Salt la continut

Fotografie

Sergiu printre fete

• Please log in to reply
16 raspuns(uri) in acest subiect

#1 Sergiu

Sergiu

Amiba

• Membri
  • 11 Mesaje:
  • Sex:Masculin

Postat 21 July 2006 - 12:15 PM

Salut, vreau sa ma prezint si eu , ma numesc Sergiu , si suntem impreuna nu de foarte mult timp , dar am reusit sa ne apropiem indeajuns de mult , incit sa cred ca m-am indragostit rau de tot de ea .
Insa in relatia noastra exista un motiv care ne aduce mai tot timpul la cearta " Gelozia " a mea evident , si as vrea sa-ti dau citeva ex :
eu acum sunt in vacanta si nu prea am treaba si vreau sa stau cit mai mult timp in preajma ei si vin cu ea la serviciu , si sunt gelos , ea are un serviciu , ca este in permanenta inconjurata de barbatii , am fost foarte gelos cind a plecat pe citeva minute la seful ei si sa intors peste mai bine de o ora , si eu am inceput a pune intrebari , o alta cauza este ca ii place sa atraga atentie , adica fuste lipite de corp foarte intim , pronuntarea sinilor ............. , si cind intra cineva in oficiul ei nu se uita la fata ei dar se uita la sini , la fund ......, o mai suna cineva pe la 24.00 cu numar ascuns si ea imi spune ca nu stie cine e . si ar mai fi si : am observat inca ceva la ea , am observat cu ce ton vorbeste cu femeile , chiar si la serviciu , si cu ce ton vorbeste cu barbatii , cu barbatii nu stiu cum e mai degajata , zimbeste foarte mult , si vorbeste cu un ton foarte moale , finut , glumind mai tot timpul .

Astept sfaturi de la voi, v-am pupat :*
Gabi sterge-mi contul din "Partenerul de viata"-Sergiu printre fete.

Acest mesaj a fost editat de Sergiu: 21 July 2006 - 12:27 PM

#2 DIAbolica

DIAbolica

Pestisor

• Membri
  • PipPip
  • 168 Mesaje:
  • Din:The Land of Laughs
  • Dispozitie:Never Felt Better !
  • Sex:Feminin

Postat 21 July 2006 - 01:11 PM

hello Sergiu !

nu stiu daca si cat de mult te-ar ajuta sfaturile... important e sa constientizezi tu cum stau lucrurile de fapt.. si sa faci ceva in sensul asta,inainte de a fi (Doamne fereste) poate prea tarziu

Gelozia tradeaza,printre altele,si nesiguranta ... ti-e frica de ce? de cine ? daca esti singurul pe care-l iubeste, asta ar trebui sa-ti foloseasca drept argument suficient de sigur incat sa nu cazi prada unor feelinguri negative,care nu prea ar trebui sa-si aiba locul intr-o relatie temeinica

stiu ca probabil ai incredere in ea,insa nu si in barbatii din jurul ei...dar de ce asta presupune s-o insotesti la serviciu ? stiu ca in prima instanta,poate se simte protejata,insa cu timpul,s-ar putea sa incepi sa o sufoci (nu mi-o lua in nume de rau,te rog)...
un exemplu: una din cele mai bune prietene ale mele are o relatie de 2 ani si jumatate cu un coleg... nimic rau pana aici,numai ca baiatul o copleseste cu grija lui... tipa pur si simplu nu mai are viata proprie ! nu mai pot sa vorbesc cu ea la scoala sau sa iesim la un suc fara sa-si faca aparitia si gajicu,pana si vorbitul la telefon cu ea a inceput sa devina o problema...si ghici ce ?! daca la inceput se simtea super ok asa,acum , desi il iubeste , se gandeste serios daca relatia nu ii face mai mult rau decat bine..
sincer,independenta mi se pare un factor foarte important si deloc de neglijat ...
nu stiu cum sunt altii,dar eu una nu as putea avea o relatie cu cineva care sa ma controleze la tot pasul.. ar trada nesiguranta ,neincredere,etc... :devil: ma rog,asta nu inseamna ca eu nu-s geloasa...dar nu ma manifest asa !

*in loc sa fii gelos ca toti barbatii se vor uita la formele corpului ei,mai bine ai fii mandru de ea :) gandeste-te cati te invidiaza ... !
*si daca o suna cineva la miezul noptii de pe numar ascuns de ce n-o crezi cand iti zice ca nu stie de la cine e?!?!
* orice femeie vrea sa fie admirata... si..vorba aia..daca are cu ce,de ce nu :D
*mi se pare normal sa vorbeasca altfel cu femeile decat o face cu barbatii.. subiectele abordate sunt diferite si chiar daca e vorba de probleme de serviciu... ceva..nush..e altfel !

nu mi-o lua in nume de rau..repet...dar gelozia face mai mult rau decat bine !

daca vrei o relatie de durata,cladeste-o si prin incredere reciproca
vorbiti deschis despre asta ! comunicarea e esentiala intr-o relatie...
invata sa ai incredere in tine (da! pe tine te iubeste si nu! nu te va trada) si in ea (in caz ca inca nu ai -ceea ce ar fi grav)..nu lasa gelozia sa intervina intre voi.. o crapatura in zid,azi,poate duce la o daramare a lui,maine (era doar o idee)

va pupic dulce pe amandoi ! sorry daca am zis ceva ce poate te-a deranjat... dar tu singur ai zis ca vrei sfaturi,so... :sorry:

#3 Sergiu

Sergiu

Amiba

• Membri
  • 11 Mesaje:

Postat 21 July 2006 - 01:39 PM

hello Sergiu !

nu stiu daca si cat de mult te-ar ajuta sfaturile... important e sa constientizezi tu cum stau lucrurile de fapt.. si sa faci ceva in sensul asta,inainte de a fi (Doamne fereste) poate prea tarziu

Gelozia tradeaza,printre altele,si nesiguranta ... ti-e frica de ce? de cine ? daca esti singurul pe care-l iubeste, asta ar trebui sa-ti foloseasca drept argument suficient de sigur incat sa nu cazi prada unor feelinguri negative,care nu prea ar trebui sa-si aiba locul intr-o relatie temeinica

stiu ca probabil ai incredere in ea,insa nu si in barbatii din jurul ei...dar de ce asta presupune s-o insotesti la serviciu ? stiu ca in prima instanta,poate se simte protejata,insa cu timpul,s-ar putea sa incepi sa o sufoci (nu mi-o lua in nume de rau,te rog)...
un exemplu: una din cele mai bune prietene ale mele are o relatie de 2 ani si jumatate cu un coleg... nimic rau pana aici,numai ca baiatul o copleseste cu grija lui... tipa pur si simplu nu mai are viata proprie ! nu mai pot sa vorbesc cu ea la scoala sau sa iesim la un suc fara sa-si faca aparitia si gajicu,pana si vorbitul la telefon cu ea a inceput sa devina o problema...si ghici ce ?! daca la inceput se simtea super ok asa,acum , desi il iubeste , se gandeste serios daca relatia nu ii face mai mult rau decat bine..
sincer,independenta mi se pare un factor foarte important si deloc de neglijat ...
nu stiu cum sunt altii,dar eu una nu as putea avea o relatie cu cineva care sa ma controleze la tot pasul.. ar trada nesiguranta ,neincredere,etc... :devil: ma rog,asta nu inseamna ca eu nu-s geloasa...dar nu ma manifest asa !

*in loc sa fii gelos ca toti barbatii se vor uita la formele corpului ei,mai bine ai fii mandru de ea :) gandeste-te cati te invidiaza ... !
*si daca o suna cineva la miezul noptii de pe numar ascuns de ce n-o crezi cand iti zice ca nu stie de la cine e?!?!
* orice femeie vrea sa fie admirata... si..vorba aia..daca are cu ce,de ce nu :D
*mi se pare normal sa vorbeasca altfel cu femeile decat o face cu barbatii.. subiectele abordate sunt diferite si chiar daca e vorba de probleme de serviciu... ceva..nush..e altfel !

nu mi-o lua in nume de rau..repet...dar gelozia face mai mult rau decat bine !

daca vrei o relatie de durata,cladeste-o si prin incredere reciproca
vorbiti deschis despre asta ! comunicarea e esentiala intr-o relatie...
invata sa ai incredere in tine (da! pe tine te iubeste si nu! nu te va trada) si in ea (in caz ca inca nu ai -ceea ce ar fi grav)..nu lasa gelozia sa intervina intre voi.. o crapatura in zid,azi,poate duce la o daramare a lui,maine (era doar o idee)

va pupic dulce pe amandoi ! sorry daca am zis ceva ce poate te-a deranjat... dar tu singur ai zis ca vrei sfaturi,so... :sorry:

merci Diabolica , voi incerca sa tin cont de sfatul tau dar totusi nu ne combatem noi 2 ( adica tu si eu )cu unile idei, cu astea de ex:

deoarece unile lucruri ale femeii nu e obligatoriu sa le vada toti , ca de ex , sinii si fundul , si prin schimbarea tonului , tot nu vad care e pricina , deoarece si femeile si barbatii sunt la acelas nivel , adica nu fac diferentierea asta cum fac majoritatea barbatilor ca " barbatii sunt cu un cap mai sus ca femeile " deci cu tonul cu care vorbeste cu femeile poate vorbi si cu barbatii ,nu la femei sa strige si la barbati sa le zimbeasca si sa glumeasca cu ei.
dar merci oricum :give_rose:

#4 DIAbolica

DIAbolica

Pestisor

• Membri
  • PipPip
  • 168 Mesaje:

Postat 21 July 2006 - 01:59 PM

hmmmmm

tu vrei sa zici ca daca are si ea putin decolteu si o fustita mai scurta se vad toate cele ? c`mon...
eu inteleg prin a se vedea sanii...a poza intr-o revista pt barbati sau a face plaja topless..un decolteu acolo nu strica...
uite de ex. cei din avatar sunt ai mei... :blushing: si nu mi se pare ca gresesc cu ceva punandu-mi poza acolo.. dimpotriva.. imi mareste gradul de self-confidence...

iar cu tonul..nush ce sa zic..depinde si de cat de bine se intelege cu persoanele respective
daca ,colegele ei de la serviciu nu sunt decat niste barfitoare puse pe cearta,iar colegii sunt draguti...nu vad de ce nu s-ar comporta diferit :)

in fine...faci cum crezi..numai ca..accentuez... efectele geloziei pot fi devastatoare uneori :unsure:

#5 aki

aki

Yeti

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10595 Mesaje:
  • Dispozitie:Ca totdeauna...

Postat 21 July 2006 - 02:15 PM

hmmmmm

tu vrei sa zici ca daca are si ea putin decolteu si o fustita mai scurta se vad toate cele ? c`mon...
eu inteleg prin a se vedea sanii...a poza intr-o revista pt barbati sau a face plaja topless..un decolteu acolo nu strica...
uite de ex. cei din avatar sunt ai mei... :blushing: si nu mi se pare ca gresesc cu ceva punandu-mi poza acolo.. dimpotriva.. imi mareste gradul de self-confidence...

iar cu tonul..nush ce sa zic..depinde si de cat de bine se intelege cu persoanele respective
daca ,colegele ei de la serviciu nu sunt decat niste barfitoare puse pe cearta,iar colegii sunt draguti...nu vad de ce nu s-ar comporta diferit :)

in fine...faci cum crezi..numai ca..accentuez... efectele geloziei pot fi devastatoare uneori :unsure:

De decolteu nu spun nimic e ca un topik pe sini,dar fusta imi este pina la genunchi,dar mulata pe fund.Dar daca am ce arata ,de ce nu :tease:

#6 DIAbolica

DIAbolica

Pestisor

• Membri
  • PipPip
  • 168 Mesaje:

Postat 21 July 2006 - 02:19 PM

that`s the spirit,aki :D

si in plus.... Jesus... o fusta mulata nu poate fi o crima !!

pantalonii cum sunt ? blugii,etc? nu tot mulati?sau ai vrea sa-i poarte cu 3 numere mai mari ?

#7 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7976 Mesaje:
  • Din:Bucuresti
  • Dispozitie:Fericita! :D

Postat 21 July 2006 - 02:30 PM

Eu cred ca faza cu imbracatul provocator sau nu tine de fiecare femeie, de cum simte ea si nu de cum arata. Nu vi s-a intamplat niciodata sa vedeti ceva atat de "provocator" incat sa :bad: ? Mie da! :doh:

Din cate am inteles eu, Sergiu, tu esti gelos pe Rodica, nu pe cei care o admira. In acest caz, cred ca amandoi aveti parte de vina si trabuie sa fiti sinceri unul cu altul si sa aveti incredere ca celalalt e sincer.
Trebuie sa lasati si unul si altul de la el pentru rezolvarea problemei. Poate tu sa incerci sa-ti gasesti ceva interesant de facut in timpul zilei si sa ii lasi putina libertate, iar Aki sa incerce sa aiba acelasi comportament cu femeile si barbatii, de dragul tau. Am dat doar un exepmlu. Voi trebuie sa decideti ce sa faceti.

Toata lumea stie ca atunci cand discuta 2 persoane de sex diferit se ajunge mult mai repede la o intelegere si nu e vorba ca unul ar vrea ceva de la celalalt, ci pur si simplu. Femeile intre ele sunt rele si invidioase, iar barbatii asteapta mereu ca celalalt sa faca primul pas, asa ca nu te gandi ca daca vorbeste frumos unui barbat are ceve cu el.

#8 tmanbone

tmanbone

Veverita

• Membri
  • PipPipPipPipPip
  • 580 Mesaje:
  • Din:Bucuresti
  • Dispozitie:Higher State of Consciousness.

Postat 21 July 2006 - 08:34 PM

N-am avut rabdarea sa citesc tot textul pe aici ("unii mai si munceste" :oo: :D ). Dar o chestie mi-a sarit rau in ochi.

Sergiu, mi se pare cam deplasat sa te duci cu ea la servici. Ia si tu o pauza, nu vreau sa ma intelegi gresit, dar nu simti ca te duci la gradinita? In plus, ai foarte mare grija caci prezenta ta la serviciul ei ar putea sa-i dauneze profesional, si nu cred ca vrei sa-i provoci neplaceri (neintentionat vorbind).

:salut:

#9 aki

aki

Yeti

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10595 Mesaje:
  • Dispozitie:Ca totdeauna...

Postat 22 July 2006 - 09:45 AM

N-am avut rabdarea sa citesc tot textul pe aici ("unii mai si munceste" :oo: :D ). Dar o chestie mi-a sarit rau in ochi.

Sergiu, mi se pare cam deplasat sa te duci cu ea la servici. Ia si tu o pauza, nu vreau sa ma intelegi gresit, dar nu simti ca te duci la gradinita? In plus, ai foarte mare grija caci prezenta ta la serviciul ei ar putea sa-i dauneze profesional, si nu cred ca vrei sa-i provoci neplaceri (neintentionat vorbind).

" Sergiu "
salut tmanbone , iti multumesc pentru sfatul tau dar cred ca ma descurc si fara el , dar oricum merci :tease: :salut:

#10 Sergiu

Sergiu

Amiba

• Membri
  • 11 Mesaje:

Postat 22 July 2006 - 09:50 AM

[quote name='aki' date='22-07-2006, 10:45 AM' post='1224']
[quote name='tmanbone' post='1220' date='21-07-2006, 09:34 PM']

[/quote]
salut tmanbone , iti multumesc pentru sfatul tau dar cred ca ma descurc si fara el , dar oricum merci

[quote name='aki' date='22-07-2006, 10:45 AM' post='1224']
[quote name='tmanbone' post='1220' date='21-07-2006, 09:34 PM']

[/quote]
salut tmanbone , iti multumesc pentru sfatul tau dar cred ca ma descurc si fara el , dar oricum merci :tease: :salut:

#11 cristi

cristi

Amiba

• Membri
  • 48 Mesaje:
  • Din:?
  • Dispozitie:fantastic

Postat 03 September 2006 - 04:59 AM

SALUT ! frate astea-s faze de liceu! hai sa lasam omu sa se faca de rusine, ca doar asa invata, eu nu pot sa cred ca respunde in felul asta cred ca ma descurc si fara el , dar oricum merci

la cat de incuiat e ( MAN TU N_AI MAI AVUT NICI O PRIETENA PANA ACUM ?) a cata realie e? INVATA DIN CE_TI ZIC BAIETII ASTIA ( SI FETELE :)) ) cu cat esti mai stresat cu atata pici in penibil si te faci de [****], hai sa fim macar unii dintre noi isteti aici lumea se ajuta si singurul care iti face rau esti tu !
HAI LA CAT MAI PUTINE FAZE PENIBILE PENTRU TIPA ASTA CU TINE :blushing:

HUSTON WE HAVE TWO PROBLEMS :salut:

#12 lliliana

lliliana

Koala

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2005 Mesaje:
  • Din:Vest
  • Dispozitie:Ce anotimp e? Sunt confuza!

Postat 26 September 2006 - 07:31 AM

Nu stiu daca mai treci pe-aici sa citesti...sper.

Am citit ce-ai scris despre relatia ta si cred ca ai o problema tare urata. Iarta-ma ca-ti spun, dar asta nu se numeste c-o iubesti. Gelozia bolnava e orgoliu pur barbatesc "e a mea...nici musca sa nu se uite catre ea!!!" Si daca ea e preocupata sa atraga atentia altor barbati, ma indoiesc de faptul ca ar tine sa aiba o relatie stransa cu tine. Cand iubesti, oferi libertate si incredere partenerului. Si nu vorbesc din carti. Daca stai tot cu ochii pe partener...ajungi la spitalul de nebuni.
In legatura cu hainele...ce sa zic...poate ca se imbraca normal pentru o tipa de varsta ei...sunt convinsa ca daca vezi aceleasi haine puse pe o femeie care te lasa rece...spui ca e imbracata decent. :D N-ai viitor in cazul acestei relatii....sigur. Poate in viitoarea :floare: se mai coace mintea :floare: Fara ofensa...scuze daca am exagerat. Pa. :)

Acest mesaj a fost editat de lliliana: 26 September 2006 - 07:31 AM

#13 mirela_awad

mirela_awad

Pestisor

• Membri
  • PipPip
  • 133 Mesaje:
  • Din:Portugal
  • Dispozitie:cool!

Postat 08 October 2006 - 01:12 PM

Salut Sergiu! Nu-ti stiu varsta si nici a iubitei tale. Specifici in relatie ca nu sunteti de foarte mult timp impreuna dar ca deja esti posesiv cu ea.nu ma rezum la outfittul ei zilnic prt. ca asta poate avea si nu importanta.De aici si vorba :nu judeca dupa aparente! Eu cred ca daca intr-adevar ai sentimente care devin mai puternice prt. ea trebuie sa vorbesti foarte serios cu ea.Comuncati si vei vedea daca se merita sa te implkici mai mult decat trebuie!

#14 Sexymom

Sexymom

Jaguar

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 9086 Mesaje:
  • Inaltime (cm):170
  • Greutate dorita:61

Postat 21 December 2006 - 04:50 PM

Sergiu, iti doresc sarbatori fericite alaturi de cei dragi tie, plin de satisfactii. Fie ca noul an sa iti aduca tot ceea ce iti doresti pe langa multa sanatate. :*
LA MULTI ANI

#15 Andreea-Rodica

Andreea-Rodica

Hiena

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4925 Mesaje:
  • Din:Suceava
  • Dispozitie:Vine, vine primavara!!!

Postat 22 December 2006 - 11:09 AM

Sarbatori fericite si un An Nou cat mai bun! :floare: :floare: :floare: