intreba=se despre mine si care pe parcurs a aflat destule , asa ca citeste corect cand vezi un comentariu si apoi spune-ti parerea de marea doamna sau cine ai fi tu .

#9 sunita misra

sunita misra

Amiba

• Membri
  • 2 Mesaje:

Postat 09 March 2008 - 06:24 PM

Maya este prietena ta? Nu mai spune! Si unde este ea acum, daca nu te superi?Cat despre Sapnaa, nu stii nimic despre ea dar arunci cu noroi!Scrie si tu o carte de bucate daca esti asa buna! De Carmen Cotovanu Pesantez am auzit si o cunosc personal! Am fost si la lansarea cartii Devdas, lansata de Adelina Patrichi pe editura proprie, o cunosc personal si pe Mihaela Matei, dansatoare de Bharatanatyam in cadrul Sahaja yoga, l-am cunoscut si pe Raj alias Valentin Dumitrescu despre care Naargita a scris un articol in Evenimentul zilei si care a murit, saracul!Sapnaa, daca ar fi vrut sa se foloseasca de numele Naarghitei, ar fi facut-o de mult, dar are coloana vertebrala si nu se umileste cantand la receptii in timp ce altii se distreaza. Asta inseamna sa ai demnitate. Nici in restaurante n-a cantat in viata ei! Spui ca Sapnaa te cunoaste f bine? Alta minciuna, voi doua n-ati vorbit niciodata! Cand vorbeam de invitatia Indirei si de cele 10 discuri ma refeream la Naarghita. Sapnaa are firma ei, e femeie de afaceri, nu are timp de prostii. Nu a facut compromisuri niciodata, nu a fost in Italia, nu a sperat sa joace in filme...Daca esti desteapta te prinzi ce vreau sa spun!
Sapnaa s-a implicat in realizarea editiei de colectie Naarghita la rugamintea Jurnalului National. Nu a vorbit-o pe Naarghita nici de rau, nici de bine. A fost neutra! E o mare doamna la picioarele careia ma inchin! Nu apare pe site-uri sa dea replici la fani, nu se implica in barfe, isi vede de treaba ei. Cred ca ai uitat proverbul:"in pomul fara roade nu da nimeni cu piatra".
Poti sa fii pregatita in India de 100 de profesori, asta nu inseamna ca ai si talent! Sapnaa canta melodiile ei proprii dar nu numai! Tu esti in stare sa-ti compui melodiile?

Si apropo, Naarghita nu avea cum sa vina la Ambasada in cei 18 ani de cand spui tu ca te duci pe acolo odata ce s-a retras! :)) Daca o cunosti asa bine pe Maya si sunteti prietene, nu ti-a povestit ca o cunoaste pe Sapnaa si amandoua au fost date afara din concerte de catre Naarghita?Si stii de ce s-a retras Naarghita? Pt ca s-a paruit cu Maya in Ambasada, in timpul mandatului d-lui Mahadevan care era atasat cultural pe vremea aceea. Asa ca.....Naarghita a intors spatele inclusiv celor carora le-a dat numele de scena
dar nu am auzit pe nici una barfind-o sau spunand ceva urat. Asta inseamna sa ai caracter! Am auzit ca te lauzi ca esti unicat, fii serioasa, uite ca nu esti! Si n-o s-o ajungi pe Naarghita din urma, din punct de vedere vocal, neverever! Nu poti, nu ai ambitus, nu ai putere in voce, nu ai intindere vocala!

PS: nu ma cheama sunita misra, e un pseudonim. Dupa cum vezi cunosc f bine lumea asta si pot sa-ti mai povestesc. Asa ca ai grija....oricine poate fi in spatele unui nume!

#10 yasser

yasser

Amiba

• Membri
  • 3 Mesaje:

Postat 10 March 2008 - 12:42 AM

buna, cautand ceva detalii despre naarghita, am dat din intamplare si peste acest forum. am citit comentariile si as avea si eu ceva de spus: mi se pare de prost gust toata laudarosenia asta din partea lui naliny si faptul ca a inceput sa improaste cu noroi toate persoanele care se ocupa intr-un fel sau altul de cultura indiana. Eu personal am cunoascut-o la restaurantul taj pe cand il frecventam cu cativa prieteni de-ai mei. Fiind client fidel am fost invitat la receptia data cu ocazia implinirii a 2 ani de la deschidere. Oameni buni stiti cine mai era invitat acolo? Nu o sa va vina sa credeti: SAPNA! Am cunoscut-o si pe ea personal prin intermediul unui bun prieten. Cum poate spune Naliny ca sapna nu apare la receptii cand s-a intalnit nas in nas cu ea? Si cum poate afirma dumneai ca e nula cand la receptia respectiva, patroana restaurantului pe care am auzit-o cu urechile mele cand ii spunea sapnei ca fie ca e de acord sau nu, ea tot pune cd-ul. Nu stiu despre ce cd era vorba dar am intrebat ce fel de muzica era pt ca nu era muzica traditionala indiana ci un fel de muzica gen budha bar. Toti prietenii mei au fost impresionati de ce-au auzit. Cea mai frumoasa calitate a unui artist, este modestia, lasa publicul sa laude sau sa critice. Lumea araba ca si lumea indiana este atat de mica incat ne cunoastem destul de bine intre noi

#11 Naty

Naty

Amiba

• Membri
  • 2 Mesaje:

Postat 10 March 2008 - 04:41 PM

Oameni buni, ce inseamna tot scandalul acesta pe seama imaginii lui Naliny? Spuneti ca Naarghita este improscata cu noroi? Dar cu Naliny cum faceti?Nu faceti acelasi lucru?Sa va fie rusine. Nu stiu si nu ma intereseaza cine este in spatele acestor barfe.Naliny este si va fi prietena mea, nu mi e rusine sa spun asta, o aprerciez pentru curajul cu care canta muzica indiana,o apreciez pentru talentul sau.Daca vreti razboi, atunci va trebui mai intai sa a razboiti cu mine.

#12 LionKing

LionKing

Administrator

• Admin
  • Pip
  • 87 Mesaje:
  • Sex:Masculin

Postat 10 March 2008 - 06:35 PM

Va rugam sa respectati regulile forumului si opiniile celorlalti, chiar daca sunt diferite de ale dumnevoastra! Mesajul sa nu contina atacuri la persoana, in cazul in care nu sunteti de acord cu un mesaj, exista intotdeauna o cale eleganta de a va exprima opinia.

De asemenea va amintim ca nu este permisa folosirea mai multor conturi de catre aceeasi persoana pentru sustinerea parerilor si drept urmare, atat sunita misra cat si yasser vor primi avertizare.

#13 yasser

yasser

Amiba

• Membri
  • 3 Mesaje:

Postat 10 March 2008 - 11:51 PM

Am intrat a doua oara pe forumul asta, curios sa vad reactiile. Si mi-au placut. Am primit o avertizare ca folosesc 2 conturi, ceea ce e absolut normal din moment ce folosesc eu si colegii mei acelasi calculator. Imi place. La tatal meu in Aman, era o vorba: Cine se pune cu prostul, e mai prost decat el! Si avea dreptate! Ce caut eu printre niste femei care nu au alt subiect decat barfa de 2 lei :lol: Asa imi trebuie, dar raman la ce-am spus in mesajul trecut. Omul te lauda, nu tu insuti! Acum sa va mai spun o poveste frumoasa: Undeva, in inima fiecarui om se ascunde un graunte de invidie si de amaraciune, fie ca s-a casatorit cu cineva pt nume, fie ca a facut compromisuri, fie ca se simte singur sau este umilit de ceilalti, etc si acest graunte, la un moment dat incepe sa incolteasca, azi un pic, maine un pic, pana cand grauntele se uita in jurul lui si spune: Sunt mai frumos decat lumina soarelui, decat bulgarele de pamant din care am rasarit...si uite asa, el creste si creste pana cand ajunge un firicel subtirel de iarba...si atunci cand se credea cel mai cel, limba insensibila a unei turme de oi o paste...si grauntele moare. Morala este urmatoarea: Cine se ridica si uita cine la ajutat ramane singur in fata unora pe care nu-i intereseaza nici faptul ca el e mai frumos decat soarele, nici ca e cel mai cel. Cine are urechi de auzit sa auda si cine are probleme cu stomacul sa fie atent la ce mananca pt ca s-ar putea sa-i cada greu intr-o zi si sa vomite. Multumesc :salut:

Asa ca, dragele mele, nu aveti decat sa va luptati cu cine vreti voi, Eu va salut si raman cu o impresie de mahala. Nu va obositi sa-mi scrie-ti ca nu ma mai intereseaza, oricum nu voi mai citi asa cum nu citesc nici eticheta hartiei igienice. :salut:

#14 batool67

batool67

Amiba

• Membri
  • 5 Mesaje:

Postat 11 March 2008 - 03:54 PM

Nu pot sa cred ca s/a ajuns asa de departe. Daca nu va place cineva, unii dintre voi de ce ataca? Ati folosit un ton mult prea dur in unele postari. Eu cred ca e cazul sa le respectam atat pe Naliny cat si pe Sapnaa, fiecare are propia ei identitate si stiti prea bine ca doi oameni au n diferente intre ei. Bucurati/va de ceea ce primiti de la ambele, chiar daca au stiluri diferite ele au o pasiune comuna- muzica indiana. Eu credeam ca muzica ii linisteste pe oameni si nu ii pune pe picior de razboi. Orice artista de muzica indiana merita respect din partea noastra, indiferent de performanta la care a ajuns. Spun asta deoarece aceste doamne muncesc nu doar ptr a/si cultiva vocea , ci invata si o limba straina , precum si elemente dintr/o cultura straina lor. Haideti sa lasam securea razboiului jos si sa ne bucuram ptr ca avem in Romania oameni dedicati artei indiene. Barfele si atacurile la persoana nu cred ca isi au rostul. Este loc sub soare ptr fiecare.

Sunita Misra e obligatia unui artist sa interactioneze cu fanii ei, nu cred ca e nimic rau in acest lucru. Iti place sau nu, sau mai bine zis va place sau nu Naliny canta bine. Faptul ca Naliny a intrat pe forum ca sa se apere mi se pare absolut normal in conditia in care unii au atacat/o.

Eu cred ca singura cantareata de muzica indiana din Romania care ar putea sa se prezinte onorabil la SAREGAMA Iin India este NALINY......

#15 Tzutzi80

Tzutzi80

Iepuras

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1862 Mesaje:
  • Dispozitie:superba :D

Postat 23 March 2008 - 06:19 AM

Naliny, ma mir ca ai raspuns atat de acid mesajului meu. Si mai uimita sunt sa citesc tot sirul de comentarii ce a urmat. Nu te-am ascultat prea mult, si asta pentru ca desi canti muzica indiana folosesti pentru dansatoare costume arabesti. :sorry: Oare de ce?

0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi