Salt la continut

Fotografie

Ajutand pe cei din jurul meu...

• Please log in to reply
6 raspuns(uri) in acest subiect

#1 mihaela

mihaela

Amiba

• Membri
  • 12 Mesaje:

Postat 15 July 2006 - 08:35 PM

Poate va mai amintiti k anu trecut pe 13 iulie raul siret a facut mari pagube...sunt multe localitati dar as vrea sa povestesc cum am incercat sa fiu utila in mod special pt sinistratii din satul cosmesti vale.Locuind la 10 km departare de acest sat am vizitat aceasta zona impreuna cu cei din biserica unde merg...mai multe bisericii din tara au dorit sa ajute aceste pers si ne-am hotarat sa constrim 14 case pt pers grav avariate si care aveau nevoie urgenta de un acoperis...asa k bis baptista din cluj(n-as fi vrut sa-i spun de unde e dar asta e)pt k ea a suportat cheltuielile in mare parte a trimis oameni voluntari, unii care lucrau in constructie altii k nu se pricepeau deloc la asa ceva, dar au putut invata...fiecare a pus ce a putut in valoare...cei care veneau de la cluj si din alte parti erau cazati la bis din tecuci(in corturi sau chiar s-a dormit in biserica pe saltele)deasemeni mancarea se facea tot la tecuci.La inceput nu puteam sa-mi dau seama de ce nevoie este de fete pe un astfel de santier...dar de fapt chiar si de noi era nevoie...cu inca 2 fete si 2 baieti(un pic mai mari k mine)am facut fierul beton pt aproape toate casele(chiar intr-o zi m-a chemat cu una din fete sa le aratam cum se facea fierul beton la cei care erau acolo pt k nu se pricepa :lol: ), deasemeni mergem cu apa rece si mini energizante la fiecare pers la casa unde lucra...de dimineata de la prima ora pana seara(pt k se lucra cand era nevoie chiar si la lumina farurilor)...dar pt k incepusem scoala si nu puteam merge acolo mergeam la bis dimineata si seara la facut mancare si la servit masa( seara veneam acasa pe la ora 23-24 si eram nevoita sa-mi fac si temele pt urmatoarea zi)..sincer cand ma gandesc nu pot sa-mi dau seama de unde am avut atata putere si energie...dar multumesc Domnului pt k mi-a dat forta,energie etc. k sa pot sa imi slujesc semenii

#2 tmanbone

tmanbone

Veverita

• Membri
  • PipPipPipPipPip
  • 580 Mesaje:
  • Din:Bucuresti
  • Dispozitie:Higher State of Consciousness.
  • Sex:Masculin

Postat 15 July 2006 - 09:38 PM

Jos palaria. O sa-ti dau o bere cu prima ocazie. :salut:

#3 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7976 Mesaje:
  • Din:Bucuresti
  • Dispozitie:Fericita! :D
  • Sex:Feminin

Postat 18 July 2006 - 10:28 AM

Impresionan ceea ce povestesti, Mihaela! :floare: Felicitari!

Am vazut zilele trecute la stiri ca nu stiu in ce sat care a fost afectat de inundatii anul acesta, oamenii stau inca in corturi si nici macar nu au terenuri pe care sa isi construiasca noi casa. Mai zicea primarul ca a primit vreo 14 sau 17 case (iar de nu stiu unde) si ii era foarte greu sa le dea in folosinta pentru ca nu putea alege 14 familii din toate cele afectate, iar pe restul sa le lase tot in corturi, asa ca stateau casele construite goale si un sat locuita pe deal, in cortuti. :oo: M-a lasat fara cuvinte faza asta.

#4 Sexymom

Sexymom

Jaguar

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 9086 Mesaje:
  • Inaltime (cm):170
  • Greutate dorita:61

Postat 21 December 2006 - 04:51 PM

Craciun fericit Mihaela si cat mai multe fapte bune. Noul an sa iti aduca multe bucuri si sa ti se implineasca toate dorintele. :*

#5 mihaela

mihaela

Amiba

• Membri
  • 12 Mesaje:

Postat 22 December 2006 - 10:10 AM

Mersi mult Sexymon la fel si tie un an cat mai bun in care sa ai parte de tot ceea ce iti doresti...apropo exact acum am venit de la o scoala ....am fost si am impartit cadouri la copilasi :D ...sper ca si incontinuare, alaturi de alte pers sa facem fericiti si alti copii...

#6 Andreea-Rodica

Andreea-Rodica

Hiena

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4925 Mesaje:
  • Din:Suceava
  • Dispozitie:Vine, vine primavara!!!

Postat 22 December 2006 - 10:12 AM

Craciun fericit si un An Nou cat mai bun!

#7 buretel

buretel

Taz

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3590 Mesaje:
  • Dispozitie:computer says no

Postat 30 December 2006 - 10:38 PM

LA MULTI ANI! Sa ai un An Nou fericit! :hug: Keep up the good work ;)

Imagine postata

0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi