Salt la continut

Fotografie

Casa de vacanta

• Please log in to reply
33 raspuns(uri) in acest subiect

#1 Letitia

Letitia

Amiba

• Membri
  • 16 Mesaje:

Postat 08 April 2008 - 02:16 PM

Imagine postata

Bine ati venit la mine in jurnal!

Mi-am numit jurnalul "casa de vacanta" pentru ca unde-i mai bine ca in vacanta? Asa vreau sa ma simt si eu aici.

M-am hotarat sa-mi fac si eu un locsor aici dupa ce v-am citit timp de cateva saptamani. :unsure:
Trebuie spus ca plec la drum cu 3 jurnale citite cap coada :oo: si mi-am propus sa mai citesc si de-acum inainte. :cheer:

Despre mine ...nu stiu ce sa va spun. Am 27 de ani, am un babuin (he he...de la voi am imprumutat expresia), inca n-am planuri de nunta (adica m-a cerut cu inel si tot tacamul dar n-am programat nimic concret, cred totusi ca la anul va fi nunta).Iar motivul cel mai..motiv pentru care ma aflu aici: o dieta. :doh: Bine, nu ma intrebati ce dieta ca nu stiu. Am frumoasa greutate de fix 70 de kg si vreau sa scap de vreo 10 kile..Usor de zis,nu?

Am inceput cu un scarsdale abandonat dupa o saptamana, am continuat cu WW pana mi s-a acrit de cartofi fierti si de numarat puncte si am sfarsit cu o ciocolata in brate. Ma rog, intre masele.. :lol:
Pe voi v-am gasit searchuind "tabel ww"...as am ajuns pe site. :p

Acestea fiind spuse va las o cafeluta fierbinte si ma duc sa ma mai plimb pe site! Nu-mi aduceti flori de casa noua ca uit sa schimb apa. :doh:

Imagine postata

#2 Candy

Candy

T-Rex

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 22263 Mesaje:
  • Dispozitie:fatty :D
  • Sex:Neutru

Postat 08 April 2008 - 02:17 PM

Bun venit draga :floare: .ce jurnale ai citit matale cap coada?Pana la urma ramai la WW? :p

#3 Letitia

Letitia

Amiba

• Membri
  • 16 Mesaje:

Postat 08 April 2008 - 02:24 PM

Bun venit draga :floare: .ce jurnale ai citit matale cap coada?Pana la urma ramai la WW? :p

Bine te-am gasit!

Pai am citit intai "Jurnalul unei tinerici de 30 si ceva de primaveri" ca mi-a atras titlul atentia. :D Si mi-a placut mult, ca Doina pune poze si povesteste asa frumoooos....mai ca te face sa te mariti si sa trantesti copii cat ai zice peste.
De acolo am decolat (ca sa fiu in ton) catre jurnalul Mirelei Awad. Era si mai scurtut de altfel, l-am citit mai repede. Ii multumesc pe aceasta cale pentru frumoasa calatorie pe care mi-a prilejuit-o in jurul lumii datorita slide-urilor postate.Si pentru melodii, of course.
Si de la Mirela m-am redirectionat catre Tzutzi80, ca m-am prins ca e tot cu calatoriile, dar pe vas. :salut: Ei, ma declar fan Tzutzi (desi mi-e cam jena sa le intru in jurnale.. ), ca la ea am stat cu sufletul la gura cand nu mai ajungea "ciocolata"...ma prindea 12 noaptea citind (si eu la 7 sunt in picioare). Ca sa nu mai spun ca si acum stau cu gandul la tortul ala Barbie facut de ea, sau la fursecurile cu visina. :yahoo:

Nu stiu cu care jurnal o sa continui,incerc sa ma orientez si dupa numarul paginilor. M-as apuca de jurnalul tacanit ca pe Dulcikatty am vazut-o in poze la Tzutzi...dar tare e mare jurnalul ala. :oo: Peste 300 de pagini...

#4 Candy

Candy

T-Rex

• Membri
  • 22263 Mesaje:

Postat 08 April 2008 - 02:33 PM

Si ce regim ai ales sa tii? :floare: Daca vrei sa vezi evolutia greutatii tale poti sa iti pui si un ticker cum are multa lume de pe forum :hug:

#5 Letitia

Letitia

Amiba

• Membri
  • 16 Mesaje:

Postat 08 April 2008 - 02:37 PM

Si ce regim ai ales sa tii? :floare: Daca vrei sa vezi evolutia greutatii tale poti sa iti pui si un ticker cum are multa lume de pe forum :hug:

Pai deocamdata nu stiu ce regim o sa tin...Mai studiez piata in sensul asta. Cred ca la mine nu merg regimurile foarte restrictive si obositoare. Organsimul meu reactioneaza cel mai bine la sport.Cand am chef sa fac... :unsure:
Da, e o idee buna tickerul....dar mai stau putin ca sa-mi iau avant.

#6 Candy

Candy

T-Rex

• Membri
  • 22263 Mesaje:

Postat 08 April 2008 - 02:41 PM

Si eu incerc sa ma hotarasc asupra unui regim...dar nu stiu care :oo: .Sunt atat de schimbatoare.Adevarul e ca m-am saturat de WW dar nu ma vad tinand nici alt regim si tot asa :bang: .

#7 Letitia

Letitia

Amiba

• Membri
  • 16 Mesaje:

Postat 08 April 2008 - 02:46 PM

Asa...mi-am pus si eu un avatar. Sa intru in randul lumii. :cheer:

Si eu incerc sa ma hotarasc asupra unui regim...dar nu stiu care :oo: .Sunt atat de schimbatoare.Adevarul e ca m-am saturat de WW dar nu ma vad tinand nici alt regim si tot asa :bang: .

Mda...cunosc senzatia. :wacko: Adevarul e ca sunt derutata. Scarsdale nu te lasa sa te atingi de cartofi pe cand la WW spune "fara numar doar 2 puncte".
Pai eu nu mai inteleg...pana la urma cartoful ingrasa sau nu?
Si toate miturile alea...sa bei 2 litri de apa pe zi, de exemplu. Pai citesc deunazi undeva ca e doar un mit si ca fiecare organsim sa bea cat poate duce.Ca e bine sa bei sa te hidratezi e altceva, dar nu sa bei ca innecatu pana pocnesti.
La fel cu mancatul dupa ora 19. Cei avizati in domeniu spun ca e bine sa ai grija cat mananci, nu la ce ora mananci.
Adevarul e ca una e sa rontai un mar la ora 22 si alta e sa rontai ciocolata cu alune, nu?

Acest mesaj a fost editat de Letitia: 08 April 2008 - 02:47 PM

#8 Candy

Candy

T-Rex

• Membri
  • 22263 Mesaje:

Postat 08 April 2008 - 02:54 PM

Si ce inaltime ai?Ia si analizeaza bine poate gasesti o dieta care sa ti se potriveasca :floare:

#9 Cherie

Cherie

Crocodil

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7638 Mesaje:
  • Dispozitie:Pusa pe fapte mari :P
  • Sex:Feminin

Postat 08 April 2008 - 02:55 PM

Bun venit Leti! :hug: :floare:

Da, cartoful ingrasa si ingrasa rau de tot! Si apa, pana nu bei multa, nu vei stii cata nevoie are organismul tau de ea si cat de bine iti poate face! :grin:

Spor la treaba!

P.S. Si eu am citit jurnalul Tzutzulinei si mi-a placut. Parca ar fi fost o comedie, ceva super haios. :naughty:

#10 Letitia

Letitia

Amiba

• Membri
  • 16 Mesaje:

Postat 08 April 2008 - 02:56 PM

Si ce inaltime ai?Ia si analizeaza bine poate gasesti o dieta care sa ti se potriveasca :floare:

Am 1.65. La mine cea mai buna dieta cred ca e disciplina alimentara si sportul. Atat. Dar daca sunt haotica si dau iama in frigider cu cine sa ma cert? :p
Mananc doua saptamani ca la carte si apoi un weekend zici ca sunt la festivalul dulciurilor.

#11 Candy

Candy

T-Rex

• Membri
  • 22263 Mesaje:

Postat 08 April 2008 - 03:00 PM

Am 1.65. La mine cea mai buna dieta cred ca e disciplina alimentara si sportul. Atat. Dar daca sunt haotica si dau iama in frigider cu cine sa ma cert? :p
Mananc doua saptamani ca la carte si apoi un weekend zici ca sunt la festivalul dulciurilor.

Si eu tot 1.65 am :grin: si la fel fac si eu.Sunt constiincioasa cate 2 saptamani iar apoi zici ca sunt nebuna...bag numai ingrasacioase :lol:

#12 Letitia

Letitia

Amiba

• Membri
  • 16 Mesaje:

Postat 08 April 2008 - 03:00 PM

Bun venit Leti! :hug: :floare:

Da, cartoful ingrasa si ingrasa rau de tot! Si apa, pana nu bei multa, nu vei stii cata nevoie are organismul tau de ea si cat de bine iti poate face! :grin:

Spor la treaba!

P.S. Si eu am citit jurnalul Tzutzulinei si mi-a placut. Parca ar fi fost o comedie, ceva super haios. :naughty:

Bine ai venit pe la mine, Cherie!

Nu stiu sincer cata nevoie are organismul meu de apa, ca am zile cand abia beau o cana si zile cand beau peste doi litri. dar stiu sigur ca apa multa ma tampeste la cap, ca ma duc des la baie si ma 'nerveaza chestia asta. :tease:

Da, da, jurnalul lui Tzutzi a fost ca o telenovela, chiar nu mi-a convenit cand am terminat de citit....voiam sa continue! ;) Sa-i dea Dumnezeu noroc de bani si sanatate pe unde-o fi ea acum.

#13 Cherie

Cherie

Crocodil

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7638 Mesaje:
  • Dispozitie:Pusa pe fapte mari :P

Postat 08 April 2008 - 03:02 PM

Hehe! Lasa, e bine ca mergi la toaleta, elimini toxinele, elimini apa, etc!
Cat despre Tzutzi, o asteptam sa revina cu continuarea!!! :cheer: :cheer: :cheer:

#14 Letitia

Letitia

Amiba

• Membri
  • 16 Mesaje:

Postat 08 April 2008 - 03:06 PM

Din pacate trebuie sa plec, am ceva de rezolvat, dar o sa intru sa mai vorbim, sa ma mai documentez pe-aici cu dietele.Poate gasesc vreun disociat cu 3 zile ciocolata, 3 zile crema de zahar ars si 3 zile eclere. :))
Si am vazut la voi tickere cu kilometri de mers pe bicicleta. N-ar fi rau sa ma mai urc si eu pe prafuita mea....

Va pup, vorbim curand!!!Va multumesc ca m-ati primit printre voi.

#15 Ramo

Ramo

Panda

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8509 Mesaje:
  • Din:Targu Mures
  • Greutate maxima:116
  • Greutate curenta:81,8
  • Greutate dorita:75

Postat 08 April 2008 - 04:00 PM

Bun venit Leti printre noi si bafta la alungat kg. Asteptam sa vedem la ce dieta te opresti :*

0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi