Salt la continut

Fotografie

Inima de catel

• Please log in to reply
9 raspuns(uri) in acest subiect

#1 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7976 Mesaje:
  • Din:Bucuresti
  • Dispozitie:Fericita! :D
  • Sex:Feminin

Postat 11 July 2006 - 12:02 PM

1. Eu traiesc intre 10 si 15 ani. Fiecare despartire de tine este pentru mine o suferinta. Gandeste-te la asta inainte sa ma iei.

2. Da-mi timp sa inteleg ce vrei de la mine.

3. Da-mi incredere, traiesc din ea.

4. Nu te supara prea mult pe mine si nu ma inchide ca pedeapsa.Tu ai munca ta, prietenii si distractiile. Eu te am numai pe tine.

5. Vorbeste cu mine din cand in cand.

6. Invata sa ma tratezi asa cum trebuie. Nu am sa uit niciodata.

7. Inainte sa ma bati gandeste-te ca mandibulele mele ar putea foarte usor sa distruga oasele mainilor tale si totusi nu le folosesc.

8. Inainte sa ma faci "inutil", "prost" sau "incapatanat" cand imi ceri sa fac ceva ,gandeste-te ca poate mancarea mi-a facut rau, ca am stat prea mult timp la soare sau ca inima mea e obosita.

9. Ocupa-te de mine cand o sa fiu batran.........si tu o sa fii odata.

10. Vreau sa fi langa mine cand o sa vina acea perioada dificila.Nu spune niciodata "nu pot sa suport" sau "sa se intample cand eu nu o sa fiu prezent".Totul va fi mai usor pentru mine daca tu o sa fii prezent

#2 alex25

alex25

Nevastuica

• Membri
  • PipPipPipPipPipPip
  • 900 Mesaje:
  • Sex:Masculin

Postat 02 August 2006 - 08:52 PM

Nu conteaza. Eu tot vreau un caine. Numai de-as avea cu cine sa-l las toata ziua, sau sa-l pot lua cu mine la birou... iubesc animalele dar in mod special cainii. N-am avut, insa, niciodata unul.

Cred ca o sa am unul la batranete, cand o sa fiu pensionar si o sa stau acasa toata ziua sa pot sa am grija de el. Pana atunci... scancesc dupa unul.

#3 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • 7976 Mesaje:

Postat 02 August 2006 - 10:51 PM

Eu "adopt" mereu catei pe langa bloc si mereu plang si sunt distrusa cand se intampla cate ceva cu ei. :cry:

#4 aki

aki

Yeti

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10595 Mesaje:
  • Dispozitie:Ca totdeauna...

Postat 03 August 2006 - 07:22 AM

Mi se rupe inima cind citesc cuvintele de mai sus.Eu foarte mult iubesc ciinii.Eu pot sa ma apropii pe drum de un cine necunoscut si sa-l mingii si el sa nu-mi faca nimic.Eu cit am fost copil acasa tot timpul am avut cini,am crescut printre ei.Acum numai am caci traiesc pe la gazde,dar tare mi-as dori unul.In septembrie Sergiu mi-a promis ca-mi cumpara un doberman :cheer:

#5 Gigelu

Gigelu

Pestisor

• Membri
  • PipPip
  • 106 Mesaje:

Postat 03 August 2006 - 08:49 AM

eu am in momentul de fata 2 cateluse, ambele adoptate, cea alba are 3 ani aproape si am luat-o cand avea 5 luni de la un centru de animale abandonate. micuta neagra are acum 2 luni si am adoptat-o de la o vecina care o neglija crunt (era lihnita de foame, plina de viermi, pureci si capuse :angry: )

Fisiere atasate

#6 2peu

2peu

Furnica

• Membri
  • Pip
  • 59 Mesaje:

Postat 03 August 2006 - 09:49 AM

Ar trebui reclamat un astfel de om ca vecina ta! :angry: Te uiti pe Animal Planet la RSPCA?

Acest mesaj a fost editat de 2peu: 03 August 2006 - 09:49 AM

#7 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • 7976 Mesaje:

Postat 03 August 2006 - 09:59 AM

Cat de scumpici sunt! :hug: Ce bine ca ai putut sa le oferi casa si iubire! Eu nu am spatiul necesar, dar pana acum as fi avut zeci, sute daca ii luam pe toti pe care i-as fi vrut. :blushing:

#8 aki

aki

Yeti

• Membri
  • 10595 Mesaje:

Postat 03 August 2006 - 11:03 AM

eu am in momentul de fata 2 cateluse, ambele adoptate, cea alba are 3 ani aproape si am luat-o cand avea 5 luni de la un centru de animale abandonate. micuta neagra are acum 2 luni si am adoptat-o de la o vecina care o neglija crunt (era lihnita de foame, plina de viermi, pureci si capuse :angry: )

Doamne ce sunt de dragalasi :D .Mare norok au cinii astia de tine ca i-ai infiat :rolleyes: Tare dragut botic are acel negru

#9 Gigelu

Gigelu

Pestisor

• Membri
  • PipPip
  • 106 Mesaje:

Postat 03 August 2006 - 12:22 PM

Ar trebui reclamat un astfel de om ca vecina ta! :angry: Te uiti pe Animal Planet la RSPCA?

da, ma uit de cate ori am timp.
si niciodata pedepsele nu imi par suficient de drastice pentru oamenii care maltrateaza in asa hal animalele.

vecina mea o are pe mama micutei; nu pare bolnava dar are blana neingrijita si cu siguranta e plina de paraziti.cand am luat-o pe asta mica, noi credeam ca e grasuta, dar de fapt burtica ii era plina de viermi.dupa pastiluta scotea saraca niste viermi cat spaghetele :oo:
nu cred ca mama ei e batuta, dar nu e ingrijita si hranita corespunzator.mi se pare inadmisibil sa dai la un pui de 1,5 luni supa de varza chioara :huh: cand abia a fost intarcat. de unde sa isi ia bietul catel calciul, vitaminele si tot ce are nevoie pentru crestere? :doh:

#10 aki

aki

Yeti

• Membri
  • 10595 Mesaje:

Postat 03 August 2006 - 12:25 PM

poate e saraca vecia si nu are cu ce-l hrani :wacko:

0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi