Salt la continut

Fotografie

Jurnal Viky

• Please log in to reply
17 raspuns(uri) in acest subiect

#1 viky_fg

viky_fg

Amiba

• Membri
  • 10 Mesaje:
  • Sex:Feminin

Postat 31 March 2008 - 01:49 AM

Salutari la toata lumea precum va dati seama sunt noua pe aici :cheer: am citit cred ca aproximativ tot ce e pe aici si cred ca sunt destul de utile binenteles ca am ajuns pe situl asta pentru ca vreau sa slabesc :cafea: am avut o perioada in care m-am cam culcat pe coada si am cam pus pe mine am 28 de ani 1.65 si 74 kg in urma cu 8 ani aveam 45 kg sincera sa fiu nu ma simteam bine cred ca pe la 55-60kg as fi de minune ideea este din toate dietele de pe aici nu stiu de care sa ma apuc :baby: in general nu mananc normal cred ca o masa fixa am pe zi doar si retul rontaraie...... beau apa destul pe zi .astept raspuns fetele pupiciiii

#2 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7976 Mesaje:
  • Din:Bucuresti
  • Dispozitie:Fericita! :D

Postat 31 March 2008 - 10:25 AM

Bine ai venit, Viky! :* Speram sa te simti bine cu noi si sa reusesti sa-ti atingi targetul.

Rontaieleile dintre mese sunt si bune si ne-bune, depinde ce anume rontai. Daca sunt lucruri santoase e bine, pentru ca stomacul are mereu de lucru si nu te infometezi, dar daca sunt prostioare nu e prea bine. Caloriiel se aduna imediat din prostii, de nici nu -ti dai seama. :doh: Pe langa asta, sunt pline de substante nenaturale si dauneaza.

Ma joritatea fetelor de pe aici tin ori o dieta personalitaza, adica isi fac singure meniul, dar se mentin intr-un numar de calorii/zi ori WW. Nu ne-ai spus care e trecut tau in ceea ce priveste dietele si nu stiu daca e cazul sa iti mai recomand si alte diete....

Spune-ne mai multe despre tine si usor-usor o sa gasim o dieta sa iti placa.

#3 Cherie

Cherie

Crocodil

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7638 Mesaje:
  • Dispozitie:Pusa pe fapte mari :P

Postat 31 March 2008 - 12:17 PM

:welcome: Viky :floare:

#4 Candy

Candy

T-Rex

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 22263 Mesaje:
  • Dispozitie:fatty :D
  • Sex:Neutru

Postat 31 March 2008 - 07:16 PM

Asteptam sa te hotarasti ce dieta vrei sa urmezi si sa postezi meniurile :p :floare:

#5 viky_fg

viky_fg

Amiba

• Membri
  • 10 Mesaje:

Postat 01 April 2008 - 12:48 AM

Pai ideea este ca sunt cam in ceata si nu stiu indrumati-ma voooiiiii :*

#6 Amazoana

Amazoana

Lama

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5140 Mesaje:
  • Din:Constanta
  • Dispozitie:Happy!

Postat 01 April 2008 - 08:21 AM

Bine ai venit Viky! :floare:

#7 viky

viky

Furnica

• Membri
  • Pip
  • 68 Mesaje:

Postat 01 April 2008 - 10:00 AM

cand am vazut nu-mi venea sa cred ;)
am zis ca a facut cineva un pustiu de bine si mi-a deschis jurnal
oricum, bine ne-am gasit!

#8 michelle

michelle

Hiena

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4542 Mesaje:
  • Din:Iasi
  • Dispozitie:Ole!

Postat 01 April 2008 - 10:06 AM

Bine ai venit, Viky! :give_rose:

#9 camvalmy

camvalmy

Pestisor

• Membri
  • PipPip
  • 127 Mesaje:

Postat 01 April 2008 - 10:50 AM

Buna Viky! te-ai hotarat ce regim vei urma? eu zic sa incepi cu unul si pe parcurs il vei aborda pe cel pe care crezi ca ti se potriveste. pup si la mai mic!

#10 Candy

Candy

T-Rex

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 22263 Mesaje:
  • Dispozitie:fatty :D
  • Sex:Neutru

Postat 01 April 2008 - 12:08 PM

Te0ai hotarat ce vei tine pana la urma sau inca te documentezi? :floare:

Acest mesaj a fost editat de bubbles: 01 April 2008 - 12:09 PM

#11 Bogdan_515

Bogdan_515

Amiba

• Membri
  • 31 Mesaje:
  • Sex:Masculin

Postat 01 April 2008 - 02:43 PM

Cea mai buna dieta, fetelor, este .... SPORTUL :cheer:

E adevarat ca, in unele cazuri, mai tin si dietele. Insa, cel mai important este sa faceti cat mai multa miscare (si nu ma refer aici la ... mers :oo: ). Veti spune ca e scump sa mergi la sala. Ok, de acord cu voi. In cazul asta alocati-va 30 minute pe zi pentru: alergare, abdomene, genuflexiuni si alte cateva exercitii specifice de aerobic (pe care le gasiti pe net) menite sa va puna organismul in miscare astfel incat sa ardeti cat mai multe calorii.

O mentiune deosebit de importanta: marea majoritate se apuca de exercitii si, atunci cand incep sa aiba febra (adica exact momentul in care incep arderile celulelor in plus) incep sa renunte ba treptat, ba deodata. Ei bine tocmai acela este momentul in care trebuie sa continuati !!!

Iar atunci ... :yahoo: veti vedea si voi respectul celorlalte fete :salut: si reactia barbatilor mai vie ca niciodata :floare:

Ah, da, sa nu uit: mentinerea unei siluete trebuie facuta pentru frumusetea proprie si nu pentru altcineva ;)

Succes !

#12 viky_fg

viky_fg

Amiba

• Membri
  • 10 Mesaje:

Postat 02 April 2008 - 12:49 AM

salutare la toate fetele va multumesc pentru sfaturi deocamdata nu urmez nici o dieta pt ca tin post de pasti miercurea si vinerea doar am inceput sa nu mai abuzez de mancare si am inceput sa fac in fiecare seara abdomene si se vede deja o schimbare :cheer: va pup

#13 Nicole07

Nicole07

Pestisor

• Membri
  • PipPip
  • 178 Mesaje:

Postat 02 April 2008 - 08:43 AM

salutare la toate fetele va multumesc pentru sfaturi deocamdata nu urmez nici o dieta pt ca tin post de pasti miercurea si vinerea doar am inceput sa nu mai abuzez de mancare si am inceput sa fac in fiecare seara abdomene si se vede deja o schimbare :cheer: va pup

:welcome: :grin: Bine ai venit Viky!Daca vrei sa tii post si dieta in acelasi timp eu iti recomand ww care se poate adapta usor la post si nici nu este f restrictiv .Eu nu mi-am deschis un jurnal(sunt cam lenesa)dar citesc in fiecare zi noutatile de pe forum si pot sa spun ca imi sunt de folos.Acum tin dieta ww dar adaptata la post si in plus calculez si caloriile(asa...aproximativ)incercand sa nu depasesc1200/zi.Am inceput dieta pe 7 februarie ,in prima luna nu prea am avut rezultate vizibile a fost de fapt acomodarea cu un program de masa regulat fara rontaieli intre mese fara dulciuri concentrate si alte bombe calorice :grin: .Pana acum am slabit 3 kg si daca as face si ceva exercitii fizice sigur rezultatele ar fi mult mai bune.Deci iti recomand ''calduros''dieta ww si ca regim de slabire si ca stil de alimentatie.:Tickerul nu l-am scimbat inca(ti-am spus ca sunt cam lenesa :grin: )dar o s-o fac curand. ;)

#14 Ramo

Ramo

Panda

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8509 Mesaje:
  • Din:Targu Mures
  • Greutate maxima:116
  • Greutate curenta:81,8
  • Greutate dorita:75

Postat 03 April 2008 - 09:20 AM

Vicky, bine ai venit si spor la dieta.

#15 viky_fg

viky_fg

Amiba

• Membri
  • 10 Mesaje:

Postat 03 April 2008 - 02:53 PM

Fetelor merci pentru urari si bine v-am gasit astazi am mai facut un progresssss m-am abtinut sa mananc prostiii de la alti care ma invitau sa servesc chestia asta cu slabitul e psihologic si cred ca daca vrei cu adevarat poti in momentul cand sa mananci o nebunie plina de calori trebuie doar sa te gandesti la consecinte ca iti indeplineste gusturile da iti unfla fundurile :lol: si poate aceiasi gust il poti regasi in alte chestiii sanatoase eu ma bazez foarte mult pe mancarea biologica am un cucu fac eforturi mari pt ca ma pun pe cantar si ma bucura sa vad rezultate si ca intradevar este posibil sa fiu eu cea care am fost spoooorrr la treeeaaabaa feteleeee see poateeeee cu vointaaaaa

0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi