Salt la continut

Fotografie

Cine sta cu copilul?

• Please log in to reply
9 raspuns(uri) in acest subiect

#1 Sexymom

Sexymom

Jaguar

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 9086 Mesaje:
  • Sex:Feminin
  • Inaltime (cm):170
  • Greutate dorita:61

Postat 10 April 2008 - 05:50 PM

Ce preferati? sa ramana mama, tatal, socru , soacra cu copii sau sa angajati o bona?

Eu una prefer pe cineva din afara familiei, am inceput sa obosesc cu atatia familiari in jurul meu.Parca nu mai am nici un pic de intimitate in familie.

#2 iulia

iulia

Amiba

• Membri
  • 5 Mesaje:
  • Dispozitie:MA SIMT UN PIC MAI BINE CA IERI

Postat 11 April 2008 - 06:52 AM

deocamdata nu sunt in postura asta, dar.. presupun ca ar trebui sa stea cu cineva din familie. sa se obisnuiasca cu vocile si fetele lor, sa stie pe cine sa asculte. un strain n-ar face prea bine,mai ales cand copilul e micutz. :baby:

#3 otilici

otilici

Marmota

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1332 Mesaje:
  • Dispozitie:I'm alive!!!

Postat 12 April 2008 - 09:33 AM

Si eu as prefera o bona,doar ca e greu sa gasesti persoana potrivita...

#4 daconst

daconst

Taz

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3543 Mesaje:

Postat 15 April 2008 - 10:11 PM

Eu o am pe mama la mine si sunt cea mai fericita! :cheer:
Am auzit atatea despre bone la mamicile de pe forumul de mamici incit nu as avea incredere in nimeni.
Din toamna o sa-l dau la gradi si am scapat si de etapa asta.Sper sa mearga totul asa cum ne-am propus. ;)

#5 nico_sabo

nico_sabo

Furnica

• Membri
  • Pip
  • 66 Mesaje:
  • Dispozitie:acasa cu copii...

Postat 02 February 2009 - 11:31 AM

buna!eu as prefera sa stea cu un membru din familie,deoarece eu personal n-as avea incredere in nici o bona fie ea cu multe recomandari, vedeti si voi cate se intampla in ziua de azi..... :baby:

Acest mesaj a fost editat de Nessie: 02 February 2009 - 12:25 PM

#6 Dumbo

Dumbo

Marmota

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1155 Mesaje:

Postat 11 February 2009 - 02:12 AM

Chiar daca acum ceva timp as fi zis bona, acum nu stiu ce sa mai spun. De fapt stiu, as sta eu non stop cu copilul. :cheer: :cheer: :cheer:

Sunt plusuri si minusuri in ambele privinte, mai ales la minusuri as spune rasfatul. Bunicii oricand i-ar face toate gusturile copilului, indiferent daca e bine sau nu. Dar ma gandesc ca bunicii orice ar face nu fac cu rautate, nu ar face rau copilului, nu l-ar brusca sau rani sau mai stiu eu ce, nu mi-ar fura din casa, nu ar trebui sa le platesc overtime...

#7 ana25

ana25

Amiba

• Membri
  • 11 Mesaje:
  • Dispozitie:nu chiar bn

Postat 12 February 2009 - 03:03 PM

buna fetelor :) eu nu am cu cine sami las copilu.nu mai am parinti de ceva timp,soacra e o scorpie,bunica e bolnava,sotu lucreaza,nam pe nimeni de incredere.sincer miar place o bona,dar nu mai sunt asa bune,mam plictisit numai acasa aceleasi treburi,obiceiuri,as vrea sa lucrez dar nam sanse.

#8 dana_o5

dana_o5

Marmota

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1337 Mesaje:

Postat 12 February 2009 - 03:14 PM

Si eu as prefera pe cineva din familie. De fapt asa se si intampla. Seara (cand merg la sala) sta tata, cateodata in weekend pt 1-2 ore stau bunicii, si in cateva luni vine mama

#9 Maricuca

Maricuca

Ciocanitoare

• Membri
  • PipPipPipPip
  • 315 Mesaje:
  • Dispozitie:Somnoroasa

Postat 06 March 2010 - 10:35 PM

Si eu as prefera pe cineva din familie. De fapt asa se si intampla. Seara (cand merg la sala) sta tata, cateodata in weekend pt 1-2 ore stau bunicii, si in cateva luni vine mama

Eu a-si prefera-o pe mama sau pe tata, dar sunt foarte departe de mine!!Socrul meu a murit, iar in soacra mea nu am incredere fiindca mi-a facut foarte mult rau!!!Nu stiu ce sa fac!!Sa angajez o bona,habar nu am!!

Acest mesaj a fost editat de Maricuca: 06 March 2010 - 10:36 PM

#10 Maricuca

Maricuca

Ciocanitoare

• Membri
  • PipPipPipPip
  • 315 Mesaje:
  • Dispozitie:Somnoroasa

Postat 22 July 2010 - 02:45 PM

Acum stau eu cu fetita, mai ales ca sunt insarcinata si inca 2 ani de stat acasa, este totul bine si frumos. :hug:

0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi