Salt la continut

Fotografie

Brainiac si Mythbusters

• Please log in to reply
4 raspuns(uri) in acest subiect

#1 Rino

Rino

Amiba

• Membri
  • 44 Mesaje:
  • Sex:Masculin

Postat 17 July 2006 - 11:53 AM

Sunt emisiunile mele preferate si ma gandeam sa postam intrebarile si experimentele care ni s-au parut interesante. Eu chiar am aflat multe lucruri de la ei. Hai, ca incerc eu sa imi amintesc!

1. Daca trageti cu o arma in rezervorul unei masini aceasta nu explodeaza. :oo: (It's true!)
2. Daca trageti cu o arma intr-o butelie aceasta nu explodeaza. (Also true!)
3. O minciuna prezenta in majoritatea filmelor de actiune --> Personajele se ascund dupa usile masinii si astfel sunt protejati de gloante. --> NOT!
4. Un dinte lasat peste noapte intr-un pahar de cola NU se va dizolva (si nici o bucata de carne ;) )
5. Dupa 2 pahare de bere o femeie este vazuta cu aproximativ 11% mai frumoasa. :lol2:
6. Intr-o furtuna este mai bine sa fii gras decat slab.
8. Daca esti naufragiat in mijlocul oceanului este mai bine sa fii gras decat slab deoarece plutesti mai bine.
8. Sanii cu silicon plutesc mai bine pe apa decat cei naturali.

Acest mesaj a fost editat de Rino: 17 July 2006 - 12:21 PM

#2 alex25

alex25

Nevastuica

• Membri
  • PipPipPipPipPipPip
  • 900 Mesaje:

Postat 02 August 2006 - 08:49 PM

Da, si eu ma uit la amandoua. Plus SPCA pe Animal Planet.

Una de la Mythbusters -> o carte de credit este aproape imposibil de sters. Faza cu stersul datelor de pe card daca tii telefonul in apropiere -> busted!

A, si a mai fost aia super tare cu JawBreaker - niste bomboane foarte dulci si foarte tari, consumate indeosebi de copiii mici. Faza e ca daca o asemenea bomboana e lasata la soare, sau e incalzita cumva puternic(cuptor cu microunde, de exemplu) atunci cand copilul incearca sa muste din ea, explodeaza violent aruncand lichidul dinauntra incins in toate partile - deci direct pe fata copilului. Foarte periculos. Bine ca n-am vazut, inca, in Romania asa ceva, pentru ca inteleg ca sunt foarte la moda in America.

La Brainiac imi plac "teaser"-urile, de genul:

Scarile urca, sau coboara?
Ce culoare are o oglinda?
Vacile beau lapte?
Daca un cuvant e scris gresit in dictionar(DEX), cum iti dai seama?!
Oamenii chei fac matreata?

#3 CavoParadisi

CavoParadisi

Amiba

• Membri
  • 22 Mesaje:

Postat 22 April 2008 - 10:44 AM

o intrebare tot din brainiac...daca astazi sunt o grade afara si maine e de 2 ori mai cald cate grade vor fi maine...? astept raspunsul...

#4 alex25

alex25

Nevastuica

• Membri
  • PipPipPipPipPipPip
  • 900 Mesaje:

Postat 22 April 2008 - 03:12 PM

Intre 17 si 18 grade Celsius?

#5 CavoParadisi

CavoParadisi

Amiba