Salt la continut

Fotografie

I love Mozilla Firefox!

• Please log in to reply
9 raspuns(uri) in acest subiect

#1 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7976 Mesaje:
  • Din:Bucuresti
  • Dispozitie:Fericita! :D
  • Sex:Feminin

Postat 27 July 2006 - 11:47 AM

Il folosesc de mult timp, chiar daca mai avea si probleme (pe parcurs majoritatea au fost rezolvate), dar acum sunt innebunita dupa el! :grin:
Am ajuns la ei pe https://addons.mozilla.org/firefox/ si parca am desocperit o comoara. Mi-am instalat atatea chestii folositoae, unele din ele nici macar nu ma gandeam ca ar exista. Acum parca am alt browser (am instalat si theme noi); nici nu mai seamana cu Mozilla.

Printre miile de add-on-uri care le au am cautat doar cateva si am instalat:
-player incorporat
-IE in Mozilla (huh? :huh: am zis eu)
-image zoom
-wizz rss reader
-bookmarks synchronizer (daca folosesti mai multe calculatoare iti sincronizeaza bookmark-urile :yahoo: )
-seesion saver ca Opera
-Unplug - un ad-on care te lasa sa slavezi flash-uri si video incorporate in pagina web :devil:
+ inca 5-6 :cheer:

Mi s-au parut interesante si ad-on-urile pentru web-developeri. :rolleyes:

#2 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • 7976 Mesaje:

Postat 27 July 2006 - 01:14 PM

Un site util descoperit cu ajutorul add-on-ului "Stumble!": http://www.mailbigfile.com/

#3 aki

aki

Yeti

• Membri
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10595 Mesaje:
  • Dispozitie:Ca totdeauna...

Postat 27 July 2006 - 01:22 PM

Mie imi da eroare cind vreau sa le deschid.Cred ca nu am acces de la centru.

#4 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • 7976 Mesaje:

Postat 27 July 2006 - 01:51 PM

Aki, nu inteleg. :huh: La ce centru nu ai acces? Nu trebuie decat sa dai click pe link-urile respective.

#5 alex25

alex25

Nevastuica

• Membri
  • PipPipPipPipPipPip
  • 900 Mesaje:
  • Sex:Masculin

Postat 27 July 2006 - 01:52 PM

Eu nu pot spune ca sunt nebun dupa Firefox, dar il am ca default browser. Mi-am instalat:

1. SearchStatus - partea utila din Google Toolbar, adica arata google pagerank si alexa pagerank (astea arata cat de mare/important e un site, in principiu)

2. Mouse Gestures - super tare; poti da inainte/inapoi/reload/etc doar desenand un semn oriunde in fereastra browserului; de ex pentru inapoi desenezi o linie de la dreapta la stanga; pentru inainte o linie de la stanga la dreapta; pentru reload o linie in sus si apoi tragi de ea in jos. Eu mi-am setat sa pot face miscarile astea doar cu butonul din dreapta, ca cel din stanga face altele.

3. Web developer -> vezi ce cookie iti trimit site-urile, dezactivezi rapid cache-ul, javascriptul etc. mi se pare f util

Le folosesc cam de doua luni.

#6 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • 7976 Mesaje:

Postat 27 July 2006 - 02:21 PM

http://labs.jphantom.com/wpm/ - Cat de repede tastezi. Me: 44 wpm/ 0 errors :lol:

#7 Grace

Grace

Pestisor

• Membri
  • PipPip
  • 120 Mesaje:

Postat 27 July 2006 - 02:25 PM

God's Yellow pages ;) http://web2.airmail.net/dpelc/yellow/

#8 Nessie

Nessie

Crocodil

• Moderatori
  • 7976 Mesaje:

Postat 27 July 2006 - 03:43 PM

Chiar nu ma pot abtine :cry: dar o sa fac tot posibilul pe viitor; inca un link:
http://www.thanassis...Extensions.html

#9 tmanbone

tmanbone

Veverita

• Membri
  • PipPipPipPipPip
  • 580 Mesaje:
  • Dispozitie:Higher State of Consciousness.

Postat 07 August 2006 - 01:48 PM

Un nou studiu al firmei de cercetare Net Applications, a sugerat ca piata utilizatorilor de Firefox a crescut cu un procent de 18% numai in acest an, atingand o cota de 11.3%, in luna iulie. Intre timp, browserul Microsoft a pierdut din numarul de utilizatori, actiunile sale pe piata scazand cu 1.7 puncte inca din ianuarie, desi Microsoft este browserul fundamental, folosit de 83.6% dintre userii de internet din lumea intreaga.

Sursa.

#10 tmanbone

tmanbone

Veverita

• Membri
  • PipPipPipPipPip
  • 580 Mesaje:
  • Dispozitie:Higher State of Consciousness.

Postat 11 August 2006 - 10:24 AM

Prima versiune beta a browserului Firefox 2.0 este asteptata sa fie lansata in aceasta saptamana, potrivit unei postari pe site-ul web al Mozilla Corp.

O posibila versiune beta, numita release candidate, a fost deja postata si este disponibila pentru download. (aici)

Firefox este utilizat in prezent de aproape 13% din navigatorii Web, potrivit firmei de analiza OneStat.com. In SUA Firefox are o cota de piata de aproximativ 16%, insa cel mai popular este in Germania, unde este utilizat de aproape 40% dintre navigatorii pe Internet.

Sursa.

0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi