Salt la continut

Fotografie

Google answers

• Please log in to reply
3 raspuns(uri) in acest subiect

#1 Bindy

Bindy

Amiba

• Membri
  • 41 Mesaje:

Postat 24 July 2006 - 11:41 AM

Ori eu ori altii au luat-o razna rau de tot! :doh:

Avem in discutie Google answers in care cine vrea pune o intrebare si contra cost, marea si shmechera echipa Google iti gasesc raspunsul din paginile internetului evident.(sau cel putin asta este ce am intels eu :huh: )
Din start mi se pare :fool: ideea ca sa platesti pe unu sa-ti dea search pe google, dar in fine. M-am uitat sa vad ce minuni ar vrea oamenii sa stie si nu gasesc raspunsul asa ca au apelat la astia. :oo:

Doar de pe prima pagina mi-au sarit in ochi minunile astea:
Q: What happened to birdie?
Why is the sky blue?
who sells coca cola in glass bottles in vancouver area?
Sau mai e unul dus de'acasa :crazy: care intreba unde gaseste niste poze gay de calitate?

Well..ce parere aveti? :tease: A innebunit lupu' or ba?

Acest mesaj a fost editat de Bindy: 24 July 2006 - 11:42 AM

#2 alex25

alex25

Nevastuica

• Membri
  • PipPipPipPipPipPip
  • 900 Mesaje:
  • Sex:Masculin

Postat 24 July 2006 - 02:21 PM

Da, e interesant. Ideea e ca cei care raspund ("cercetatorii") gasesc repede informatia greu de gasit. Si pana la urma e ca si cum ai merge la un consultant. Mie mai interesant mi s-ar parea cum sa ajungi researcher. Ma gandesc ca se castiga binisor pentru un salariat roman. Pentru ca intrebarile au intre $2.50 si... oricat. Eu am vazut $50 max o intrebare. Pai daca raspunzi la 10 intrebari pe zi...

Si cand esti in super criza de informatie si nu reusesti deloc sa gasesti ceva, cred ca esti dispus sa dai si $20 numai sa caute altul pentru tine si sa GASEASCA acea informatie. E interesant. Vine ca alternativa la Yahoo Answers

Ideea e... cel putin inovatoare. Imi place. Probabil ca nu voi folosi prea curand acest serviciu, insa: sunt inca roman si nu european.

#3 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7976 Mesaje:
  • Din:Bucuresti
  • Dispozitie:Fericita! :D
  • Sex:Feminin

Postat 24 July 2006 - 02:32 PM

Diferenta intre Yahoo Answers si Google Answers este ca la Yahoo raspunde cine vrea ce crede si totul e free. Am vazut ca si la Google poti sa-ti dai cu parerea despre ce intreaba lumea, dar raspunsul asteptat (din partea celor platiti) se cam lasa asteptat. :?

#4 Brunette

Brunette

Pestisor

• Membri
  • PipPip
  • 133 Mesaje:
  • Sex:Feminin

Postat 24 July 2006 - 02:46 PM

Nice! :) Mi s-a parut super ideea sa cauti pe google pentru altii raspunsuri si sa iei bani :naughty: asa ca am facut putin research si din pacate nu se mai primesc cereri. Am ratat momentul. :(
Poate prind valul viitor. :D
http://answers.googl...ecomeresearcher

Acest mesaj a fost editat de Brunette: 24 July 2006 - 02:46 PM

0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi