Salt la continut

Fotografie

CURA DE SLABIRE

• Please log in to reply
13 raspuns(uri) in acest subiect

#1 ANNE

ANNE

Furnica

• Membri
  • Pip
  • 61 Mesaje:
  • Sex:Feminin

Postat 10 April 2008 - 11:29 PM

1 vineri 04.apr 57,0 AICI AM MINCAT LA GREU, DAR FAC TRAT. CORPOREALE
2 simbata 05.apr 57,1
3 duminica 06.apr 57,2
4 luni 07.apr 57,3 AICI M-AM APUCAT DE CURA DANEZA
5 marti 08.apr 57,0
6 miercuri 09.apr 56,2
7 joi 10.apr 55,6
8 vineri 11.apr 0,0
9 simbata 12.apr 0,0
10 duminica 13.apr 0,0
11 luni 14.apr 0,0
12 marti 15.apr 0,0
13 miercuri 16.apr 0,0
14 joi 17.apr 0,0
15 vineri 18.apr 0,0
16 simbata 19.apr 0,0
17 duminica 20.apr 0,0
18 luni 21.apr 0,0
19 marti 22.apr 0,0
20 miercuri 23.apr 0,0
21 joi 24.apr 0,0
22 vineri 25.apr 0,0

VREAU SA AJUNG LA 48 KG; ADICA SA SLABESC INCA 7.6 KG FOARTE RAPID, CHIAR FORTAT, SI APOI SA IMI GASESC O DIETA ECHILIBRATA, CARE SA MA MENTINA.
Deja ma gindesc ce o sa fac dupa... ???

Acest mesaj a fost editat de ANNE: 10 April 2008 - 11:35 PM

#2 gaby_mp

gaby_mp

Iepuras

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1775 Mesaje:
  • Din:Iasi

Postat 11 April 2008 - 12:52 AM

Dupa poti incerca WW, Hipocalorica, South Beach, Scarsdale sau orice alta dieta cat mai echilibrata + sport. :D
Succes!

Acest mesaj a fost editat de gaby_mp: 11 April 2008 - 12:52 AM

#3 Cherie

Cherie

Crocodil

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7638 Mesaje:
  • Dispozitie:Pusa pe fapte mari :P

Postat 11 April 2008 - 08:40 AM

:floare: :floare: Anne, banuiesc ca stii ca (virgula) cu cat mai repede si mai fortat le vei da jos, cu si mai mare spor la vei pune la loc?

#4 Ramo

Ramo

Panda

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8509 Mesaje:
  • Din:Targu Mures
  • Greutate maxima:116
  • Greutate curenta:81,8
  • Greutate dorita:75

Postat 11 April 2008 - 08:44 AM

Buna si bine ai venit. Eu nu am inteles nimik din post-ul tau. Adica te cantaresti si tu in fiecare zi???

#5 gaby_mp

gaby_mp

Iepuras

• Membri
  • 1775 Mesaje:

Postat 11 April 2008 - 12:07 PM

Eu cred ca a facut "Planul de bataie" iar deadline-ul ei este 25 aprilie.

#6 Ramo

Ramo

Panda

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8509 Mesaje:
  • Din:Targu Mures
  • Greutate maxima:116
  • Greutate curenta:81,8
  • Greutate dorita:75

Postat 11 April 2008 - 02:55 PM

Anne si crezi ca daca mananci la greu, cum spui u, ajuta la ceva tratamentele corporale? Eu nu vreau sa te superi pe mine dar am trecut prin f multe diete, cure, regimuri, tratamente corporale, fitness, aerobic.......

#7 cumpanasu

cumpanasu

Amiba

• Membri
  • 4 Mesaje:

Postat 12 April 2008 - 07:41 AM

eu am slabit foarte usor 9 kg in 3 sapatmani.am renuntat definitiv la paine si fainoase,grasimi.am mancat salate cu ton,porumb,varza....insa mi-am schimbat metabolismul cu o cana de 200 ml cu apa clocotita in care am pus 2 pliculete de ceai de musetel si o umatate de lamaie.pregatesti de seara pt dimineata si de dimineata pt seara.iti garantez ca slabesti rapid si relativ usor,nu?
atentie!!! ceaiul se bea rece sau caldut,nu fierbinte.
bafta multa! :salut:

#8 gaby_mp

gaby_mp

Iepuras

• Membri
  • 1775 Mesaje:

Postat 12 April 2008 - 09:19 AM

Cum se bea ceaiul asta? Dimineta pe stomacul gol apoi dupa cat timp ai voie sa mananci?
Si seara, la cat timp dupa ultima masa? Sau fix cand te-ai culcat?

#9 Cherie

Cherie

Crocodil

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7638 Mesaje:
  • Dispozitie:Pusa pe fapte mari :P

Postat 12 April 2008 - 12:28 PM

Spor la treaba Anne, desi eu inca sunt sceptica in privinta acestor metode :wacko:
Macar iei un supliment de vitamine, minerale? La mine, dupa o perioada de diete din astea, aveam o anemie cat casa: calciu & fier erau la pamant, asa ca ai grija!

#10 lucy

lucy

Ciocanitoare

• Membri
  • PipPipPipPip
  • 429 Mesaje:
  • Dispozitie:schimbatoare

Postat 13 April 2008 - 10:41 AM

Buna Anne :* :* :* :give_rose: :give_rose:

#11 ANNE

ANNE

Furnica

• Membri
  • Pip
  • 61 Mesaje:

Postat 14 April 2008 - 08:03 AM

Buna! Am fost plecata vreo doua zile, asa ca nu am mai putut vorbi. Dar cura daneza am tinut-o in continuare, astazi sint la ziua a 8-a. In prima saptamina am slabit 3.5 kg. Daca slabesc la fel si in a doua saptamina, voi fi relativ multumita.
Apropo' - iau suplimente: fier cu vit. B1+B6, calciu- magneziu-zinc, pentru ca si pe mine m-au luat ametelile, si mai ales pe soacra mea, pe care aproape ca am obligat-o sa tina si ea cura de slabire (dar are nevoie, la 115 kg - 153 cm.)
Iar apropo de tratamentele corporale pe care le fac, mai am si saptamina asta abonament - am senzatia ca mai mult ma tonifica si imi niveleaza zonele cu grasime, decit ca ma slabeste in KG. E ca si cum as face gimnastica.
De fapt visul meu este sa ajung la greutatea de la 20 ani - 48 kg. Nu stiu de ce mi s-a pus pata, pentru ca de fapt acum am 36.5 ani, un copil, griji, etc.
De altfel anul trecut, prin cura pe care am tinut-o intensiv ~ 3 luni, si mai moderat in restul anului, am slabit de la 68.5 kg la 51.5 kg. Eram aproape sa reusesc, dar m-am lasat pe tinjala, fiindca "era bine si asa". Apoi in 1/2 an am pus la loc 6 kg. Acum vreau sa reusesc de-a binelea.
Problema mea cea mare este DUPA..., pentru ca sdint genul care pot sta nemincata mult si bine, dar daca mi-e pofta de ceva... maninc si 1/2 de tort odata, sau 4 chiftele de la Selgros, etc.
Iar sport.... de sala de fitness nu poate fi vorba pentru ca fac naveta saptaminala la tara, unde lucrez, iar simbata si duminica, vreau si eu sa stau cu familia, asa ca... Iar gimnastica la domiciliu am facut anul trecut, in cele 3 luni, cite o ora pe zi, dar acum nu mai am chef deloc.
Astfel ca..., nu am un program de viata si de alimentatie constant, iar alternarile astea mi-au stricat metabolismul, incit ma ingras daca am o dieta de ~ 1500 cal.
Inafara de sport, mai exista ceva care accelereaza metabolismul ?????
Cei de la tratamentele corporeale au promis ca undele infrarosii ma pot ajuta in sensul asta, dar nu pra cred. Voi ce ziceti?

Buna si bine ai venit. Eu nu am inteles nimik din post-ul tau. Adica te cantaresti si tu in fiecare zi???

DA! Ma cintaresc in fiecare zi la aceeasi ora (adica dimineata, pe nemincate).
Pentru mine e important sa vad ca am slabit si 100 GR; imi creste ambitia de a continua.
Si imi fac intr-adevar "plan de bataie", ca sa am un scop CONCRET. DE exemplu acum vreau ca luni, 21.04 sa am 50 kg, iar vineri, 25 aprilie sa ajung la magica greutate ideala.

Chiar daca urmeaza pastele, voi incerca sa fiu ponderata (daca pot!?), iar apoi sa-mi gasasc o solutie acceptabila pentru a ma mentine

Buna Anne :* :* :* :give_rose: :give_rose:

Buna Lucy !!!

eu am slabit foarte usor 9 kg in 3 sapatmani.am renuntat definitiv la paine si fainoase,grasimi.am mancat salate cu ton,porumb,varza....insa mi-am schimbat metabolismul cu o cana de 200 ml cu apa clocotita in care am pus 2 pliculete de ceai de musetel si o umatate de lamaie.pregatesti de seara pt dimineata si de dimineata pt seara.iti garantez ca slabesti rapid si relativ usor,nu?

La salonul unde ma duc, am mai auzit o chestie valabila pentru 3-5 zile. Pui la fiert 5 l apa. Cind clocoteste o dai deoparte, si pui in ea un borcan de 400 ml (500 gr) de miere de albine. Cind ajunge la temperatura camerei, storci bine 5 lamii. Si toata ziua bei chestia asta, fara sa maninci altceva. Cica ar activa un pic metabolismul.
Ma intreb daca se poate? Pare cam acelasi principiu ca cel de mai sus cu ceaiul, nu?

Acest mesaj a fost editat de ANNE: 14 April 2008 - 07:49 AM

#12 Candy

Candy

T-Rex

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 22263 Mesaje:
  • Dispozitie:fatty :D
  • Sex:Neutru

Postat 15 April 2008 - 10:09 AM

1 vineri 04.apr 57,0 AICI AM MINCAT LA GREU, DAR FAC TRAT. CORPOREALE
2 simbata 05.apr 57,1
3 duminica 06.apr 57,2
4 luni 07.apr 57,3 AICI M-AM APUCAT DE CURA DANEZA
5 marti 08.apr 57,0
6 miercuri 09.apr 56,2
7 joi 10.apr 55,6
8 vineri 11.apr 0,0
9 simbata 12.apr 0,0
10 duminica 13.apr 0,0
11 luni 14.apr 0,0
12 marti 15.apr 0,0
13 miercuri 16.apr 0,0
14 joi 17.apr 0,0
15 vineri 18.apr 0,0
16 simbata 19.apr 0,0
17 duminica 20.apr 0,0
18 luni 21.apr 0,0
19 marti 22.apr 0,0
20 miercuri 23.apr 0,0
21 joi 24.apr 0,0
22 vineri 25.apr 0,0

VREAU SA AJUNG LA 48 KG; ADICA SA SLABESC INCA 7.6 KG FOARTE RAPID, CHIAR FORTAT, SI APOI SA IMI GASESC O DIETA ECHILIBRATA, CARE SA MA MENTINA.
Deja ma gindesc ce o sa fac dupa... ???

Bun venit si bafta in ce vrei tu sa faci acolo!!!Sper ca nu vrei sa te omori singura!!!Daca ai intra mai mult prin jurnale ai vedea ca nimeni nu e de acord cu dietele astea nebunesti "Slabesti n-spe kile in 3 zile" .Treaba ta .. ai sa vezi cum ai sa pui rapid totul la loc .Sper ca nu te superi pe mine dar asta e parerea mea :floare: .Nu prea am inteles eu ce inaltime ai de vrei 48 kg :lesin: si mai ales ca ar tb sa fii multumita ca arati bine la varsta ta si cu un copil langa tine :floare:

Acest mesaj a fost editat de bubbles: 15 April 2008 - 10:10 AM

#13 cumpanasu

cumpanasu

Amiba

• Membri
  • 4 Mesaje:

Postat 15 April 2008 - 04:29 PM

Cum se bea ceaiul asta? Dimineta pe stomacul gol apoi dupa cat timp ai voie sa mananci?

il bei dimineata pe stomacul gol
si poti manca la aproximativ o ora dupa aceea.iar seara eu l-am baut inainte de culcare
repet!!!!la mine chiar a functionat.dar am eliminat si painea si fainoasele total.bafta si astept vesti despre rezultate. :salut:

il bei dimineata pe stomacul gol
si poti manca la aproximativ o ora dupa aceea.iar seara eu l-am baut inainte de culcare
repet!!!!la mine chiar a functionat.dar am eliminat si painea si fainoasele total.bafta si astept vesti despre rezultate. :salut:

si inca ceva!dieta asta se tine o luna

#14 mathilde

mathilde

Amiba

• Membri
  • 46 Mesaje:

Postat 15 April 2008 - 06:10 PM

mi-am schimbat metabolismul cu o cana de 200 ml cu apa clocotita in care am pus 2 pliculete de ceai de musetel si o umatate de lamaie.pregatesti de seara pt dimineata si de dimineata pt seara.iti garantez ca slabesti rapid si relativ usor,nu?

Ai schimbat metabolismul band ceai de musetel cu lamaie? Mai sa fie! Inseamna ca de-acolo mi se trage, ca mie mi l-a schimbat mama de mica 9pe metabolism) , atunci cand imi dadea ceai de romanita cand era racita, si din fetita slaba am ajuns ditamai fomeia.

0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi