Salt la continut

Fotografie

Gigi Becali cu mita sau fara mita

• Please log in to reply
2 raspuns(uri) in acest subiect

#1 Bindy

Bindy

Amiba

• Membri
  • 41 Mesaje:

Postat 09 May 2008 - 08:29 AM

Nu sunt microbista, dar nu-mi place mita si spaga in tara asta si as vrea sa-i vad pedepsiti pe toti cei care practica "sportul" asta.

Ce parere aveti de ultima isprava a lui "Jiji"? Eu zic ca o sa scape cum se scapa in Romania: scapi de mita prin alta mita. <_< Poate dupa povestea asta se mai potolesc si ultrasii. :shucks:

#2 allesandra

allesandra

Amiba

• Membri
  • 32 Mesaje:
  • Dispozitie:increzatoare -
  • Sex:Feminin

Postat 10 May 2008 - 09:52 AM

Eu sunt microbista si urmaresc fenomenul. :cheer:
Daca s-ar judeca corect acest caz , atunci steaua ar fi retrogradata in div. B (liga a 2 a ) + o depunctare de 9 puncte iar jiji becali ar plati o amenda si eventual ar putea chiar ajunge la puscarie pt dare de mita.

Din cate am inteles , 2 dintre jucatorii U. Clujului , Goga si Coman ( fost jucator al stelei ) au declarat ca au fost sunati de becali pt a li se oferii 1,7 mil euro si un transfer la steaua ( in cazul lui goga).
Cele 2 declaratii s-au inregistrat atat la Liga profesionista de fotbal cat si la DNA.
Ramane sa asteptam decizia federalilor.
Sincer nici eu nu m-as mira sa scape si de data asta "nevinovat " , nu e 1 data cand becali e anchetat.

Dupa parerea mea asa zisa anchetare e facuta mai mult de ochii lumii si pt spalarea imaginii lui sandu si Lupescu , cu atat mai mult cu cat in sezonul acesta acuzele si blaturile au fost mai evidente decat oricand.
Sunt prea multe interese la mijloc, dreptatea mai are mult de "asteptat"....

#3 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7976 Mesaje:
  • Din:Bucuresti
  • Dispozitie:Fericita! :D
  • Sex:Feminin

Postat 10 May 2008 - 10:21 AM

Si eu cred ca ancheta e pentru ochii lumii. Nu pot sa nu ma gandesc acum si la partidul lui Becali care ar avea foarte mult de suferit daca el ar fi pus sub acuzatie. Daca imi amintesc eu bine din liceu de la orele de drept, nu ar mai putea ocupa o functie in care sa fie ales.

0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi