Salt la continut

Fotografie

Ratiune si ...simtire

• Please log in to reply
23 raspuns(uri) in acest subiect

#1 dana

dana

Amiba

• Membri
  • 13 Mesaje:

Postat 04 March 2008 - 10:58 PM

M-am tot gândit... dacă-mi fac jurnal poate că nu o să mă mai gândesc la ciocolată și poate că o să reușesc să pun de acord cele două: rațiunea și simțirea...
Aaaaa, am uitat sa salut eventualii musafiri...va urez bun venit oricând!Fisier atasat  flowersroseswhite1es1.jpg   11.9K   37 downloads

Si pentru că acum e târziu, și mi-e somn, promit că o să scriu în fiecare zi în jurnal....de mâine!

#2 Felix

Felix

Amiba

• Membri
  • 1 Mesaje:

Postat 05 March 2008 - 02:14 AM

M-am tot gândit... dacă-mi fac jurnal poate că nu o să mă mai gândesc la ciocolată și poate că o să reușesc să pun de acord cele două: rațiunea și simțirea...
Aaaaa, am uitat sa salut eventualii musafiri...va urez bun venit oricând!Fisier atasat  flowersroseswhite1es1.jpg   11.9K   37 downloads

Si pentru că acum e târziu, și mi-e somn, promit că o să scriu în fiecare zi în jurnal....de mâine!

Am gandit sa las si eu cateva cuvinte ..
Mi-e somn si maine am ore. . ascult vama veche si nam nici un chef sa ma culc.
Hai sa vedem ce facem cu ratiunea si gandirea si cu ciocolata :)) imi place sa gandesc ..o fac mereu si de putine ori nu a dat rezultate cate un pui de drac ce a iesit din capul meu dar in unele cazuri e bine sa te lasi dus de val si sa uiti de gandire complet. .. e ca un fel de joc cu 2 trepte prima e gandirea mai apoi cand ai parcurs destul din prima treapta realizezi ca nu prea mai conteaza nimic si ca daca gandesti totul cu migala iti ramane un gust amar la sfarsitul zilei si asta ma face sa mai zic vreo cateva cuvinte de nivelul 2 ... cand nu mai gandesti deloc si traiesti clipa... :yahoo:

#3 Candy

Candy

T-Rex

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 22263 Mesaje:
  • Dispozitie:fatty :D
  • Sex:Neutru

Postat 05 March 2008 - 01:53 PM

Bun venit :floare:

#4 lucy

lucy

Ciocanitoare

• Membri
  • PipPipPipPip
  • 429 Mesaje:
  • Dispozitie:schimbatoare
  • Sex:Feminin

Postat 05 March 2008 - 03:14 PM

Bine ai venit! :*

#5 dana

dana

Amiba

• Membri
  • 13 Mesaje:

Postat 05 March 2008 - 08:48 PM

M-am tot gândit: ce nume ar fi potrivit pentru jurnalul meu? Și mi-a venit ideea tocmai când mă gândeam la ciocolata pe care tocmai o primisem: rațiunea îmi spunea clar NUUUUU, pentru că știa că nu o să mă opresc la o bucățică, dar simțeam că mor dacă nu o desfac! Poate așa, impreună cu voi o să fiu în stare să ascult și de rațiune, pentru că simțirea m-a adus, încet-încet (dar sigur!) la 95 de kg! Sper să facă pace și să revin la o greutate acceptabilă...

Și să mă țin de promisiunea facută ieri: o să scriu în fiecare zi, așa o să-mi fie mai ușor să nu greșesc. Dacă totuși o fac, poate o să mă tragă cineva de mânecă, să mă opresc... :blushing:
Raport meniu:
MD: iaurt 100g 3,8
Corn Flakes 30g 2,4

cioco un pătrățel 1(n-am rezistat, da măcar n-am mâncat-o toată!)
P: pui grătar 3 (după regula nouă, nu știu cât, că nu am mâncat acasa)
salată roșii și ceapă 0(fără ulei)
pâine secară 40g 2,3
cartofi fierți 2

migdale, 8 buc 2
portocală 0

C: supă legume 1
salată roșii, ceapă
castraveți, ardei +
10g brânză 1

migdale 1

TOTAL 19,5 (din 21)

O fi bine așa? Am încercat să manânc de toate și am băut până acum și 3 l de apă.

Bubbles, Lucy :hug: :* mă bucur că ați trecut pe-aici, sper să mai veniți!

Felix, mare dreptate ai! De cele mai multe ori prea multă gândire strică frumusețea trăirii! Prefer spontaneitatea calculului, dar câteodată gândirea o ia înainte! Numai că am învățat să o ignor din când în când și să fac ce simt... și e bine!
Aaaa, era să uit: sunt fan declarat Vama Veche :floare:

Acest mesaj a fost editat de dana: 05 March 2008 - 08:51 PM

#6 Candy

Candy

T-Rex

• Membri
  • 22263 Mesaje:

Postat 05 March 2008 - 09:08 PM

Si mie imi place Vama Veche maia les melodia cu acelasi nume ca si formatia :grin: .Din pacate imi aduce aminte de un bun prieten care a murit acum 4 ani inainte de Paste cu o saptamana :batista:
Sport faci? :floare:

#7 nella

nella

Koala

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2957 Mesaje:
  • Dispozitie:increzatoare in mine...:)

Postat 05 March 2008 - 09:46 PM

Bun venit la noi si din partea mea :give_rose: :give_rose: :give_rose: ...

Mult succes in lupta cu kg... :*

#8 dany

dany

T-Rex

• Membri
  • 15218 Mesaje:

Postat 05 March 2008 - 11:51 PM

Bine ai venit printre noi !!!! :give_rose: :give_rose:

P: pui grătar 3 (după regula nouă, nu știu cât, că nu am mâncat acasa)

Vad ca stii noile reguli WW dar ....ATENTIE !!!! DACA te apuci sa numeri punctele dupa noile reguli TREBUIE sa le numeri la toate cele 18 ALIMENTE !!!!!!! Adica : ori mergi pe varianta veche WW , ori mergi pe noile reguli cu cele 18 alimente !!!!!
UN ALIMENT din cele 18 le poti prelua cu noul punctaj dar e riscul tau : merge sau nu ! Adica ar fii un test pentru tine pentru a vedea daca iti merge mai bine cu noul punctaj sau nu .....Daconst a preluat punctajul orezului si ii merge bine . DAR depinde de organism !!
Fa o proba 1 saptamana si vezi ce iese .

Nu vreau sa te descurajez , in nici un caz .....doar sa te atentionez !

MULTA , MULTA BAFTA , TIZO !

P.S. Poate ne spui mai multe despre tine : varsta , inaltime , greutate , casatorita , divortata , prieten , iubit , catzel , purcel .... :))
Ai intrat intr-o comunitate de muieri care nu sunt prea zdravene la cap asa ca ..... :give_rose:

#9 May

May

Yeti

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12300 Mesaje:
  • Din:Madrid
  • Dispozitie:just fine :)

Postat 05 March 2008 - 11:53 PM

Sper ca ai vazut semnul de la poarta: intra cine vrea, iese cine poate :devil:

Bine ai venit! :floare:

#10 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7974 Mesaje:
  • Din:Bucuresti
  • Dispozitie:Fericita! :D

Postat 06 March 2008 - 10:54 AM

Salutare! :flowers: Bine ai venit! Sper sa te simti bine cu noi si sa dai jos kilogramele alea care te supara.

As avea o rugaminte, daca se poate sa nu mai folosesti diacritice pentru ca nu sunt vazute pe toate calculatoarele si apar ca o eroare. E mai dificil de citit asa. Multumesc! :*

PS: Titlul l-am modificat eu deja.

#11 Candy

Candy

T-Rex

• Membri
  • 22263 Mesaje:

Postat 08 March 2008 - 12:18 PM

La multi ani !! :*

#12 nella

nella

Koala

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2957 Mesaje:
  • Dispozitie:increzatoare in mine...:)

Postat 08 March 2008 - 12:36 PM

LA MULTI ANI DE 8 MARTIE!!!!!! :* :give_rose:

#13 dana

dana

Amiba

• Membri
  • 13 Mesaje:

Postat 10 March 2008 - 04:19 PM

In sfarsit din nou acasa! Am ramas fara monitor si ma simteam ca si cum as fi pierdut cheile...
Ma bucur tare, tare mult de vizite, chiar daca eu n-am fost sper sa mai veniti
Dany, nu stiam decat vag de regula noua, abia acum am inteles ca lumea; nu mă descurajezi, din contra, imi pare bine ca esti alaturi de mine :give_rose:
Cat priveste comunitatea de muieri care nu sunt prea zdravene la cap în care am intrat vreau sa va spun doar atat: am intrat pentru ca am vrut, imi place aici si am de gand sa raman! Am ignorat semnul de la poarta May, dar ma bucur ca-i asa si sper ca n-o sa ma lasați sa plec prea curand.
Ce sa spun despre mine? Cum m-am ingrasat ca o :cow: de la 65 la 95 de kg in 5 ani?Nu prea cred ca e interesant, dar am pus-o aici ca exemplu "asa NUUU!"
Am 38 de ani de curand impliniti si ma simt ca de 25... de cand va cunosc pe voi ca de 20 :blushing: ...
1,69m
Si Dany, pe langa nume mai avem in comun si zodia: sunt mandra reprezentanta a Pestilor, si-mi placeeee
Meniu o sa pun deseara. Acum mai spun doar ca, de cand n-am mai dat pe-acasa am fost cuminte, am mancat de toate punctele dar nu le-am depasit si de 8 martie NU am mancat tort!
Nella, Bubbles, multumesc de urari :give_rose:
:* toate fetele si va mai astept pe la mine!

#14 dana

dana

Amiba

• Membri
  • 13 Mesaje:

Postat 10 March 2008 - 07:35 PM

Si meniul pe azi, ca am terminat de mancat:
MD:
cerelae 2,5
lapte 2,5

gustare
portocala

P:
supa de legume 0
paine secara 30g, 1,7
ton conserva in suc propriu 4
migdale 2

C:
salata rosii, ceapa,castravete, 10g muschi file, 5 g almette 1
salam 40g 4
paine secara 40g 2,3

Total 20

#15 dany

dany

T-Rex

• Membri
  • 15218 Mesaje:

Postat 10 March 2008 - 09:47 PM

Dany, nu stiam decat vag de regula noua, abia acum am inteles ca lumea; nu mă descurajezi, din contra, imi pare bine ca esti alaturi de mine :give_rose:

Am 38 de ani de curand impliniti si ma simt ca de 25.

Si Dany, pe langa nume mai avem in comun si zodia: sunt mandra reprezentanta a Pestilor, si-mi placeeee

Cand mai ai nelamuriri , intreaba !!!!! Te ajutam !

Te simti ca la 25 ? :)) :)) Si eu , chiar daca sunt mai mare decat tine :p

Esti in zodia Pestilor ????? cand e ziua ta ??????

:hug:

0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi