Salt la continut

Fotografie

Vreau si eu sa slabesc!

• Please log in to reply
46 raspuns(uri) in acest subiect

#1 ionica

ionica

Amiba

• Membri
  • 15 Mesaje:
  • Dispozitie:hmmm... ok
  • Sex:Feminin

Postat 12 May 2008 - 08:25 AM

Buna!

Duc o viata tare agitata, mananc in nesimtire, beau si bere.... normal ca acul cantarului e dat peste cap! :( .

Insa m-am hotarat sa slabesc. In primul rand pentru ca nu ma simt bine, arat tare rau in poze (am fost in concediu la mare si fotografiile erau superbe, numai eu aratam rau in ele :)) ) si iubitul meu este mai tanar (cu 5 ani :D) si arata foarte bine. El ma iubeste asa cum sunt si ma incurajeaza!

M-am hotarat la dieta daneza, pentru ca am mai incercat-o acum 2 ani si a functionat! Desi atunci nu am reusit s-o tin 13 zile pentru ca muream de pofta de niste fructe proaspete, am intrerupt-o si am continuat cu un regim sanatos! Slabisem mult, vreo 10-12 kg, aratam f bine si ma simteam minunat!

Pana am revenit la bere si pizza... :doh:

Citeam cartea Mihaelei Radulescu in care zicea ca nu exista "tanara si plinuta", ca este imposibil sa nu ai putina vointa, si chiar m-a ambitionat... Eu de ce sa nu fiu frumoasa si sanatoasa? Si imi doresc asa mult o pereche de blugi... :)) .

Am nevoie de ajutorul vostru! Voi scrie aici ce pap si cum ma simt... toate chinurile prin care voi trece :wacko:

Azi e prima zi de daneza, nu am facut cumparaturile, dar le voi face in curand. Mi-am baut cafeluta, dar nu o suport cu zahar, asa ca acel cub l-am mancat separat :grin: !

La pranz am oua fierte cu spanac... :oo: dar se poate si mai rau...

Seara am fripturica la gratar, il astept pe iubi sa-mi repare gratarul...daca vrea sa fiu frumoasa! Si a zis ca va cauta peste tot piesa care lipseste ca sa-l repare... :))

Va pup si astept pareri!

Planul meu este urmatorul:
- incep cu daneza, 13 zile, sa vad ce se intampla si sa ma obisnuiesc sa mananc putin si eficient! Retin si multa apa, deci e un inceput bun!

- apoi voi continua cu o dieta personalizata, facuta de mine din alimente care stiu ca imi fac bine, slabesc si imi si plac: gratar de piept de pui condimentat (folosesc sare din aia dietetica), salata verde sau de varza, rosii, castraveti, paine de secara prajita, sunca slaba, oua fierte, mere. Din pacate nu-mi place pestele!

-am multe kg de dat jos... vreo 40 :D , dar ma multumesc si cu mai putin. Le impart si eu pe perioade, pe scopuri mai mici si mai realiste... cate 10, cate 10... :))

- beau apa multa de obicei, deci nu e un chin! iau anticonceptionale...nu cred ca ma ingras de la ele, ci de la nesimtire :)) ...alte pastile nu iau! poate am sa incerc niste ceaiuri... imi place un ceai de slabit cu putin sirop de telina, lamaie si chili...cica face minuni!

- cel mai greu imi va fi cu berea, cand ies cu prietenii in oras si cu fornetti :)) ! dar sper sa am vointa! cred ca daca ma voi simti slabita, voi lua si ceva vitamine!

Imi urez succes! :*

#2 ionica

ionica

Amiba

• Membri
  • 15 Mesaje:

Postat 12 May 2008 - 09:04 AM

Imi cer scuze pentru greseli, se vede ca a inceput sa-mi fie foame... :))
Nu stiu sa modific titlul topicului..daca ma poate ajuta cineva!

Multumesc!

#3 Candy

Candy

T-Rex

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 22263 Mesaje:
  • Dispozitie:fatty :D
  • Sex:Neutru

Postat 12 May 2008 - 09:45 AM

Neata si bafta la dieta :floare: desi eu nu sunt deloc de acord cu daneza :unsure:

#4 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7974 Mesaje:
  • Din:Bucuresti
  • Dispozitie:Fericita! :D

Postat 12 May 2008 - 09:59 AM

Bine ai venti! :flowers:

Nici eu nu sunt de acord cu dieta daneza. Chiar daca slabesti cateva kilograme, iti da organismul peste cap si ti-l face rezistent la alte diete. De ce nu incepi direct cu dieta personalizata si cu sport? Eu zic ca ai avea rezultate mai bune.

#5 ionica

ionica

Amiba

• Membri
  • 15 Mesaje:

Postat 12 May 2008 - 10:16 AM

Bine ai venti! :flowers:

Nici eu nu sunt de acord cu dieta daneza. Chiar daca slabesti cateva kilograme, iti da organismul peste cap si ti-l face rezistent la alte diete. De ce nu incepi direct cu dieta personalizata si cu sport? Eu zic ca ai avea rezultate mai bune.

Stiu! Aveti dreptate, dar dieta daneza ma ambitioneaza si ma face sa respect niste norme si o anumita cantitate de mancare! Altfel, o iau razna....:))

Si am mai incercat-o si nu-mi face rau! Sper sa slabesc mai mult in astea 13 zile si apoi o iau mai incetisor cu dieta personalizata! Acum nici nu pot sa fac sport, decat mers pe jos... cat mai mult! Am dureri de spate si oricum nu ma pot misca cat de mare sunt! :)) :))

#6 Candy

Candy

T-Rex

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 22263 Mesaje:
  • Dispozitie:fatty :D
  • Sex:Neutru

Postat 12 May 2008 - 10:19 AM

Stiu! Aveti dreptate, dar dieta daneza ma ambitioneaza si ma face sa respect niste norme si o anumita cantitate de mancare! Altfel, o iau razna....:))

Si am mai incercat-o si nu-mi face rau! Sper sa slabesc mai mult in astea 13 zile si apoi o iau mai incetisor cu dieta personalizata! Acum nici nu pot sa fac sport, decat mers pe jos... cat mai mult! Am dureri de spate si oricum nu ma pot misca cat de mare sunt! :)) :))

Asta nu e o rezolvare :bataita: .Poate sunt persoane mai corpolente ca tine care fac zilnic sport :p .Eu zic sa iei sa analizezi mai multe diete cum ar ai Montigniac sua Weight Watchers si sa vezi principiile pe care sa te bazezi ;)

Acest mesaj a fost editat de bubbles: 12 May 2008 - 10:19 AM

#7 Mariana

Mariana

Yeti

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 11137 Mesaje:
  • Din:O comuna la malul Dunarii...
  • Dispozitie:Nu exista nu pot, exista nu vreau.
  • Greutate maxima:64
  • Greutate curenta:56
  • Greutate dorita:50

Postat 12 May 2008 - 02:50 PM

Ai grija ce dieta incepi si multa bafta la dat jos kilos.
:* :give_rose: :*

#8 Sexymom

Sexymom

Jaguar

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 9086 Mesaje:
  • Inaltime (cm):170
  • Greutate dorita:61

Postat 12 May 2008 - 03:15 PM

Bine ai venit printre noi si mult succes.
Vad ca avem ceva in comun noi 2 :lol: pizza si berea :lol: si mie imi e greu sa ma despart de ele. :))

#9 Mariana

Mariana

Yeti

• Membri
  • 11137 Mesaje:
  • Din:O comuna la malul Dunarii...
  • Dispozitie:Nu exista nu pot, exista nu vreau.
  • Greutate maxima:64
  • Greutate curenta:56
  • Greutate dorita:50

Postat 12 May 2008 - 03:21 PM

Si eu sunt innebunita dupa bere si pizza (as da orice pt ele) dar vorba aceea "mai raruz ca-i mai dragutz"
:*

#10 aki

aki

Yeti

• Membri
  • 10595 Mesaje:
  • Dispozitie:Ca totdeauna...

Postat 12 May 2008 - 03:36 PM

Bine ai venit printre noi si mult succes.
Vad ca avem ceva in comun noi 2 :lol: pizza si berea :lol: si mie imi e greu sa ma despart de ele. :))

Si cu mine are in comun,bere pizza si iubit mai mic cu 5-6 ani :lol:

#11 Sexymom

Sexymom

Jaguar

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 9086 Mesaje:
  • Inaltime (cm):170
  • Greutate dorita:61

Postat 12 May 2008 - 03:46 PM

Uite ce vicioase suntem :)) , cum afla omul lucruri noi :))

#12 Ramo

Ramo

Panda

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8509 Mesaje:
  • Din:Targu Mures
  • Greutate maxima:116
  • Greutate curenta:81,8
  • Greutate dorita:75

Postat 12 May 2008 - 04:52 PM

Bine ai venit si spor la alungat kg. De dieta daneza nu zic nimik ca nici eu nu sunt de acord cu ea. :*

#13 silviuMarian

silviuMarian

Furnica

• Membri
  • Pip
  • 76 Mesaje:
  • Din:666
  • Dispozitie:666
  • Sex:Masculin

Postat 13 May 2008 - 01:04 AM

dieta daneza e o porcarie -_-, renunta la bere ( eu in momentu asta beau bere dar e usor sa zic la alti sa nu bea=))) fa sport, mananca suficient.
te chinui cu daneza sa iti dezechilibrezi organizmu' -_-

#14 allesandra

allesandra

Amiba

• Membri
  • 32 Mesaje:
  • Dispozitie:increzatoare -

Postat 13 May 2008 - 06:47 AM

:salut: Neatza tuturor! si... Bine ai venit Ionica!! :floare:
Ma bucur ca mai e 1 persoana care adopta dieta asta. Contrar parerilor multor membrii eu nu pot decat sa spun ca dieta daneza e foarte buna. Sunt deja in ziua a 4 a si ma simt foarte bine ,am neasteptat de multa energie , nu sunt deloc obosita , nu mi-e foame , totul e ok si ceva - ceva parca incepe sa se vada nu m-am cantarit pt ca mi-am propus sa fac asta de abea dupa ce termin cele 13 zile.
Asa ca iti doresc mult mult succes si daca o vei respecta sunt convinsa ca vei obtine si rezultatele pe care le doresti.
Cel mai important e sa te simti bine si sa nu-ti fie foame.

O zi buna tuturor!;)

#15 cekarm

cekarm

Amiba

• Membri
  • 4 Mesaje:

Postat 13 May 2008 - 07:00 AM

dieta daneza e o porcarie -_-, renunta la bere ( eu in momentu asta beau bere dar e usor sa zic la alti sa nu bea=))) fa sport, mananca suficient.
te chinui cu daneza sa iti dezechilibrezi organizmu' -_-

Buna! la toata lumea...!:)
Intr-adevar asa este...:( Si eu am tinut dieta asta si inca chiar fff strict.
concluzia?!?!?!?
Am pus la loc mai mult decat am dat jos (4 Kg), in mai puti timp decat m-am chinuit cu dieta lu peste' prajit- 13 zile! Si chiar nu ma prea simt bine dupa ea, desi am luat si vitamie. PS: am dat abia 4Kg desi am combinat dieta cu sport la greu.- cate 2 ore si mai bine de doua ori pe zi :((
Oricum sunt f dezamagita!
Cred ca cel mai bine este sa consulti un medic nutritionist , mai ales ca eu sunt si operata de colecsit, plus varsta, plus alti multi factori...
Oricum va doresc mult succes in activitatile ce le veti intreprinde pt a scapa de kilogramele derajante,in plus ! :salut: :floare:

1 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Bing (1)