Salt la continut

Fotografie

Cat timp te joci cu copilul tau?

• Please log in to reply
Nu exista raspunsuri

#1 Sexymom

Sexymom

Jaguar

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 9086 Mesaje:
  • Sex:Feminin
  • Inaltime (cm):170
  • Greutate dorita:61

Postat 01 March 2008 - 11:41 AM

O intrebare pt mamicile care au copii.
Am observat ca din ce in ce mai multe familii cu copii prefera sa stea in casa in fata tv-ului sau sa faca orice altceva pe motiv ca vin de la munca , sunt obositi , sau au alte treburi casnice de facut.Atunci copii deseneaza singuri, picteaza , sunt lasati la desene sau cu o consola in mana.

Raspund la intrebarea de mai sus:
-Eu vin de la munca si scot copii in parc cate 2 ore zi de zi, ne plimbam cu rolele, cu bicicleta, alergam impreuna si ne intalnim cu alte grupuri de mamici si tatici, sambata si duminica (cand nu sunt la munca) toata ziua o am pt. ei, daca ploua iesim la film, intr-un centru comercial, in MC sau ne ducem la biblioteca publica.In casa jucam in casa remmy, carti sau stam de vorba despre diferite carti si ce le place lor cel mai mult.Incerc sa le cunosc toate preferintele si sa simta ca au o prietena in plus.

Am citit intr-o revista de aici despre copii care primesc multa atentie din partea parintilor si scriu ca sunt mai deschisi, mai linistiti, mai siguri pe ei si se simt mult mai utili, spre deosebire de copii care sunt lasati in fata tv-ului sau trimisi in camera as se joace singuri.

0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi